Sestdiena, 20. aprīlis Mirta, Ziedīte

Lauvas vēlreiz apspēlē juniorus

01.03.2007 21:15

0

Šodien uzvaru Latvijas Basketbola līgā izcīnīja BK “Liepājas lauvas”, kas savā laukumā ar 91:73 (26:23, 25:16, 25:14, 15:20) pārspēja komandas “ASK/Juniors” basketbolistus. Vakar LBL bija pēdējā diena, kad komandas varēja čempionāta turpinājumam pieteikt jaunus spēlētājus. Beidzamo iespēju šosezon papildināt sastāvus izmantoja trīs komandas – “Barons/LMT”, “ASK/Rīga” un “Valmiera/Lāčplēša alus”. BK “Liepājas lauvas” menedžeris Normunds Gaižutis pastāstīja, ka liepājnieki papildinājumu sastāvā neesot meklējuši un tas arī nav nepieciešams, jo klubs vēlas balstīties uz pašmāju basketbolistiem.

Tāpat kā abu komandu iepriekšējās tikšanās reizēs, arī šī cīņa, kurā mūsu vienības treneris Armands Misus pamatpiecniekā laukumā sūtīja Mareku Jureviču, Klāvu Ansonu, Jāni Graudiņu, Mārtiņu Luiku un Daini Oberšatu, iesākās ļoti līdzīgi. Pirmajās minūtēs nedaudz veiksmīgāk un organizētāk darbojās Valda Valtera trenētie juniori, kas sekmīgi realizēja ātros pretuzbrukumus. Liepājniekiem, spēlējot pretinieku laukuma pusē, īsti nevedās saspēle, tādēļ jau pēc pāris minūtēm saspēles vadītāja M.Luika vietu laukumā ieņēma Vairis Pusaudzis, kurš neilgi pēc tam, metot precīzi no tālās distances, panāca neizšķirtu – 8:8. Rīdzinieki turpināja spēlēt iesāktajā manierē, mēģinot pārspēt mājiniekus ar zibenīgi pāreju uzbrukumā. Ja ceturtdaļas sākumā tas viņiem lielā mērā izdevās, tad tās beigu daļā mūsējie viņus jau bija atšifrējuši, un punkti tiek viegli vairs nenāca. Turpinājumā noteikumus laukumā pamazām sāka diktēt lauvas, kas pārņēma vadības grožus savās rokās. Ļoti aktīvs un produktīvs šoreiz liepājnieku rindās bija D.Oberšats, kurš rīdzinieku aizsardzību bieži saraustīja ar asiem caurgājieniem. Līdzīgi darbojās arī tradicionālais mūsu vienības līderis Mareks Jurevičus, kuru nereti viesiem izdevās apturēt tikai ar pārkāpumu. Mūsējo aktivitāte attaisnojās, un pārtraukumā liepājnieki varēja doties ar plus 12.

Izšķiroša šajā spēlē izrādījās trešā ceturtdaļa, kurā lauvas sāka plosīties pa īstam – zem groza saimniekoja K.Ansons, kurš izcēlās ne ar vienu vien efektīvu slum-dunk, bet no tālās distances precīzi meta punktu garšu atguvušais Vairis Pusaudzis un augumā raženais Jānis Graudiņš, kas visā mačā realizēja trīs no trijiem trejačiem. Laikus apslāpēt mājinieku izrāvienu viesiem nebija pa spēkam, tādēļ “Liepājas lauvas” pēdējās desmit minūtes nesatraucoties varēja uzsākt ar solīdu pārsvaru – 76:53. Lai arī liepājnieku handikaps pirms beidzamās ceturtdaļas bija visai ievērojams, šoreiz no jaunajiem gaisu laukumā apostīja tikai Mārtiņš Provizors, kuram gan šī cīņa neizvērtās pārāk veiksmīga. Uz mūsu basketbolistu neliela atslābuma rēķina rīdziniekiem pāris punktu izdevās atgūt, taču galarezultātā tas neko daudz nemainīja un “Liepājas lauvas” izcīnīja uzvaru, kas pēc otrā posma regulārā čempionāta mūsējiem praktiski garantē vismaz piekto vietu. Rezultatīvākais liepājnieku rindās bija Dainis Oberšats ar 20 punktiem, bet Mareka Jurevičus kontā 19.

Šodien notika vēl viena LBL otrā posma pirmās divīzijas spēle, kurā tikās divas galvaspilsētas komandas – “ASK/Rīga” un “Barons/LMT”. Šajā duelī pārāki izrādījās armijas sporta kluba basketbolisti, visā mačā svinot uzvaru ar 69:57.

Nākamo maču “Liepājas lauvas” aizvadīs otrdien, izbraukumā tiekoties ar komandas “Gulbene/Bumerangs/ASK” basketbolistiem.