“Lauvas” “sasit” “Turību”

08.12.2010 19:20

Šovakar pārliecinošu uzvaru Latvijas Basketbola līgas (LBL) regulārās sezonas spēlē izcīnīja ”Liepājas Lauvas” basketbolisti, kuri savā laukumā ar rezultātu 98:66 pārspēja ”Turības” basketbolistus. Rezultatīvākais uzvarētajiem ar gūtajiem 18 punktiem bija Mārtiņš Kravčenko.

Spēles rezultātu ar precīzu trejaci atklāja Šteinbergs, uz ko liepājnieki atbildēja ar kļūdu. Abas komandas mača turpinājumā ļoti labi uzbruka no distances, tādējādi rezultāts attīstījās ļoti ātri. Pie rezultāta 15:12 liepājnieki veica astoņu punktu izrāvienu, panākot 20:15. Komandas neapstājās un grozā lidoja viena bumba pēc otras, tomēr visu laiku pāris punktu vadībā atradās mājinieki. Ar agresīviem caurgājieniem studenti ‘’lauvām’’ sagādāja vairākus noteikumu pārkāpumus. Minimālu pārsvaru mājinieki saglabāja arī līdz pirmās ceturtdaļas noslēgumam – 26:24. Pa trim piezīmēs pirmajās desmit minūtēs liepājnieku rindās savākuši bija Našīds Bērds un Jurijs Aleksejevs.

Otro ceturtdaļu ar gūtiem pieciem punktiem pēc kārtas iesāka liepājnieki, tādējādi mājinieki ieguva septiņu punktu handikapu – 31:24. Kamēr ‘’Turības’’ basketbolisti nespēja atklāt savu otrā ceturkšņa kontu, tikmēr liepājnieki savai punktu ražai pievienoja vēl astoņus punktus – 39:24. Viesu sauso periodu ar precīzu divpunktnieku pārtrauca Lasmanis. Studenti spēja atvērties, un pēc vairākiem veiksmīgiem metieniem liepājnieku pārsvars sastādīja vien septiņus punktus (41:34). Puslaika izskaņā ‘’Lauvas’’ gan spēja atjaunot savu pārsvaru – pēc pirmajām 20 minūtēm uz tablo 48:35 par labu mājiniekiem.

Arī otrā puslaika sākumā komandas spēlēja rezultatīvi. Pēc Kravčenko kārtējā precīzā tālmetiena liepājnieki ieguva 18 punktu handikapu (57:39). Viesiem uzbrukums bija sācis buksēt, kas ļāva kurzemniekiem vēl vairāk palielināt savu pārsvaru (65:39). Lai gan mača turpinājumā viesi spēja atgūt pāris punktus, tomēr, noslēdzoties trešajam ceturksnim ‘’lauvām’’ atkal ļoti liels pārsvars (73:48), tādējādi spēles praktiski bija izšķirts. Ceturtās ceturtdaļas sākumā mājinieki turpināja uguņot, sasniedzot arī plus 30 – 82:52. Pēdējās septiņās ar pusi minūtēs vienīgais jautājums bija – vai ‘’Lauvas’’ sasniegs 100 punktu barjeru? Gan mājinieki, gan rīdzinieki turpināja spēlēt rezultatīvu basketbolu. Pēdējās minūtēs liepājnieku uzbrukums nedaudz iestrēga, tādējādi galarezultātā viņiem ļoti pārliecinoša uzvara ar rezultātu 98:66.