“Lauvas” pamodās pēc pārtraukuma

03.12.2006 17:53

0

Svētdien kārtējo uzvaru Latvijas Basketbola līgā izcīnīja BK “Liepājas lauvas”, kas izbraukumā pieveica “Cēsis/Remarks” basketbolistus – 75:63 (14:20, 10:16, 24:15, 27:12). Kā informēja BK “Liepājas lauvas” galvenais treneris Armands Misus, šo maču mūsējie iesākuši ar Mareku Jureviču, Vairi Pusaudzi, Klāvu Ansonu, Māri Citskovski un Mārtiņu Kripševicu. Pirmais puslaiks liepājniekiem nebija veiksmīgs, jo, lai arī aizsardzībā mūsējie daudzmaz tika galā ar savu uzdevumu, uzbrukums lauvu izpildījumā bija tuvu katastrofālam, īpaši jau no tālās distances.

Mājinieki mūsu basketbolistu sākotnējo biklumu prata izmantot, galvenokārt pateicoties Kristapa Melnbārža un Ulda Visņēvica meistarībai, kas mūsējo grozu apdraudēja lielākoties no tuvās distances. Līdz puslaika beigām liepājniekiem tā arī neizdevās atrast savu spēles pavedienu, tādēļ likumsakarīgi pirmās divdesmit minūtes savā labā noslēdza cēsinieki – 36:24.

Daudz aktīvāk lauvas iesāka spēles otro cēlienu, kurā jau no paša sākuma iniciatīva piederēja aizsardzībā agresīvākajiem un punktu gūšanas garšu atguvušajiem viesiem, kas pamazām sāka deldēt rezultāta starpību. Ja trešo ceturtdaļu “Cēsis/Remarks” basketbolisti vēl spēja noslēgt savā labā, tad jau pašā mača izskaņā labāki un fiziski izturīgāki bija mūsējie, kas pēc Vaira Pusaudža trīs precīziem tālmetieniem ieguva pārsvaru, ko vēlāk nostiprināja Klāvs Ansons un Mareks Jurevičus pēc metieniem no tuvās distances. Pēc A.Misus teiktā, savu pagaidām labāko maču LBL aizvadīja Mārtiņš Provizors, kurš, laukumā aizstājot potītes traumu guvušo Jāni Graudiņu (pēc trenera domām, viņš komandai nevarēs palīdzēt arī nākamajā spēlē), sev atvēlētājās 17 minūtēs spēja gūt deviņus punktus. Rezultatīvākie mūsējo rindās bija Klāvs Ansons un Mareks Jurevičus, kuri katrs guva pa 18 punktiem.

Nākamo maču liepājnieki aizvadīs otrdien, kad savā laukumā tiksies ar “Jūrmalas Sports/Fēnikss” basketbolistiem.