Svētdiena, 28. aprīlis Terēze, Gundega

“Lauvas” uzvaras attālumā no bronzas godalgām

13.05.2011 17:20

Šovakar savu otro panākumu cīņā par Latvijas Basketbola līgas bronzu izcīnīja “Liepājas lauvas”, kas izbraukumā ar 81:71 uzvarēja “Barons/O!Karte” komandu. Sērijā līdz trīs uzvarām “lauvas” ir vadībā ar 2:0.

Mača pirmajā puslaikā laukumā sekmīgāk darbojās viesi, kuriem otrajā ceturtdaļā divas reizes izdevās sasniegt desmit punktu pārsvaru, kas līdz lielajam pārtraukumam tika sadeldēts uz pusi. Pēc nospēlētām 20 minūtēm “lauvas” bija vadībā ar 43:38.

Otrā puslaika sākumā “baroni” pietuvojās līdz trim punktiem, taču Liepāja tūlīt pat atkal atjaunoja vairāku uzbrukumu handikapu, veiksmīgi uzbrūkot no tālās distances – divus “trīnīšus” iemeta Pīrss Kalvels. “Baronam” bija problēmas ne tikai ar perimetra, bet arī groza apakšas segšanu. Ceturtdaļas vidū “lauvas” bija atrāvušās jau līdz 12 punktiem – 58:46. Drīz vien sekoja Kaldvela piektais trejacis šodienas mačā, viesu pārsvaru palielinot jau līdz 15 punktiem – 61:46.

Mājinieki atbildēja ar 8-0 izrāvienu, ko ar 2+1 gājienu pārtrauca Mareks Mejeris, nodrošinot savai komandai desmit punktu pārsvaru pirms pēdējās ceturtdaļas – 64:54. Pēdējās ceturtdaļas pirmajā pusē “lauvas” trāpīja retāk, bet “baroni” veiksmīgi uzbrukuma no groza apakšas. Pēc Dereka Viljamsa noslēgta ātrā pretuzbrukuma viesiem bija vairs tika četru punktu handikaps – 71:67. Agris Galvanovskis tūlīt ņēma minūti pārrunām.

Tas deva tūlītēju efektu, jo divus punktus guva Kaldvels. Liepājnieku nākamajā uzbrukumā ar ļoti tālu “trīnīti” uzbrukuma pēdējās sekundēs izcēlās Eštons Mičels, dodot savējiem +7 (76:69). Atspēlēties rīdzinieki nepaspēja un piedzīvoja otro zaudējumu bronzas sērijā – 71:81.

“Lauvu” sastāvā ar 24 punktiem rezultatīvais bija Pīrss Kaldvels, bet “Barons/O!Kartes” sastāvā 19 punkti Agnim Čavaram. Jāpiebilst, ka “lauvas” šodien fantastiski meta tālmetienus – 14/29.

Sērijas trešā spēle, kas var kļūt par pēdējo, notiks otrdien, 17. maijā, Liepājā. Mača sākums plkst. 19:30, to tiešraidē varēs redzēt arī portālā liepajniekiem.lv.

Barons/O!Karte – Liepājas Lauvas 71:81 (16:21, 22:22, 16:21, 17:17)
Liepājas Lauvas: Kaldvels 24, Mičels 15, Kravčenko 13, Ozols 9, Aleksejevs 6, Mejeris 6, Meiers 5, Kosuškins 3, Ate
Barons/O!Karte: Čavars 19, Viljamss 15, Bankevics 13, Skirmants 9, Piščaļņikovs 7, Bergmanis 6, Vītols 2, Butjankovs, Feldmanis