Svētdiena, 19. maijs Sibilla, Teika, Lita

“Lauvas” liek “Žalgiris” pasvīst

15.11.2009 17:55

Kārtējai Latvijas basketbola komandai izdevies pabaidīt kādu no Lietuvas varenajiem, tomēr tā arī netiekot pie uzvaras – “Liepājas lauvas” ar 63:74 viesos piekāpās “Žalgiris” basketbolsitiem.

Liepājas lauvas” šajā sezonā divas reizes uzvarēja “Ventspili”, kas sīvi spēkojās ar “Žalgiris” Kauņā , kas it kā lika secināt, ka arī liepājnieku izredzes mačā ar leišiem nav pavisam nekādas. Šī teorija sākotnēji saglabājās līdz pirmās ceturtdaļas vidum. Mača sākumā kurzemnieki pat turējās minimālā vadībā, taču pēc tam attālināties jau sāka mājinieki. Ceturtdaļas beigās viņu pārsvars jau pārsniedza desmit punktus – 27:15.

Pēc īsā pārtraukuma nekāda atrāviena turpinājuma “Žalgiris” spēlētājiem gan nesanāca. Laukumā risinājās visai brīva bumbošanās, kurā nedaudz veiksmīgāki pat bija liepājnieki, kuriem arī izdevās tikt arī tuvāk rezultātā. Tas pamazām arī nokaitēja atmosfēru laukumā un pie tā – tehnisko piezīmi nopelnīja Liepājas komanda, izgrūstījās Daiņus Šalenga un Juris Patmalnieks. Tiesa, arī šādi notikumi neizsita no sliedēm Latvijas klubu, kas pirmo puslaiku noslēdza ar cerīgu 34:44.

Teorija par to, ka liepājnieki, kas divas reizes apspēlēja ventspilniekus, var veiksmīgi cīnīties arī ar Kauņas lielklubu, atkal kļuva dzīva trešajā ceturtdaļā. Par lielu izbrīnu mājiniekiem, “Lauvas” ne tikai turēja līdzi, bet arī spēja samazināt rezultāta starpību. Šalenga ar soda metieniem gan panāca 51:36 “Žalgiris” labā, taču atlikušajās septiņās minūtēs jau krietni labāk ar punktu gūšanu klājās viesiem. Divas minūtes līdz ceturtdaļas beigām Mārtiņš Kravčenko apzaga Mantu Kalnieti un pēc brīža realizēja tālmetienu, pievelkot liepājniekus līdz 54:57. Pirms pēdējām desmit minūtēm mājinieki bija vadībā 59:55.

Diemžēl izšķirošajām cēlienam viesiem spēku pietrūka. Pirmos punktos ceturtdaļā “lauvas” guva, kad nospēlētas bija jau gandrīz trīs minūtes – Patmalnieks ar tālmetienu panāca 58:63. Diemžēl tas nekļuva par ko līdzīgu atmodas signālam. “Žalgiris” ar vecmeistaru Markusu Braunu priekšgalā vēl nedaudz palielināja pārsvaru un vadību droši noturēja līdz mača beigām. Liepājniekiem cienījams, taču diemžēl zaudējumu 63:74.