Lauvām rezultatīvākā spēle sezonā

03.04.2009 21:27

Piektdien Latvijas Basketbola līgas pirmās divīzijas regulārā čempionātā spēlē BK “Liepājas lauvas” izbraukumā ar 102:80 (28:15, 30:25, 23:20, 21:20) sagrāva komandu “ASK/Buki” un līdz ar to turnīra tabulā pakāpās uz piekto vietu.

BK “Liepājas lauvas” starta piecnieks – Raimonds Vaikulis, Jevgēņijs Kosuškins, Artūrs Štālbergs, Renārs Zeltiņš un Jānis Graudiņš.

“Liepājas lauvas” uz Gulbeni devās bez sava galvenā trenera Oļega Okulova, kurš kopā ar komandu nevarēja būt slimības dēļ, tāpēc viņa vietu ieņēma Armands Misus.

Līdz pat pirmās ceturtdaļas vidum cīņa ritēja punkts punktā, taču tad sekoja liepājnieku izrāviens, kuru iesāka Vaikulis, bet ar tālmetienu pabeidza Zeltiņš. Ieguvuši deviņu punktu pārsvaru (19:10), mūsējie neapstājās un iesākto turpināja. Otrās ceturtdaļas beigu daļā Klāvs Ansons “Liepājas lauvām” panāca jau vairāk nekā 20 punktu handikapu, bet pirmais puslaiks noslēdzās ar rezultātu 58:40. Jāatzīmē, ka jau pirmajā puslaikā liepājnieku treneris Armands Misus itin pieklājīgu spēles laiku bija uzticējis visiem deviņiem mačam pieteiktajiem spēlētājiem.

Lai arī trešo ceturtdaļu mājinieki iesāka apņēmīgi un mazliet samazināja rezultāta starpību, cīņas gaitu mainīt šoreiz nebija viņu spēkos, un liepājnieki pilnībā kontrolēja spēli. Ja par uzvarētāju vairs īstu šaubu nebija, tad par to, vai “Liepājas lauvas” sasniegs simt punktu robežu, gan. Nedaudz vairāk nekā divas minūtes līdz mača beigām Artis Ate ar precīzu tālmetienu panāca jau 102:77. Rezultatīvākie “Liepājas lauvu” rindās bija Artūrs Štālbergs ar 23 gūtiem punktiem, bet Raimonda Vaikuļa kontā šoreiz 22.

Nākamo spēli BK “Liepājas lauvas” aizvadīs pirmdien pulksten 18.30, kad savā laukumā spēkosies ar “Zemgales” komandu.

Komentāri

BK “Liepājas lauvas” treneris Armands Misus:
– Šajā mačā patiešām izcēlāmies ar augstu metienu precizitāti, kas lielā mērā arī tik ātri ļāva iegūt ievērojamu pārsvaru. Līdzko attālinājāmies rezultātā, izmantoju iespēju iesaistīt cīņā arī jauno Arti Ati. Mēs neļāvām gulbeniešiem spēlēt ātru spēli, kas ir viņu trumpis, līdz ar to ieguvām priekšrocības. Konkrētus spēlētājus neizcelšu, jo uzvarēja visa komanda.

Kluba “ASK/Buki” galvenais treneris Edmunds Valeiko:
– Es jau pirms spēles basketbolistiem teicu, ka jābūt agresīviem gan aizsardzībā, gan uzbrukumā visa mača garumā, taču tā nebija. Droši vien mūsu komandas sniegumu iespaidoja arī tas, ka potītes savainojuma dēļ nevarēja palīdzēt Andrejs Jansons. Tiesa, tik un tā šajā mačā mums būtu maz izredžu uz labvēlīgu iznākumu, jo liepājnieki meta ar apskaužamu precizitāti, un varēja redzēt, ka viņi ir ļoti labi sagatavojušies šai spēlei.