“Lauvas” nodrošina pirmo vietu

17.12.2006 19:17

0

Latvijas Basketbola līgas pirmajā posmā pirmo vietu nodrošinājuši BK “Liepājas lauvas” basketbolisti, kas vispirms ar 85:75 (27:18, 18:22, 22:18, 18:17) pieveica komandu “RNS-D/Līvāni”, bet dienu vēlāk liepājnieki dramatiskā mača galotnē uzveica arī tuvākos sekotājus – “Gulbene/Bumerangs/ASK” basketbolistus – 72:62 (29:11, 16:18, 7:15, 20:18).

Spēle Līvānos liepājniekiem bija zīmīga ar to, ka uzvaras gadījumā mūsu basketbolisti jau priekšlaikus nodrošinātu pirmo vietu pirmajā posmā. “Liepājas lauvu” galvenais treneris Armands Misus informēja, ka cīņā ar līvāniešiem kārtējā iespēja sevi apliecināt tika dota jaunajiem basketbolistiem, bet vadošie spēlētāji varēja nosacīti atpūsties pirms gaidāmā mača ar gulbeniešiem. Lai arī rezultāts spēles gaitā mainījās visai līdzīgi, šaubas par to, ka lauvas Līvānos varētu paklupt, neradās, un mūsu basketbolisti izcīnīja kārtējo panākumu.

Svētdienas mačs ar gulbeniešiem iesākās līdzīgi kā pirmajā abu komandu tikšanās reizē Liepājā, kur jau no spēles sākuma laukumā pārliecinoši dominēja lauvas. Arī šoreiz mūsējie pirmajās  desmit minūtēs laukumā demonstrēja apskaužamu metienu precizitāti no tālās distances – īsā laikā Mareks Jurevičus realizēja trīs no trim trīspunktu metieniem, bet Vairis Pusaudzis no tālās distances bija precīzs divreiz, tādējādi liepājnieki jau bija izvirzījušies vadībā ar plus 18. “Liepājas lauvām” ar agresīvu darbību aizsardzībā ļoti veiksmīgi izdevās nosargāt arī savu grozu – par atlēkušām bumbām sekmīgi cīnījās Jānis Graudiņš un Klāvs Ansons, kā arī jau minētais M.Jurevičus, kurš, tāpat kā uzbrukumā, arī savā laukuma pusē veica ievērojamu darba apjomu. Nedaudz apturēt liepājnieku pacēlumu mājiniekiem izdevās otrajā ceturtdaļā, kad gulbenieši, pateicoties sava līdera I.Bankevica un M.Sniķa individuālajai meistarībai, spēja sadeldēt rezultāta starpību līdz desmit punktiem, tomēr uzreiz pēc šī mājinieku izrāviena sekoja lauvu atbilde – atkal tika realizēti divi trejači, un, ejot atpūtā, rezultāts uz tablo vēstīja 45:29.

Trešās ceturtdaļas sākums neliecināja, ka mača gaita varētu ievirzīties pretiniekiem labvēlīgā gultnē, bet jau cīņas turpinājumā iniciatīvu pārņēma mājinieki, kas, ceturtās ceturtdaļas pirmajās minūtēs samazinot rezultāta starpību līdz diviem punktiem, cīņai piešķīla papildus intrigas uguntiņu. Izskaņā lauvām tomēr izdevās sasparoties un par spīti metienu precizitātei, kas bija nesalīdzināmi sliktāka nekā mača pirmajā pusē, un problēmām apspēlēt pretinieku veidoto zonas aizsardzību, kopīgām pūlēm uzvaru nosargāt. Rezultatīvākais “Liepājas lauvu” rindās bija Vairis Pusaudzis ar 20 punktiem, bet Mareka Jurevičus kontā 18.

Pirmā posma pēdējo maču “Liepājas lauvas” aizvadīs ceturtdien, kad savā laukumā tiksies ar “ASK/Juniors” basketbolistiem.