Piektdiena, 3. maijs Uvis, Gints

”Lauvas” mača izskaņā piekāpjas ”Siauliai”

12.11.2010 21:00

Šovakar zaudējumu Baltijas Basketbola līgas (BBL) regulārās sezonas spēle piedzīvoja ‘’Liepājas Lauvu’’ basketbolisti, kas savā laukumā sīvā cīņā ar rezultātu 81:78 piekāpās Lietuvas trešajam spēcīgākajam klubam ‘’Siauliai’’.

Lai gan spēles sākumā nelielu pārsvaru ieguva ‘’Siauliai’’ basketbolisti, tomēr pie rezultāta 10:13 liepājnieki veica desmit punktu izrāvienu, panākot jau septiņu punktu handikapu – 20:13. Ceturtdaļas pēdējās minūtes aizritēja ar abu komandu nelieliem izrāvieniem un, noslēdzoties tai uz tablo 23:17 par labu ‘’lauvām’’. Otrās ceturtdaļas sākumā Šauļu komanda pietuvojās līdz minimumam (25:24), tomēr vadību mājinieki neatdeva. Līdzīgi kā pirmajā ceturksnī, arī šoreiz mūsējiem padevās labs izrāviens, kas ļāva atkal uzelpot – 40:31. Puslaika izskaņā mājinieki spēja tikt arī pie desmit punktu handikapa, tomēr piecas sekundes pirms tā beigām Ruzgas realizēja tālmetienu, mazliet pievelkot – 43:36.

Otrā puslaika sākumā rezultāts uz tablo mainījās līdzīgi, taču, pateicoties diviem Ruzgas tālmetieniem, viesi pietuvojās līdz pieciem punktiem (49:44). ‘’Siauliai’’ sastāvā lieliski spēlēt turpināja jau pieminētais Ruzgas, lielākoties pateicoties, kuram viesi arī izlīdzināja rezultātu – 56:56. Mūsējie spēja saņemties un tika gūti seši punkti pēc kārtas (62:56). Ceturtdaļas izskaņu mazliet veiksmīgāk aizvadīja ‘’Siauliai’’, tomēr divu punktu pārsvaru mūsējie saglabāja – 63:61. Ceturtās ceturtdaļas sākums aizritēja ļoti līdzīga cīņa, rezultāts uz tablo vairākas reizes bija līdzsvarā. Diemžēl, tuvojoties spēles beigām, viesi ieguva sešu punktu handikapu (80:74). Sekundi līdz spēles beigām mūsējiem bija bumba un trīs punktu deficīts (78:81) – diemžēl Jurevičus tālmetiens bija neprecīzs.

Rezultatīvākais liepājnieku sastāvā kā jau ierasts bija Mareks Jurevičus, kura kontā šovakar 21 punkts, astoņas atlēkušās bumbas un četras rezultatīvas piespēles. Eštons Mičels ”lauvu” kontam pievienoja 19 punktus. Lietuvas kluba sastāvā lielisku spēli aizvadīja Edvinas Ruzgas, kurš atzīmējās ar gūtajiem 29 punktiem.