Svētdiena, 19. maijs Sibilla, Teika, Lita

“Lauvas” zaudē valmieriešiem

19.10.2011 21:31

Šodien Latvijas Basketbola līgas (LBL) regulārās sezonas ietvaros interesantā un saspringtā spēlē ”Liepājas lauvas” mājās atzina ”Valmieras” pārākumu ar 72:76.

Liepājā vietējās “lauvas” uzņēma “Valmieras” basketbolistus. Pirmā ceturtdaļa aizritēja kā pa viļņiem. Ievadā neliels pārsvars bija liepājniekiem, bet turpinājumā laukumā dominēja “Valmiera”, kas viesiem ļāva sakrāt desmit punktu handikapu (19:9). Pēdējās 30 sekundēs pa tālmetienam pretinieku grozā ielādēja Kravčenko un Majo, tādējādi rezultāts kļuva daudz cienījamāks – 21:18 par labu “Valmierai”.

Otrās ceturtdaļas pirmajās minūtēs “Valmiera” ieguva astoņu punktu pārsvaru (28:20), saglabājot diezgan komfortablu pārsvaru ilgu laiku. Tuvojoties puslaika beigām, mājinieki atkal spēja izlīdzināt spēli, pietuvojoties līdz trim ačiem (32:25). Izskaņā atkal spēli uz sevi ‘’lauvu’’ rindās ņēma Kravčenko un Majo, kas mājiniekiem ļāva veikt septiņu punktu izrāvienu un pārņemt vadību – 39:37.

Ilgāku laiku spēle risinājās punkts punktā, bet, tuvojoties ceturkšņa noslēgumam, “Valmiera” ieguva septiņu punktu handikapu (57:50). Ceturtdaļu ar četriem punktiem pēc kārtas noslēdza “lauvas”, atkal pietuvojoties rezultātā (54:57).

Savu izrāvienu “lauvas” turpināja arī ceturtajā desmitminūtē, jau aizejot garām saviem pretiniekiem – 60:57. Lai arī vienu brīdi “Valmieras” pārsvars sastādīja sešus punktus (67:61), tomēr mača izskaņa izvērtās ļoti saspringta. Meistarīgāki bija viesi, izcīnot uzvaru ar 76:72.

Liepājas lauvas – Valmiera 72:76
Liepājas lauvas: Maijo 18, Dukulis 16, Kravčenko 11, Timma 10, Vitas 7, Ate 4, Helmanis 4, Andrjukaitis 2, Bricis
Valmiera: Kalve 18, Lukass 16, Butjankovs 13, Virsis 11, Deiviss 10, Rozītis 6, Iļjins 2, Elksnis