Piektdiena, 17. maijs Umberts, Herberts, Dailis

“Lauvām” vēl viens zaudējums Lietuvā

25.02.2012 16:54

Baltijas Basketbola līgā otro vakaru pēc kārtas zaudējumu, viesojoties Lietuvā, piedzīvojuši Liepājas lauvu basketbolisti, šoreiz atzīstot Rudupis pārākumu – 79:94.

Līdz ar to Lietuvas klubs turnīra tabulā panācis BK Ventspils, bet liepājniekiem joprojām jāsamierinās ar 11. vietu.

Liepājnieki ļoti apņēmīgi sāka maču, turoties vadībā lielāko daļu pirmās ceturtdaļas. Trīsarpus minūtes līdz tās beigām minimāli plusi gan bija mājiniekiem (14:13), tomēr viesi spēja to noslēgt savā labā. Pēdējā uzbrukuma lauvas ar ātru saspēli sagādāja brīvu tālmetienu Mārtiņam Kravčenko, kurš bija precīzs (25:21), tomēr pēdējā sekundē grozā bumbu meta arī laukuma saimnieki – 25:23. Pēc īsas atpūtas Rudupis basketbolisti minūtes laikā jau bija panākuši vadību un turpināja attālināties. Liepājas lauvas basketbolisti turpināja produktīvi darboties uzbrukumā, taču aizsardzībā komandai bija lielas problēmas ar izsekošanu sāncenšu saspēlei. Pārāk tālu mājiniekus Agra Galvanovska komanda gan neatlaida, ļoti rezultatīvo puslaiku noslēdzot vien ar mīnuss 2 – 44:46.

Otro puslaiku laukuma saimnieki sāka ar izrāvienu 9:2 un nostiprinājās vadībā. Ceturtās minūtes noslēgumā Rudupis pirmo reizi panāca arī desmit punktu pārsvaru (60:50), bet turpināt iespaidīgo izrāvienu viesi sāncenšiem vairs neļāva. Tiesa arī samazināt savu punktu deficītu Liepājas lauvām īsti nesanāca. Ceturtdaļu ar precīziem soda metieniem noslēdza mājinieki, bet Kravčenko pēdējais metiens nebija sekmīgs – 73:62 Rudupis labā. Pēdējā ceturtdaļā liepājnieki laiku pa laikam spēja nedaudz pietuvoties, tomēr sarūpēt intrigu nesanāca – zaudējums 79:94.

Vēl vienā BBL šī vakara spēlē Roberta Štelmahera trenētie Pieno zvaigzdes komanda ar 72:79 piekāpās Siauliai komandai. Zvaigznēm trešajā ceturtdaļā uz brīdi izdevās izvirzīties vadībā, bet pēdējā uz pusi samazināt desmit punktu deficītu, taču pacīnīties par uzvaru nesanāca. Līdz ar to Štelmahera komanda atvadījusies no cerībām tikt labāko piecu komandu skaitā un spēlēt BBL izslēgšanas mačos.