Svētdiena, 5. maijs Ģederts, Ģirts

“Lauvas 2” pastiprinās un pārspēj “Līvānu” basketbolistus

06.02.2013 12:30

Otrdien, 5. februārī, uzvaru pēc ilgāka pārtraukuma Latvijas Basketbola līgas 2. divīzijā izcīnīja ”Liepājas Lauvas 2″ basketbolisti, kas savu skatītāju priekšā, Liepājas Olimpiskajā centrā, mača izskaņā pārspēja ”Līvāni” basketbolistus ar rezultātu 81:76, informē LOC sporta projektu vadītājs Mārtiņš Kozlovskis.

Abām komandām šī bija otrā savstarpējā tikšanās reize šajā sezonā. Pirmajā abu komandu spēlē novembra mēnesī Līvānos pārāki bija mājinieki, kuri pārspēja Liepājas jauniešus ar rezultātu 78:63.

Arī turnīra tabulā līdz šim labāk bija sekmējies ”Līvānu” basketbolistiem, kuri 19 aizvadītajās spēlēs bija izcīnījuši sešas uzvaras un piedzīvojuši 13 zaudējumus, tādējādi turnīra tabulā atrodoties 12. vietā. Savukārt ”Liepājas Lauvas 2″ ar trijām uzvarām 15 spēlēs atradās tikai 14. pozīcijā 15 vienību konkurencē.

Spēli abas komandas iesāka ļoti līdzīgi un līdz pat otrās ceturtdaļas sākumam vadības maiņa mačā notika vairākkārt. Otrajā ceturtdaļā mājiniekiem izdevās nedaudz atrauties, taču līdz puslaika pārtraukumam viesiem izdevās nedaudz pietuvoties un atpūtā ejot rezultāts uz tablo vēstīja + 6 laukuma saimniekiem – 44:38.

Trešo ceturtdaļu krietni vien labāk iesāka viesi, kuri ātri vien panāca Liepājas basketbolistus. Turklāt ceturtdaļas otrajā pusē notika vadības maiņa un pēdējās 10 minūtes iesākās ar minimālu ”Līvāni” komandas pārsvaru (59:61). Līdzīga spēkošanās ritēja līdz pat mača pēdējai minūtei un šoreiz vairāk veiksmes bija liepājniekiem, tādējādi izcīnot uzvaru LBL2 divīzijā pēc 11 (!) spēļu pārtraukuma ar rezultātu 81:76.

Liepājas komandas rindās labākais ar 19 gūtajiem punktiem bija Ingus Jakovičs no ”lielās” komandas, bet ar 14 punktiem izcēlās otrs saspēles vadītājs Elvis Endzels. ”Līvānu” komandas labā 32 punktus un 14 atlēkušās bumbas izcīnīja Edgars Leja, bet ar “double-double” – 11 punktiem un 11 atlēkušajām bumbām izcēlās Didzis Bērziņš.

Arī nākošo spēli ”Liepājas Lauvas 2” basketbolisti aizvadīs savās mājās šo svētdien, 10. februārī, kad Liepājas Olimpiskajā centrā viesosies ”DSN” komanda. Mača sākums pulksten 17:00.