Sestdiena, 20. aprīlis Mirta, Ziedīte

”Lauvas” pagarina ”Valmieras” zaudējumu sēriju BBL

07.12.2010 19:20

Šovakar uzvaru Baltijas Basketbola līgas (BBL) regulārās sezonas spēlē izcīnīja ”Liepājas Lauvas” basketbolisti, kuri savā laukumā ar rezultātu 76:65 pārspēja ”Valmieras” basketbolistus, pagarinot viņu zaudējumu sēriju līdz desmit spēlēm.

Šovakar Liepājā Baltijas Basketbola līgas (BBL) ietvaros tikās divas pastarītes – ‘’Liepājas Lauvas’’ un ‘’Valmiera’’. Ja liepājnieki šajā sezonā bija tikuši pie divām uzvarām, tad valmierieši uzvaras garšu BBL turnīrā nebija izjutuši, tādējādi viņiem bija papildus stimuls izcīnīt pirmo panākumu.

Lai arī mača sākumā komandas spēja izspēlēties līdz brīviem metieniem, tomēr pievīla metienu precizitāte, tādējādi rezultāts auga ļoti lēni – pēc nospēlētām trim minūtēm 2:2. Arī ceturtdaļas turpinājumā bumbas grozā nelidoja pārāk raiti, kas nevienai no komandām vairāk kā trīs punktu pārsvaru neļāva iegūt. Pēc Kaufmaņa četriem punktiem pēc kārtas viesi izvirzījās vadībā ar 14:10, tomēr liepājnieki ātri vien rezultātu izlīdzināja (14:14). Ceturtdaļas pēdējais uzbrukums piederēja valmieriešiem – divi punkti no groza apakšas Gabrānam un 16:14 par labu ‘’Valmieras’’ komandai.

Otro ceturtdaļu teicami iesāka ‘’Lauvas’’ – precīzs trejacis Kosuškinam, divpunktnieks Vaikulim un plus trīs mājiniekiem (19:16). Liepājnieki turpināja spēlēt sekmīgi, un pēc Mičela ‘’slam-dunk’’ septiņu punktu handikaps ‘’lauvām’’ – 25:18. Arī ceturtdaļas turpinājumā laukumā labāki bija liepājnieki, kuru pārsvars drīz vien sasniedza vairāk nekā desmit punktus. Tuvojoties puslaika izskaņai atvērās arī valmierieši, kuri spēja nedaudz pietuvoties rezultātā – pēc pirmajām 20 minūtēm uz tablo 38:30 par labu mājiniekiem.

Otrā puslaika sākumā valmierieši turpināja pirmā puslaika izskaņā iesākto – astoņi punkti pēc kārtas, tādējādi rezultāts izlīdzināts – 38:38. Pēc dažiem precīziem uzbrukumiem liepājnieki atkal varēja uzelpot (48:42). Trešās trešdaļas pēdējās minūtēs mājinieki savam pārsvaram pievienoja vēl pāris punktus – 55:46. Lai gan valmierieši diezgan labi spēlēja uzbrukumā, tomēr vairākas reizes viņus apklusināja Kravčenko precīzie tālmetieni. Mazs cerību stariņš viesiem pavīdēja, kad Vaikulis saņēma muļķīgu tehnisko piezīmi, ko valmierieši izmantoja teicami – pieci punkti un uz tablo 67:59 par labu ‘’lauvām’’. Tuvāk par septiņiem punktiem viesi netika, un galarezultātā ‘’Liepājas Lauvas’’ izcīnīja uzvaru ar 76:65.