Pirmdiena, 23. septembris

Vārdadiena: Vanda, Veneranda, Venija

Studentes izrādījās ātrākas un precīzākas  (7)

Atslēgvārdi basketbols | vega1/liepāja

"Nordea" basketbola līgā ar favorītu nastu vakar netika galā "Vegas 1/Liepājas" basketbolistes, kas savā laukumā ar 59:70 (14:19, 16:25, 15:12, 14:14) zaudēja "Latvijas Universitātei".

Studentes sezonu sāka ar zaudējumu Tallinas Universitātes komandai (58:72), kuru liepājnieces savukārt uzvarēja ar 74:53. Spēles sākums attīstījās atbilstoši abu vienību rangam, proti, ar abu leģionāru punktiem mājinieces izvirzījās vadībā ar 7:2. Abas vienības centās ātri pāriet no aizsardzības uzbrukumā, tomēr jau pirmās ceturtdaļas vidū kļuva manāms, ka rīdzinieces ar un bez bumbas kustas ātrāk par liepājniecēm un tiek pie vairākiem brīviem tālmetieniem, pārņemot vadību spēlē – 15:12. Šādā ritmā īsti neiekļāvās Pelše, kuras sniegums salīdzinājumā ar maču pret igaunietēm bija kā diena pret nakti. Caurgājieni, ar kuriem mūsu komandas aizsardzība un arī katra spēlētāja individuāli netika galā, savienojumā ar septiņiem precīziem tālmetieniem deva daudz punktu viešņām, kuras otro ceturtdaļu sāka ar 12:0 izrāvienu. Vegietēm uzbrukumā groza apakšā epizodiski nospēlēja Stelfoksa, taču pietrūka disciplīnas aizsardzībā. Bieži vien pretinieces netika atbloķētas, un liepājnieces zaudēja cīņu par atlēkušo bumbu pie sava groza, visā mačā ļaujot "LU" iegūt 19 bumbas uzbrukumā.

Trešā ceturtdaļa sākās uz pozitīvākas nots. Piecus punktus izdevās atspēlēt, vairākkārt liepājnieces noturēja aizsardzību un pietuvojās arī līdz sešiem punktiem, tomēr studentes ar caurgājieniem lika sapelnīt pret sevi piezīmes un ar soda metieniem atkal atjaunoja 10 punktu pārsvaru. Pēdējā ceturtdaļā rezultāta svārstības turpinājās. Te mūsu basketbolistes pietuvojās līdz septiņu punktu starpībai, te studentes jau atkal bija vadībā ar 14 punktiem. Komandas spēli šajā mačā liepājniecēm neizdevās parādīt, un tas arī neļāva iesaistīties nopietnā cīņā par uzvaru. Ar 20 punktiem un 12 atlēkušajām bumbām rezultatīvākā komandas "Vega 1/Liepāja" rindās bija Stelfoksa.

Sestdien izbraukumā liepājnieces tiksies ar vienību "TTT Rīga".