Otrdiena, 27. oktobris Lilita, Irita, Ita
Abonēt

Lasi vairāk ar
liepajniekiem.lv abonementu

“Lauvu” pirmās sezonas brangā apetīte

“Lauvu” pirmās sezonas brangā apetīte
22.05.2007 18:41

0

Kaut arī Latvijas Basketbola līgas sezonas pašā izskaņā brīnumi nenotika un uzveikt vienu no Latvijas basketbola milžiem – klubu “Barons/LMT” neizdevās, jaunizveidotā “Liepājas lauvu” kluba vadība var būt gandarīta, un, domājams, arī līdzjutēji var lepoties ar savas pilsētas kluba panākumiem valsts čempionātā, jo par medaļām Liepājas basketbola profesionāļi nebija cīnījušies četrus gadus. Turklāt vēlreiz gribas uzsvērt, ka vadošās lomas spēlēja mūsu pašu puiši.

Pirmais solis attīstībā

Ja īsi pirms sezonas mūsu komandā vēl bija neskaidrība par to, kas liepājniekus īsti sagaida LBL pirmajā posmā un cik daudz spēka no basketbolistiem prasīs iekļūšana labāko četriniekā, tad jau pēc pārliecinošās uzvaras pār komandu “Gulbene/Bumernags/ASK”, kas, tāpat kā vēju pilsētas klubs, bija zaudējusi vietu SEB Baltijas Basketbola līgā, viss tapa daudzmaz skaidrs. “Liepājas lauvas” arī ar pašmāju audzēkņiem var izkarot vietu pirmajā divīzijā.

Tomēr, lai basketbols Liepājā atgūtu cieņu, ar to nepietika, joprojām bija daudz skeptiķu, kas uzskatīja, ka LBL pirmais posms vairāk līdzinās amatieru čempionātam, nevis profesionāļu līgai. Jā, šis ir diskutējams jautājums, taču mūsu basketbolistiem tas bija labs atspēriens, jo īpaši tādēļ, ka vēju pilsētas klubs, vadoties pēc jaunās sistēmas, vēlējās sastāvu papildināt ar savas pilsētas basketbola skolas audzēkņiem, nevis rīkoties pēc iepriekšējos gados iesētās tradīcijas – lūkoties uz vidusmēra leģionāriem, kas lielā mērā uz sevi liktās cerības neattaisnoja. Par to, ka vienas sezonas laikā nav iespējams uzbūvēt stabilu pamatu basketbola piramīdai virsotnei, varējām pārliecināties čempionāta gaitā, jo nevienam no mūsu jaunajiem basketbolistiem tā arī nebija pa spēkam meistarības ziņā kaut vai tikai pietuvoties kādam no vairāk pieredzējušajiem pamatpiecnieka spēlētājiem. Atsevišķos mačos un arī tikai epizodiski dažs labs spēja sevi paradīt no labākās puses, tiesa, veiksmīgi aizvadītas minūtes mijās ar paviršībām, reizēm pat ļoti rupjām kļūdām, bijību un talanta trūkumu, kas treneru uzticību nevarēja neietekmēt. Vienīgais no jaunajiem basketbolistiem, kurš patiešam kļuva par stabilu mūsu komandas spēlētāju, bija Mārtiņš Provizors. Lai arī viņa spēles manierē bija jūtams pieredzes trūkums, Mārtiņš, kurš iepriekš nodarbojās ar futbolu, spēja iejusties jaunajā vidē un nonākt Armanda Misus redzeslokā. Izejot laukumā arī tādās spēlēs, kur cīņa rit punkts punktā.

Jādomā, ka arī nākamajā sezonā un arī vēl pēc gada Liepājā diemžēl vēl nebūs tādu jauniešu, kas varētu kļūt par laba līmeņa profesionāļiem, jo iepriekš vairākas sezonas jauno basketbolistu iesaistīšana lielajā komandā bija tikai runas līmenī. Jācer, ka tagad darbi beidzot ies pa priekšu runām un pēc daudzu gadu pārtraukuma Liepājā atkal varēs izaugt tādi spēlētāji, kurus meistarības ziņā varētu likt blakus Marekam Jurevičum, Klāvam Ansonam vai Vairim Pusaudzim. Savs viedoklis par jauno basketbolistu kalvi ir Armandam Misus, kurš uzskata, ka par profesionāli var kļūt arī tad, ja ar šo sporta veidu esi sācis nodarboties vēlāk nekā vajadzētu, tomēr tad treniņos ir jāiegulda divtik smags darbs. “Viss ir atkarīgs tikai un vienīgi no paša, cik mērķtiecīgi tu gribi iet uz paša izvirzīto mērķi un ko tu esi gatavs atdot, lai to sasniegtu,” piebilda Misus.

Ar to, kas mums ir, neesam sliktāki

Lielākais pārbaudījums mūsu basketbolistiem, protams, bija spēles ar SEB Baltijas Basketbola līgā spēlējušajām komandām. Zināmā mērā tā bija liepājnieku lielā iespēja pierādīt, ka mēs nemaz neesam sliktāki, kā pirms otrā posma pirmās divīzijas spēlēm uzskatīja lielākā daļa basketbola zinātāju. Par to tika runāts daudz, un maz bija tādu, kas kaut vai klusībā cerēja, ka “Liepājas lauvas” varētu līdzvērtīgi spēkoties ar to pašu “Valmiera-Lāčplēša alus” komandu, kas BBL otrajā divīzijā bija viena no labākajām. Pēc liepājnieku teicamā panākuma ceturtdaļfināla sērijā mūsu basketbolisti ieguvu ne tikai pārliecību, bet arī emocionālo pacēlumu, jo pēc skaistās uzvaras vienaldzīgi nepalika arī līdzjutēji, kas līdz tam lauvu cīņas laukumā  noraudzījās, kā no teātra partera, klusi vērojot notikumus. Tieši morālais atbalsts, iespējams, bija tas, kas puišos saglabāja cīņassparu, enerģiju, spēkojoties ar pieredzes un meistarības ziņā spēcīgākajiem valmieriešiem. Šķiet vidzemnieku lielākā kļūda bija tā, ka viņi arī pēc zaudējuma regulārajā čempionātā jutās pārāk pašpārliecināti un savu favorītu statusu neslēpa arī pēc zaudējuma pirmajā ceturtdaļfināla spēlē, uzskatot liepājnieku uzvaru par pārpratumu. Liekas, vienīgie, kas bažījās par valmieriešu iekļūšanu LBL labāko četriniekā bija abi komandas treneri – Ainārs Bagatskis un Varis Krūmiņš. Tiesa, arī līdz izšķirošajai cīņai viņi nespēja psiholoģiski sagatavot spēlētājus.

Nodrošinājuši vietu LBL labāko četriniekā, liepājnieki brieda jauniem pārsteigumiem un, apzinoties savas izredzes pusfinālā ar septiņkārtējiem Latvijas čempioniem “Ventspils” basketbolistiem, mērķtiecīgi gatavojās spēlēm par bronzu. Diemžēl sagatavošanās plānu mūsu treneriem sabojā tas, ka veselības problēmu dēļ no ierindas tika izsisti divi labākie spēlētāji – Dainis Oberšats un Mareks Jurevičus. Ja pēdējam no minētajiem basketbolistiem vēl samērā ātri izdevās atgriezties sastāvā, tad Oberšats tā pa īstam nespēja atgūties līdz pašām sezonas beigām. Zinot to, cik nelieli spēlētāju resursi mums bija, esot pilnā sastāvā, šāds pavērsiens noteikti ietekmēja “Liepājas lauvu” sniegumu. Jā, mūsējie patiešām cīnījās braši un pirmajā spēlē iesēja intrigas sēklu, taču īsais rezervistu soliņš un basketbolistu fiziskās iespējas tik blīvi sastādītajā spēļu kalendārā parādīja liepājnieku objektīvo spēku samēru salīdzinājumā ar budžeta ziņā desmitkārt bagātāko “Barons/LMT” komandu. Mūsējiem spēka pietika sērijas maču pirmajiem puslaikiem, bet cīņas otrajā daļā parādījās rīdzinieku pārsvars gan meistarībā, gan fiziskā noturībā. Prieks, ka liepājnieki bronzu bez cīņas neatdeva, kā apliecinājums tam kalpoja pēdējā spēle savā laukumā, kad rīdzinieki tikai ar lielām pūlēm spēja uzvarēt. Ne mazāk patīkams fakts bija tas, ka tieši “Liepājas lauvu” komandas basketbolisti – Klāvs Ansons un Mareks Jurevičus no LBL ģenerālsekretāra Arvīda Grigaļāviča rokām saņēma attiecīgi sezonas vērtīgāka un rezultatīvākā spēlētāja balvas.

“Sezona viennozīmīgi vērtējama ar plusa zīmi. Bija prieks strādāt ar komandu, un darba augļi varbūt pat bija necerēti labi. Liels paldies spēlētājiem, treneriem, atbalstītājiem un līdzjutējiem, kas šosezon un arī turpmāk būs kopā ar mums,” teica Misus.

Ieskats nākotnē

Pagaidām gan vēl īstas skaidrības nav par komanda sastāvu nākamajā sezonā, taču izmaiņas varētu būt visai ievērojams. Pirmkārt, lai spēlētu BBL noteikti būs nepieciešams papildinājums garajā galā, bet, otrkārt, nav zināms, vai klubā paliks līdzšinējie līderi. Mareks Jurevičus pastāstīja, ka viņš labprāt arī nākamajā sezonā pārstāvētu dzimtās pilsētas komandu, tomēr viņš neslēpa, ka jau tagad viņam esot vairāki labi piedāvājumi un mūsu basketbolists gribētu pārbaudīt savus spēkus augstākā līmenī. Savukārt Klāvs Ansons atzina, ka pagaidām viņam reālu piedāvājumu neesot un tagad viņš baudot atpūtu, taču aizvadītās sezonas emocijas vēl joprojām Klāvu nav pametušas. “Tāds komandas gars, kāds tas bija šogad, vēl nebija bijis, visi spēlētāji klubā bija savējie. Tas lielā mērā arī mums palīdzēja sasniegt tik daudz,” teica Ansons. Ļoti reāli, ka arī 2007./2008.gada sezonā “Liepājas lauvas” savas mājas spēles aizvadīs sporta zālē “Celtnieks”.

Tagad mūsu basketbolisti bauda atpūtu, bet treniņus viņi plāno atsākt jūlija sākumā.

Miks Kuncītis,
“Kurzemes Vārds”

Latvijas Basketbola līgas vērtīgākā spēlētāja balvu liepājniekam Klāvam Ansonam pasniedza LBL ģenerālsekretārs Arvīds Grigaļāvičs.

Šobrīd aktuāli

Distances līgums

DISTANCES LĪGUMS PAR PAKALPOJUMA ABONEMENTA IEGĀDI INTERNETA VIDĒ 

VISPĀRĪGA INFORMĀCIJA 

Šis ir distances līgums par digitālā satura pakalpojuma liepajniekiem plus abonementa pirkumu interneta vidē, turpmāk tekstā – Līgums, kas tiek slēgts starp SIA ”Kurzemes Vārds” (reģistrācijas numurs: 42103002455, juridiskā adrese: Pasta iela 3, Liepāja, LV-3401; epasts: info@liepajniekiem.lv), turpmāk tekstā – KV, un personu, kas veic pirkumu, turpmāk tekstā PIRCĒJS, interneta vietnē liepajniekiem.lv, turpmāk tekstā – VIETNE, un abi līgumslēdzēji kopā – LĪDZĒJI.  PIRCĒJS, veicot pirkumu VIETNĒ šī Līguma ietvaros, izsaka piekrišanu tā noteikumiem, ir tiesīgs šos Līguma noteikumus izdrukāt un saglabāt.

 Šī Līguma ietvaros:

  1. a) PIRCĒJS ir fiziska vai juridiska persona, kura pērk VIETNES maksas satura pakalpojumu nolūkam, kas nav saistīts ar saimniecisko darbību, turpmāk tekstā – PIRCĒJS; 
  2. b) Liepajniekiem plus ir maksasdigitālā satura pakalpojums, tajā skaitā raksti, fotogrāfijas, kas tiek īpaši veidots, atlasīts un publicēts VIETNĒ ar norādi ”plus” , un kura abonementu PIRCĒJS  ir tiesīgs iegādāties, turpmāk tekstā – PAKALPOJUMS,
  3. PAKALPOJUMA TERMIŅŠ UN CENA

 PAKALPOJUMA abonements ir fiksēta termiņa – 4 (četru) nedēļu PAKALPOJUMA lietošanas atļauja par  cenu  – EUR 1.99 (viens euro un 99 centi). PAKALPOJUMA abonementa maksā ietverts pievienotās vērtības nodoklis (PVN) 21% apmērā. PAKALPOJUMA abonementa cenu KV var mainīt bez iepriekšēja brīdinājuma (izmaiņas neattiecas uz jau apmaksāto PAKALPOJUMA termiņu), par to PIRCĒJAM paziņojot ne vēlāk kā 30 dienas pirms jaunās cenas stāšanās spēkā . KV un PIRCĒJS  piekrīt, ka izmaiņas PAKALPOJUMA cenā tiek piemērotas jaunajam periodam, noslēdzoties iepriekš apmaksātajam PAKALPOJUMA abonementa termiņam. 

  1. PAKALPOJUMA IEGĀDE UN NORĒĶINI 

Šajā Līguma sadaļā tiek aprakstīta PAKALPOJUMA iegādes kārtība un samaksa par PAKALPOJUMA  abonementa iegādi. 

2.1. PAKALPOJUMU Pircējs var iegādāties tikai pēc reģistrēšanās VIETNĒ. Lai iegādātos PAKALPOJUMA abonementu, Pircējam jāizvēlas tā apmaksas veids, ievadot KV pieprasīto informāciju. Ar šī līguma akceptu PIRCĒJS apliecina, ka ir nepārprotami sapratis, ka PAKALPOJUMA  abonementa iegāde ir maksas pakalpojums, kā arī  ir iepazinies ar šī Līguma saturu. 

2.2. PAKALPOJUMA  abonementu PIRCĒJS  iegādājas, izmantojot norēķinu karti vai ar SMS (maksa tiks iekļauta PIRCĒJA mobilā sakaru pakalpojumu sniedzēja rēķinā), un tas tiek noformēts kā regulārs maksājums, tā termiņam automātiski pagarinoties uz nākamo fiksēto 4 (četru) nedēļu termiņu, un samaksu  par PAKALPOJUMA abonementu automātiski ieskaitot KV bankas kontā, līdz brīdim, kad PIRCĒJS izvēlēsies pārtraukt PAKALPOJUMA abonementa pirkšanu VIETNĒ, reģistrētajā profilā aktivizējot PĀRTRAUKT ABONĒŠANU.

  1. ATTEIKUMA TIESĪBAS 

Šī Līguma ietvaros KV sniedz pakalpojumu, kas atbilst digitālā satura priekšapmaksas pakalpojumam tiešsaitē (digitālā satura kā e-publikāciju piegāde, kas netiek piegādāta patstāvīgā datu nesējā), pieejams pēc pieprasījuma un tā piegāde tiek uzsākta ar PAKALPOJUMA  abonementa apmaksas brīdi, kurā automātiski PAKALPOJUMA abonements tiek aktivizēts. PIRCĒJS  piekrīt, ka ar PAKALPOJUMA  aktivizēšanas brīdi tiek uzsākta PAKALPOJUMA lietošana, līdz ar to PIRCĒJS atsakās no 14 dienu atteikuma tiesībām un samaksātās summas atmaksas, pamatojoties uz MK 20.05.2014. noteikumu Nr.255 ”Noteikumi par distances līgumu” 22.13.punkta noteikumiem.

  1. LĪDZĒJU ATBILDĪBA

LĪDZĒJS neatbild par otra LĪDZĒJA saistībām pret trešām pusēm, ja tādas veidojas saistībā ar šī līguma realizāciju. LĪDZĒJIi vienojas, ja kāds no tiem nepilda savus pienākumus saskaņā ar Līgumu Force majeure apstākļu dēļ, tas ir atbrīvojams no atbildības par Līguma neizpildi vispār vai Līguma pienācīgu neizpildi. Ar Force majeure tiek saprasti jebkādi no LĪDZĒJA gribas neatkarīgi apstākļi (ja LĪDZĒJS  ir rīkojies saprātīgi un godīgi), kuru rezultātā nav bijis iespējams izpildīt pienācīgi vai izpildīt vispār saistības un ja šos apstākļus nebija iespējams paredzēt ne vien attiecīgajam LĪDZĒJAM, bet jebkurai citai personai, kas darbojas vai darbotos attiecīgā LĪDZĒJA nozarē, kā arī, ja šos apstākļus nebija iespējams novērst ar saprātīgiem un godīgiem paņēmieniem.

  1. KONFIDENCIALITĀTE 

Visa informācija, kas nav publiski pieejama un ko kāds no LĪDZĒJIEM sniedz viens otram Līguma izpildes laikā vai tā atklājas pildot darba pienākumus, tajā skaitā informācija par finanšu stāvokli, izmantotām tehnoloģijām un datorprogrammām, PAKALPOJUMA un VIETNES attīstības plāniem, tiek atzīta un uzskatīta par konfidenciālu. 

Par konfidenciālu netiek uzskatīta šāda informācija, ja pirms tās iegūšanas, tāda jau bija otra LĪDZĒJA rīcībā, vai tā bija publiski vispārzināma, un, ja šādas informācijas  saņemšanas brīdī, uz to nebija attiecināts konfidencialitātes nosacījums; 

  1. AUTORTIESĪBAS

 Šī Līguma ietvaros KV piešķir PIRCĒJAM  vispārējo licenci PAKALPOJUMAM. PIRCĒJAM aizliegts izmantot PAKALPOJUMA laikā pieejamo digitālo saturu darbībām, kuras neparedz šis līgums, t.sk., kopēt, pavairot, publicēt vai kā savādāk to izmantot  bez KV rakstveida piekrišanas un pretēji Autortiesību likuma tiesību normu prasībām. KV garantē, ka ar visām digitālā satura platformas liepajniekiem plus veidošanā iesaistītām personām ir noslēgts līgums, saskaņā ar kuru autortiesības uz PAKALPOJUMĀ pieejamo digitālo saturu un tā platformas risinājumiem pieder KV un tam nav zināma neviena trešā persona, kura varētu šīs KV tiesības apstrīdēt, kā arī likt šķēršļus PAKALPOJUMA izmantošanai un/vai izplatīšanai.

  1. DATU APSTRĀDE

 LĪDZĒJI piekrīt, ka katrs LĪDZĒJS kā datu apstrādes pārzinis un personas datu operators šā Līguma darbības laikā manuāli un/vai elektroniski apstrādā (ieskaitot datu vākšanu, reģistrēšanu, ievadīšanu, glabāšanu, pārveidošanu, izmantošanu, nodošanu, pārraidīšanu, bloķēšanu vai dzēšanu) no otra LĪDZĒJA saņemtus datus, tikai ciktāl tas ir nepieciešams un izriet no noslēgtā Līguma. Datu apstrādes mērķis un nolūks: līguma slēgšana, rēķinu sagatavošana un nosūtīšana, maksājumu pārvaldīšana, savstarpējā saziņa un sadarbības nodrošināšana, efektīvu KV pārvaldības procesu nodrošināšana, biznesa plānošana un analīze, pretenziju un/vai pieteikumu izskatīšana un apstrāde, jaunumu izsūtīšana ciktāl tas ir nepieciešams un izriet no noslēgtā Līguma. KV ievēro PIRCĒJA norādījumus, lieto nepieciešamos tehniskos līdzekļus un veic organizatoriskos pasākumus, lai aizsargātu fizisko personu datus un novērstu to nelikumīgu apstrādi. Personas dati tiks glabāti elektroniskā formā visā Līguma darbības laikā, kā arī piemērojamajos normatīvajos aktos noteiktajā noilguma termiņā, kura ietvaros var tikt iesniegtas sūdzības, celtas prasības un ierosināti līdzīgi procesi. LĪDZĒJS var nodot otra LĪDZĒJA personas datus piesaistītajiem apstrādātājiem, kuri šī līguma ietvaros sniedz grāmatvedības, juridiskos, IT vai cita līdzīga veida pakalpojumus. Noslēdzot Līgumu, PIRCĒJS piekrīt datu apstrādei, atjaunošanai un uzglabāšanai, identifikācijai, informācijas nosūtīšanai par PAKALPOJUMA izmaiņām un piedāvājumiem utml. PIRCĒJS, kurš šī Līguma ietvaros ir patērētājs, ir tiesīgs pieprasīt KV bez maksas izsniegt tā rīcībā esošo informāciju par PIRCĒJA personas datiem, ir tiesīgs pieprasīt to labošanu vai dzēšanu, kā arī nepieciešamības gadījumā ir tiesīgs atsaukt savu iepriekš izsniegto piekrišanu personas datu apstrādei. Šajā sadaļā noteiktie pienākumi ir spēkā neierobežotu laiku un paliek spēkā arī tad, ja kāds no LĪDZĒJIEM vienpusēji atkāpjas no Līguma, vai ja Līgums izbeidzas citādi.

  1. CITI NOTEIKUMI

 Šis Līgums stājās spēkā, PIRCĒJAM veicot PAKALPOJUMA abonementa pirkumu VIETNĒ, piekrītot tā noteikumiem un samaksājot abonementa maksu. Līgums tiek noslēgts uz nenoteiktu laiku un ir spēkā līdz uzņemto saistību izpildei. Tāpat PIRCĒJS ir tiesīgs atteikties no PAKALPOJUMA abonementa, veicot atbilstošas izmaiņas VIETNĒ. Atteikums šajā gadījumā attiecas uz turpmāko abonēšanas periodu, par kuru PIRCĒJS nav veicis samaksu un/vai neplāno to darīt. Jebkuru strīdu starp LĪDZĒJIEM, kas izriet no šī Līguma, LĪDZĒJI apņemas risināt pārrunu ceļā. Ja nav izdevies atrisināt strīdu bez tiesas starpniecības, strīds tiek izskatīts Latvijas Republikas tiesā.

Seko mums

Autorizēties

Reģistrēties

Klikšķini šeit, lai izvēlētos attēlu vai arī velc attēla failus un novieto tos šeit.

Spied šeit, lai izvēlētos attēlu.

Attēlam jābūt JPG formātā, max 10MB.

Reģistrēties

Lai pabeigtu reģistrēšanos, doties uz savu e-pastu un apstiprini savu e-pasta adresi!

Aizmirsu paroli

PALĪDZĒT IR VIEGLI!

Atslēdz reklāmu bloķētāju

Portāls liepajniekiem.lv jums piedāvā svarīgāko informāciju bez maksas. Taču žurnālistu darbam nepieciešami līdzekļi, ko spēj nodrošināt reklāma. Priecāsimies, ja atslēgsi savu reklāmu bloķēšanas programmu.

Kā atslēgt reklāmu bloķētāju

Pārlūka labajā pusē blakus adreses laukam ir bloķētāja ikoniņa.

Tā var būt kāda no šīm:

Uzklikšķini uz tās un atkarībā no bloķētāja veida spied uz:
- "Don`t run on pages on this site"
vai
- "Enabled on this site"
vai
spied uz