Svētdiena, 28. aprīlis Terēze, Gundega

“Lauvas” izcīna uzvaru un panāk izlīdzinājumu sērijā

28.04.2011 22:39

Šovakar Olimpiskajā centrā aizraujošā cīņā BK “Liepājas lauvas” Latvijas Basketbola līgas otrajā pusfināla spēlē ar 88:81 pagarinājumā uzvarēja BK “VEF Rīgu”.

Spēles sākums veiksmīgāks izdevās liepājniekiem, kuri guva piecus punktus pēc kārtas, panākot 5:0, un veiksmīgi spēlēja arī turpinājumā. Nespējot iemest ne tālmetienus, ne soda metienus, turklāt kļūdoties piespēlēs, VEF ļāva laukuma saimniekiem atrauties sešu punktu attālumā (17:13), bet pirmo ceturksni liepājnieki noslēdza ar 17:13.

Otrās ceturtdaļas sākumā Valters ar diviem tālmetieniem vispirms panāca izlīdzinājumu VEF komandai (19:19), bet pēc brīža realizēja arī trešo, izvirzot savu komandu vadībā pirmo reizi šajā spēlē – 22:19. Pēc tam snaipera statusu no viņa pārņēma Bertāns, kurš iemeta vēl divus trīspunktu metienus, kas rīdziniekiem ļāva iekrāt jau piecu punktu pārsvaru – 28:23. Puslaika pārtraukumā Ramūna Butauta vadītais VEF devās ar +3 – 36:33.

Trešās ceturtdaļas sākumā pēc Janičenoka tālmetiena VEF Rīga panāca septiņu punktu pārsvaru – 46:39 – bet tad iniciatīvu atdeva mājiniekiem, kuri guva septiņus punktus pēc kārtas, atkal līdzsvarojot rezultātu – 46:46. Turklāt ceturtdaļas beigās Liepājas lauvas arī atjaunoja vadību – 51:49.

Pēdējās ceturtdaļas sākumā Liepājas lauvas turpināja savu ofensīvu un pēc Kravčenko tālmetiena pirmoreiz spēlē panāca desmit punktu pārsvaru – 64:54. Minūtes laikā VEF četrus punktus atspēlēja, kam sekoja lauvu minūtes pārtraukums, taču mājinieku neveiksmes turpinājās un VEF panāca izlīdzinājumu, neizšķirti noslēdzot arī spēles pamatlaiku – 72:72. Pamatlaika pēdējā sekundē uzvaru varēja izraut Mārtiņš Kravčenko, taču viņa metiens lidoja grozam secen.

Pagarinājumā lauvas nokārtoja to, ko nespēja paveikt pamatlaikā. Mājinieki vadību pārņēma jau uzreiz un šoreiz iegūtās pozīcijas neatdeva. Pagarinājumam noslēdzoties lauvu uzvara šaubas neradīja – 88:81. Līdz ar to sērijā līdz trijām uzvarām tagad rezultāts kļuvis 1-1. Sērijas trešā spēle 1. maijā plkst. 17:00 notiks Rīgā, Arēnā Rīga.