Otrdiena, 7. maijs Henrijs, Jete, Henriete, Enriko

Lauvas pārkož ziemeļu tēraudu

16.09.2011 23:02

Liepājas Olimpiskā centra starptautiskā turnīra pirmajā spēlē BK “Liepājas lauvas” pieveica Krievijas komandu “Severstaļ” ar 68:63 (13:14,20:18,20:18,15:13).

BK “Liepājas lauvas” sākumsastāvs – Alekseičiks, Dukulis, Buškevics, Timma, Kravčenko.

Sākuma pieciniekā no pārbaudāmajiem leģionāriem devās tikai ukraiņu centrs Staņislavs Alekseičiks, kas, tiesa, mača sākumā neradīja pārliecinošu iespaidu, īpaši jau savā teritorijā – zem groziem. Spēle iesākās mierīgi, sāncenšiem it kā uztaustot pretinieku nodomus. Lauvas savus zobus pietaupīja, neizrādot pārlieku agresiju, stipri viduvēji realizējot savus divpunktniekus un ļaujot piešaut roku pretiniekiem, kuri precīzāk meta trejačus. Neslikts iesākumam izskatījās amerikāņu saspēles vadītājs Džošs Mejo, diemžēl vairākkārt viņš nesapratās ar saviem partneriem. Laukumā iznāca arī otrs aizokeāna augumā mazais uz pirmā numura pozīciju pretendējošais leģionārs Olubuji, bet viņš sevi tā pa īstam nespēja parādīt. Plaši variējot ar sastāvu, tika iemēģināts arī tikai vakar Liepāju sasniegušais ukrainis Oleksandrs Rihļuks, par kura spēku varēs pārliecināties tikai turpmākajās spēlēs. Otrajā ceturtdaļā liepājnieki uzspēlēja agresīvāk, epizodiski pielietojot arī presingu, un puslaiku beidza ar plus viens.

Pēc pārtraukuma lauvas brīžiem rādīja acīm tīkamu basketbolu, taču joprojām traucēja sapratnes trūkums un dažkārt nepaklausīgā bumba. Tomēr arī “Severstaļ” nespēja atbildēt ar ievērojami saturīgāku sniegumu, ko aizvien uzstājīgāk sāka traucēt mājinieki. Pēdējās ceturtdaļas ievadā laukumā devās abi melnādainie amerikāņi un kopā ar jauniņajiem liepājniekiem sagrieza tādu karuseli, ka viesiem bija nepieciešamas teju četras minūtes, lai gūtu pirmo punktu no sodiņa. Veiksmīgā mūsējo spēle aizsardzībā, kā arī krievu neprecizitāte metienos ļāva panākt izšķirošo pārsvaru (plus 12). Taču izskaņā nebūt viss negāja gludi, jo mājinieki atbildēja ar vēl baisāku gūto punktu statistiku – gandrīz septiņas minūtes pagāja, lai beidzot bumba iekristu viesu grozā. Tomēr uzvara tika saglabāta un galvenais – ir jūtams, ka komandai ir potenciāls.

Rezultatīvākie “Liepājas lauvu” rindās bija Mejo ar 15 gūtajiem punktiem un Bricis (10).

Citas spēles vakar un aizvakar beidzās ar šādiem rezultātiem: “Severstaļ” – “Sokhumi” 90:85, “Pieno Žvaigždes” – “Dnipro” 68:79, “University Of Tartu” – “Dnipro” 79:101.

Šodien pulksten 19.30 “Liepājas lauvas” spēlēs ar Gruzijas “Sokhumi”, bet pirms tam – pulksten 17 – spēkiem mērosies “University of Tartu” un “Pieno Žvaigždes”. Svētdien pulksten 11 sāksies spēle par 5.vietu, pulksten 13.30 – par 3.vietu, bet pulksten 16 – par 1.vietu.