Ceturtdiena, 4. jūnijs Sindija, Sintija, Elfrīda
Abonēt

Lasi vairāk ar
liepajniekiem.lv abonementu

Lauvas pastiprina ofisu un garo galu

Lauvas pastiprina ofisu un garo galu
Jons Vainausks šī gadsimta sākumā gandrīz desmit gadus bija menedžeris slavenajā Viļņas klubā "Lietuvos Rytas". (Foto: Žigmants Gedvils/15min.lt)
06.01.2020 06:00

Andris Sudmalis

"Kurzemes Vārds"

Atslēgvārdi

Gada sākumā vairākas pārmaiņas ir notikušas basketbola klubā “Liepāja”. Par tā ģenerālmenedžeri ir kļuvis lietuvietis Jons Vainausks, bet komandas sastāvu ir papildinājis serbu centra spēlētājs Radoslavs Pekovičs.

“Kurzemes Vārds” jau rakstīja, ka lauvu rindas ir pametis amerikāņu uzbrucējs Trojs Bārnīss, kurš bija mūsējo komandas līderis vairākos statistikas rādītājos. Pirms viņa no “Liepājas” atvadījās Rihards Kuksiks, prom ir arī Anrijs Miška, un paredzams, ka sastāva pārbūve vēl turpināsies. Kluba dienaskārtībā esot uzdevums piesaistīt vēl vairākus basketbolistus, kuri iederētos komandas galvenā trenera Braņislava Vičentiča spēles zīmējumā. Neoficiāla informācija liecina, ka liepājniekiem varētu pievienoties pirmā numura pozīcijas spēlētājs.

Spēlētāju piesaistīšana turpmāk ietilps basketbola kluba “Liepāja” vadītāju štābu papildinājušā ģenerālmenedžera Jona Vainauska pienākumu sarakstā. Lietuvā J. Vainausks vislabāk bija pazīstams kā kaimiņvalsts granda “Lietuvos Rytas” menedžeris laikā, kad kluba prezidents bija viņa tēvs Gedvīds Vainausks. Vēlāk liepājnieku štāba jaunpienācējs neilgi pastrādāja Leipcigas basketbola klubā Vācijā, viņš bijis Alītas komandas “Dzūkija” konsultants, kā arī strādāja Panevēžas klubā “Lietkabelis”.

Biedrības “Liepājas basketbols” valdes priekšsēdētājs Artūrs Štālbergs: “Jonam ir ļoti liela pieredze tieši basketbola operācijās un jautājumos, “Lietuvos Rytas” kluba vadīšanā. Tiekoties un aprunājoties ar viņu, nolēmām, ka šāds cilvēks klubā ir nepieciešams. Viens no viņa uzdevumiem ir sponsoru papildu piesaiste. Domāju, ka ilgtermiņa attīstības ziņā viņš būs ieguvums mūsu klubam, jo klāt nāks vēl viens cilvēks, kurš var analizēt komandas procesus, spēlētāju ķīmiju utt. Jonas jau strādā 24 stundas 7 dienas nedēļā. Viņš nenāk ārā no zāles. Esmu priecīgs, ka panācām vienošanos. Sākotnēji tā paredz sadarbību līdz šīs sezonas beigām, lai mēs saprastu viens otru. Ja viss notiks, kā esam iecerējuši, mēs uz viņa darbu Liepājā raugāmies ilgtermiņā.”

Par Jona Vainauska pirmo parakstīto basketbolistu piektdien kļuva 212 centimetrus garais un 120 kilogramus smagais serbu centra spēlētājs Radoslavs Pekovičs, kurš ir dzimis 1994. gadā. Šo sezonu viņš sāka Alītas “Dzūkijā”, kuras sastāvā 16 spēlēs vidēji laukumā pavadīja 14 minūtes, guva 5,9 punktus, izcīnīja 2,2 atlēkušās bumbas, 0,6 reizes rezultatīvi piespēlēja un 1,6 reizi kļūdījās. Divpunktu metienus viņš izpildīja ar 55,1% precizitāti (38/69), bet no soda metienu līnijas trāpīja 68,2% metienu (15/22). No tālienes Pekovičs veiksmi izmēģināja tikai divreiz (1/2), vēsta “Sportacentrs”.

Karjeras laikā Pekovičs ir pārstāvējis Belgradas “Crvena zvezda”, kas viņu izīrēja “FMP”, bet turpinājumā aizstāvēja arī Serbijas “Tamiš”, Ziemeļmaķedonijas “Kumanovo” un Sanktpēterburgas “Spartak” krāsas.

Tāpat basketbola klubs “Liepāja” vēsta, ka tam pievienojies 1999. gadā dzimušais lietuviešu spēka uzbrucējs Toms Butrims, kuram var paredzēt lielu spēles laiku Liepājas LBL2 komandā.

Vairāki interesanti jaunumi saistās ar sieviešu basketbola komandu “Liepāja/LSSS”, kas no 24. līdz 28. janvārim piedalīsies pārbaudes turnīrā Ķīnā. Šajās sacensībās lauveņu rindas papildinās divas slaidas lietuviešu basketbolistes, kuru galvenais uzdevums ir palīdzēt mūsējām cīņā pret augumā raženajām Ķīnas spēlētājām.

Uz brīdi esot parādījusies iespēja, ka Liepājā atgriezīsies baltkrieviete Marina Ivaščanka, kura zaudējusi vietu savā Turcijas komandā “Adana Basket”. Lai arī pati sportiste ļoti vēlējusies atgriezties Baltijas jūras krastā, viņas aģents Marinu iekārtojis darbā Vācijā.

Tāpat interesantas baumas dzirdamas Latvijas Basketbola savienības prezidenta vēlēšanu sakarībā. Uz šo amatu pretendē Latvijas dāmu grozabumbas kādreizējā zvaigzne Anete Jēkabsone-Žogota, kurai ir dzimtas saknes Liepājā. Viņas konkurenti uz šo amatu būs bijušais Latvijas prezidents Raimonds Vējonis un agrākais Latvijas basketbola izlases spēlētājs Kaspars Cipruss, kurš neilgi ir spēlējis “Liepājas lauvās”. Neoficiāla informācija liecina – ja par LBS prezidenti kļūs A. Jēkabsone-Žogota, viņa Basketbola savienības ģenerālsekretāra amatā redzot Liepājas lauvu valdes priekšsēdētāju Artūru Štālbergu, kurš pašlaik ir Latvijas vīriešu izlases ģenerālmenedžeris.

Distances līgums

DISTANCES LĪGUMS PAR PAKALPOJUMA ABONEMENTA IEGĀDI INTERNETA VIDĒ 

VISPĀRĪGA INFORMĀCIJA 

Šis ir distances līgums par digitālā satura pakalpojuma liepajniekiem plus abonementa pirkumu interneta vidē, turpmāk tekstā – Līgums, kas tiek slēgts starp SIA ”Kurzemes Vārds” (reģistrācijas numurs: 42103002455, juridiskā adrese: Pasta iela 3, Liepāja, LV-3401; epasts: [email protected]), turpmāk tekstā – KV, un personu, kas veic pirkumu, turpmāk tekstā PIRCĒJS, interneta vietnē liepajniekiem.lv, turpmāk tekstā – VIETNE, un abi līgumslēdzēji kopā – LĪDZĒJI.  PIRCĒJS, veicot pirkumu VIETNĒ šī Līguma ietvaros, izsaka piekrišanu tā noteikumiem, ir tiesīgs šos Līguma noteikumus izdrukāt un saglabāt.

 Šī Līguma ietvaros:

  1. a) PIRCĒJS ir fiziska vai juridiska persona, kura pērk VIETNES maksas satura pakalpojumu nolūkam, kas nav saistīts ar saimniecisko darbību, turpmāk tekstā – PIRCĒJS; 
  2. b) Liepajniekiem plus ir maksasdigitālā satura pakalpojums, tajā skaitā raksti, fotogrāfijas, kas tiek īpaši veidots, atlasīts un publicēts VIETNĒ ar norādi ”plus” , un kura abonementu PIRCĒJS  ir tiesīgs iegādāties, turpmāk tekstā – PAKALPOJUMS,
  3. PAKALPOJUMA TERMIŅŠ UN CENA

 PAKALPOJUMA abonements ir fiksēta termiņa – 4 (četru) nedēļu PAKALPOJUMA lietošanas atļauja par  cenu  – EUR 1.99 (viens euro un 99 centi). PAKALPOJUMA abonementa maksā ietverts pievienotās vērtības nodoklis (PVN) 21% apmērā. PAKALPOJUMA abonementa cenu KV var mainīt bez iepriekšēja brīdinājuma (izmaiņas neattiecas uz jau apmaksāto PAKALPOJUMA termiņu), par to PIRCĒJAM paziņojot ne vēlāk kā 30 dienas pirms jaunās cenas stāšanās spēkā . KV un PIRCĒJS  piekrīt, ka izmaiņas PAKALPOJUMA cenā tiek piemērotas jaunajam periodam, noslēdzoties iepriekš apmaksātajam PAKALPOJUMA abonementa termiņam. 

  1. PAKALPOJUMA IEGĀDE UN NORĒĶINI 

Šajā Līguma sadaļā tiek aprakstīta PAKALPOJUMA iegādes kārtība un samaksa par PAKALPOJUMA  abonementa iegādi. 

2.1. PAKALPOJUMU Pircējs var iegādāties tikai pēc reģistrēšanās VIETNĒ. Lai iegādātos PAKALPOJUMA abonementu, Pircējam jāizvēlas tā apmaksas veids, ievadot KV pieprasīto informāciju. Ar šī līguma akceptu PIRCĒJS apliecina, ka ir nepārprotami sapratis, ka PAKALPOJUMA  abonementa iegāde ir maksas pakalpojums, kā arī  ir iepazinies ar šī Līguma saturu. 

2.2. PAKALPOJUMA  abonementu PIRCĒJS  iegādājas, izmantojot norēķinu karti vai ar SMS (maksa tiks iekļauta PIRCĒJA mobilā sakaru pakalpojumu sniedzēja rēķinā), un tas tiek noformēts kā regulārs maksājums, tā termiņam automātiski pagarinoties uz nākamo fiksēto 4 (četru) nedēļu termiņu, un samaksu  par PAKALPOJUMA abonementu automātiski ieskaitot KV bankas kontā, līdz brīdim, kad PIRCĒJS izvēlēsies pārtraukt PAKALPOJUMA abonementa pirkšanu VIETNĒ, reģistrētajā profilā aktivizējot PĀRTRAUKT ABONĒŠANU.

  1. ATTEIKUMA TIESĪBAS 

Šī Līguma ietvaros KV sniedz pakalpojumu, kas atbilst digitālā satura priekšapmaksas pakalpojumam tiešsaitē (digitālā satura kā e-publikāciju piegāde, kas netiek piegādāta patstāvīgā datu nesējā), pieejams pēc pieprasījuma un tā piegāde tiek uzsākta ar PAKALPOJUMA  abonementa apmaksas brīdi, kurā automātiski PAKALPOJUMA abonements tiek aktivizēts. PIRCĒJS  piekrīt, ka ar PAKALPOJUMA  aktivizēšanas brīdi tiek uzsākta PAKALPOJUMA lietošana, līdz ar to PIRCĒJS atsakās no 14 dienu atteikuma tiesībām un samaksātās summas atmaksas, pamatojoties uz MK 20.05.2014. noteikumu Nr.255 ”Noteikumi par distances līgumu” 22.13.punkta noteikumiem.

  1. LĪDZĒJU ATBILDĪBA

LĪDZĒJS neatbild par otra LĪDZĒJA saistībām pret trešām pusēm, ja tādas veidojas saistībā ar šī līguma realizāciju. LĪDZĒJIi vienojas, ja kāds no tiem nepilda savus pienākumus saskaņā ar Līgumu Force majeure apstākļu dēļ, tas ir atbrīvojams no atbildības par Līguma neizpildi vispār vai Līguma pienācīgu neizpildi. Ar Force majeure tiek saprasti jebkādi no LĪDZĒJA gribas neatkarīgi apstākļi (ja LĪDZĒJS  ir rīkojies saprātīgi un godīgi), kuru rezultātā nav bijis iespējams izpildīt pienācīgi vai izpildīt vispār saistības un ja šos apstākļus nebija iespējams paredzēt ne vien attiecīgajam LĪDZĒJAM, bet jebkurai citai personai, kas darbojas vai darbotos attiecīgā LĪDZĒJA nozarē, kā arī, ja šos apstākļus nebija iespējams novērst ar saprātīgiem un godīgiem paņēmieniem.

  1. KONFIDENCIALITĀTE 

Visa informācija, kas nav publiski pieejama un ko kāds no LĪDZĒJIEM sniedz viens otram Līguma izpildes laikā vai tā atklājas pildot darba pienākumus, tajā skaitā informācija par finanšu stāvokli, izmantotām tehnoloģijām un datorprogrammām, PAKALPOJUMA un VIETNES attīstības plāniem, tiek atzīta un uzskatīta par konfidenciālu. 

Par konfidenciālu netiek uzskatīta šāda informācija, ja pirms tās iegūšanas, tāda jau bija otra LĪDZĒJA rīcībā, vai tā bija publiski vispārzināma, un, ja šādas informācijas  saņemšanas brīdī, uz to nebija attiecināts konfidencialitātes nosacījums; 

  1. AUTORTIESĪBAS

 Šī Līguma ietvaros KV piešķir PIRCĒJAM  vispārējo licenci PAKALPOJUMAM. PIRCĒJAM aizliegts izmantot PAKALPOJUMA laikā pieejamo digitālo saturu darbībām, kuras neparedz šis līgums, t.sk., kopēt, pavairot, publicēt vai kā savādāk to izmantot  bez KV rakstveida piekrišanas un pretēji Autortiesību likuma tiesību normu prasībām. KV garantē, ka ar visām digitālā satura platformas liepajniekiem plus veidošanā iesaistītām personām ir noslēgts līgums, saskaņā ar kuru autortiesības uz PAKALPOJUMĀ pieejamo digitālo saturu un tā platformas risinājumiem pieder KV un tam nav zināma neviena trešā persona, kura varētu šīs KV tiesības apstrīdēt, kā arī likt šķēršļus PAKALPOJUMA izmantošanai un/vai izplatīšanai.

  1. DATU APSTRĀDE

 LĪDZĒJI piekrīt, ka katrs LĪDZĒJS kā datu apstrādes pārzinis un personas datu operators šā Līguma darbības laikā manuāli un/vai elektroniski apstrādā (ieskaitot datu vākšanu, reģistrēšanu, ievadīšanu, glabāšanu, pārveidošanu, izmantošanu, nodošanu, pārraidīšanu, bloķēšanu vai dzēšanu) no otra LĪDZĒJA saņemtus datus, tikai ciktāl tas ir nepieciešams un izriet no noslēgtā Līguma. Datu apstrādes mērķis un nolūks: līguma slēgšana, rēķinu sagatavošana un nosūtīšana, maksājumu pārvaldīšana, savstarpējā saziņa un sadarbības nodrošināšana, efektīvu KV pārvaldības procesu nodrošināšana, biznesa plānošana un analīze, pretenziju un/vai pieteikumu izskatīšana un apstrāde, jaunumu izsūtīšana ciktāl tas ir nepieciešams un izriet no noslēgtā Līguma. KV ievēro PIRCĒJA norādījumus, lieto nepieciešamos tehniskos līdzekļus un veic organizatoriskos pasākumus, lai aizsargātu fizisko personu datus un novērstu to nelikumīgu apstrādi. Personas dati tiks glabāti elektroniskā formā visā Līguma darbības laikā, kā arī piemērojamajos normatīvajos aktos noteiktajā noilguma termiņā, kura ietvaros var tikt iesniegtas sūdzības, celtas prasības un ierosināti līdzīgi procesi. LĪDZĒJS var nodot otra LĪDZĒJA personas datus piesaistītajiem apstrādātājiem, kuri šī līguma ietvaros sniedz grāmatvedības, juridiskos, IT vai cita līdzīga veida pakalpojumus. Noslēdzot Līgumu, PIRCĒJS piekrīt datu apstrādei, atjaunošanai un uzglabāšanai, identifikācijai, informācijas nosūtīšanai par PAKALPOJUMA izmaiņām un piedāvājumiem utml. PIRCĒJS, kurš šī Līguma ietvaros ir patērētājs, ir tiesīgs pieprasīt KV bez maksas izsniegt tā rīcībā esošo informāciju par PIRCĒJA personas datiem, ir tiesīgs pieprasīt to labošanu vai dzēšanu, kā arī nepieciešamības gadījumā ir tiesīgs atsaukt savu iepriekš izsniegto piekrišanu personas datu apstrādei. Šajā sadaļā noteiktie pienākumi ir spēkā neierobežotu laiku un paliek spēkā arī tad, ja kāds no LĪDZĒJIEM vienpusēji atkāpjas no Līguma, vai ja Līgums izbeidzas citādi.

  1. CITI NOTEIKUMI

 Šis Līgums stājās spēkā, PIRCĒJAM veicot PAKALPOJUMA abonementa pirkumu VIETNĒ, piekrītot tā noteikumiem un samaksājot abonementa maksu. Līgums tiek noslēgts uz nenoteiktu laiku un ir spēkā līdz uzņemto saistību izpildei. Tāpat PIRCĒJS ir tiesīgs atteikties no PAKALPOJUMA abonementa, veicot atbilstošas izmaiņas VIETNĒ. Atteikums šajā gadījumā attiecas uz turpmāko abonēšanas periodu, par kuru PIRCĒJS nav veicis samaksu un/vai neplāno to darīt. Jebkuru strīdu starp LĪDZĒJIEM, kas izriet no šī Līguma, LĪDZĒJI apņemas risināt pārrunu ceļā. Ja nav izdevies atrisināt strīdu bez tiesas starpniecības, strīds tiek izskatīts Latvijas Republikas tiesā.

Autorizēties

Reģistrēties

Klikšķini šeit, lai izvēlētos attēlu vai arī velc attēla failus un novieto tos šeit.

Spied šeit, lai izvēlētos attēlu.

Attēlam jābūt JPG formātā, max 10MB.

Aizmirsu paroli

PALĪDZĒT IR VIEGLI!

Atslēdz reklāmu bloķētāju

Portāls liepajniekiem.lv jums piedāvā svarīgāko informāciju bez maksas. Taču žurnālistu darbam nepieciešami līdzekļi, ko spēj nodrošināt reklāma. Priecāsimies, ja atslēgsi savu reklāmu bloķēšanas programmu.

Kā atslēgt reklāmu bloķētāju

Pārlūka labajā pusē blakus adreses laukam ir bloķētāja ikoniņa.

Tā var būt kāda no šīm:

Uzklikšķini uz tās un atkarībā no bloķētāja veida spied uz:
- "Don`t run on pages on this site"
vai
- "Enabled on this site"
vai
spied uz