Svētdiena, 5. maijs Ģederts, Ģirts

Lauvenes sezonu sāka ar drošu uzvaru

16.10.2018 07:02

Sieviešu basketbola komanda “Liepāja/LSSS” Latvijas – Igaunijas līgas jauno sezonu svētdien savā laukumā sāka ar drošu uzvaru spēlē pret komandu “Tartu Ulikool/Kalev” – 80:58 (20:11, 25:18, 21:17, 14:12). Liepājnieču rindās ar 17 punktiem un 15 atlēkušajām bumbām atzīmējās baltkrieviete Marina Ivaščanka.

BK “Liepāja/LSSS” starta piecnieks: Lalonde, Loceniece, Ansone, Veršele, Ivaščanka.

Liepājas komanda starpsezonā ir būtiski pamainījusi sastāvu. Ir piesaistītas Liepājas Sporta spēļu skolas audzēknes un Latvijas jaunatnes izlašu dalībnieces no Rīgas, kā arī basketbolā ir atgriezušās četras sezonas nespēlējusī Laura Pelše un vienu sezonu izlaidusī Kristīna Petermane. Otro sezonu pēc kārtas un trešo sezonu kopumā Liepājā spēlē Marina Ivaščanka, bet komandas otra leģionāre ir kanādiete Kristīne Elizabete Loida Lalonde.

Liepājnieces maču pret Tartu Universitātes vienību sāka līdzīgi kā mūsu pilsētas vīru komanda spēli pret Pērnavas vienību – ar vairākiem nerealizētiem metieniem no tuvas distances. Taču mūsējās ātri atbrīvojās no starta pieticības un sakārtoja savu uzbrukumu. Lauvenes bija aktīvas aizsardzībā, pārtvēra sāncenšu piespēles un labi cīnījās par atlēkušajām bumbām. Uzbrukumā kustējās gan bumba, gan spēlētājas, un pirmais nopietnais pārsvars bija kolektīva snieguma nopelns.

Pirmās ceturtdaļas vidū viešņas samazināja savu deficītu līdz minimumam, tomēr “Liepāja/LSSS” turpinājumā nokārtoja sev pārsvaru, kas ir rakstāms ar divciparu skaitli. Arī otrās ceturtdaļas vidusdaļā Tartu basketbolistes pretendēja uz cīņas laušanu, pietuvojoties līdz 25:30 un 29:34, taču iepriekš “TTT juniorēs” spēlējošās Ansones divi trīspunktnieki mūsējām pirms lielā pārtraukuma puslaika nodrošināja drošu vadību ar rezultātu 45:29.

Otrajā puslaikā mājinieču pārsvars lielākoties grozījās ap 20 punktiem, un sezonas pirmo spēli mūsējās noslēdza ar drošu uzvaru.

Ivaščanka ar 17 punktiem un 15 atlēkušajām bumbām noformēja double-double, Veršele guva 16 punktus, bet Ansone – 14. Kanādiete Lalone atzīmējās ar 8 punktiem un 10 rezultatīvām piespēlēm.

Ceturtdien liepājnieces viesos tiksies ar komandu “Saldus/Sporta skola”, bet svētdien izbraukumā spēkosies ar “Daugavpils Universitāti”.