Svētdiena, 19. maijs Sibilla, Teika, Lita

“Lauvām” +50 pret U18 izlasi

04.12.2011 17:09

Svētdien Latvijas Basketbola līgas (LBL) pirmās divīzijas spēlē “Liepājas Lauvas” savā laukumā ar rezultātu 105:55 sakāva Latvijas U18 valstsvienību, izcīnot trešo uzvaru sezonā.

Liepājā U18 izlases kandidātus sagaidīja kārtējais, nu jau sestais eksāmens. Šoreiz uzdevumus sagādāja vietējās “Lauvas”. Liepājnieki šovakar iztika bez amerikāņu saspēlnieka Džošuā Mejo, bet tas netraucēja sākt maču ar 8-0. Četras minūtes pirms beigām pirmo reizi vairāk nekā desmit punktu pārsvars (18:6), bet pirmajās desmit minūtēs mājinieki sameta 28 punktus. Rezultativitāte vienas komandas izpildījumā turpinājās arī otrajā ceturksnī, pēc kura jau plus 26 Liepājai (57:31).

Nedaudz vairāk nekā trīs minūtes pēc trešā ceturkšņa sākuma “Lauvas” pēc Timmas danka panāca plus 40 (71:31). Pie solīda spēles laika šodien tika arī liepājnieku jaunākie un iepriekš mazāk spēlējušie basketbolisti. Mača izskaņā tablo vēstīja par labu liepājniekiem. Artūrs Bricis “Lauvu” labā guva 22 punktus un izcīnīja deviņas bumbas, Timmam 14 minūtēs 17 punkti, bet Ingus Jakovičs iemeta 12 un atdeva astoņas rezultatīvas piespēles.

Šī bija Liepājas trešā uzvara astoņos mačos, kas ļāva pacelties uz sesto vietu turnīra tabulā. Junioriem sestais zaudējums tikpat spēlēs, bet šis piedzīvots ar vislielāko starpību – 50 punkti. Iepriekš pret “Valmieru” zaudēts ar 42 punktu starpību (51:93), bet pret LU – ar 41 (63:104).

Liepājas Lauvas – Latvijas U18 valstsvienība 105:55
Lauvas: Bricis 22, Timma 17, Jakovičs 12, Ate 12, Miglinieks 12, Kravčenko 11, Helmanis 5, Leiteris 4.
U18: Žvīgurs 11, Krastiņš 7, Štelmahers 6, Gromovs 5, Brizgalovs 5, Ceplītis 4, Pasečniks 4, Adiņš 4, Puhovs 3, Leimanis 2, Endzels 2.