Trešdiena, 24. aprīlis Nameda, Visvaldis, Ritvaldis

LBL izslēgšanas spēles sākas ar “Liepājas” uzvaru pār “Valmiera Glass/ViA”

“Pafbet” Latvijas Basketbola līgas izslēgšanas spēles sākās ar “Liepājas” un “Valmiera Glass/ViA” dueli. Ceturtdaļfinālu ar uzvaru izdevies sākt liepājniekiem, kuri savā laukumā bija pārāki ar rezultātu. Sērija ritēs līdz trim kādas komandas uzvarām.

Iļja Gromovs (Foto: Ģirts Gertsons)
13.04.2021 20:29

Šīs spēles un visas sērijas favorīti ir “Liepājas” basketbolisti, kuri šosezon valmieriešus pieveikuši četrās no piecām tikšanās reizēm, bet pēdējā pat sagādāja pretiniekiem sagrāvi ar 93:62. Lai iekļūtu pusfinālā, kādai no komandām sērijā jātiek pie trim uzvarām.

“Liepājai” šodien nevarēja palīdzēt viens no komandas līderiem, Renārs Birkāns, kā arī Zigmārs Raimo. Lai arī pirmajā puslaikā biežāk vadībā bija Valmieras komanda, pēc pus spēles minimāls pārsvars bija “Liepājai”.

Trešajā ceturtdaļā liepājnieki īpaši labi spēlēja uzbrukumā, pirmo reizi iegūstot teju 10 punktu pārsvaru, bet ceturtajā ceturtdaļā pilnībā izšķīra spēles likteni, apturot jebkādus pretinieku centienus atspēlēties. Rezultatīvu spēli aizvadīja Roberts Blumbergs un Dāvis Geks, gūstot attiecīgi 25 un 24 punktus, bet jāuzteic arī Iļjas Gromova sniegums – 11 punkti, 20 atlēkušās bumbas un astoņas rezultatīvas piespēles. Valmieras komandā ar 15 punktiem atzīmējās Valters Vēveris.

Spēli komandas sāka ar cīņu punkts punktā, bet tad divus tālmetienus trāpīja Valters Liepiņš, bet Klāvs Dubults noformēja astoņu punktu izrāvienu (12:6).

Kad liepājnieki ceturtdaļas vidū pietuvojās rezultātā, tad viesi atjaunoja piecu punktu pārsvaru. Dāvis Geks un Roberts Krastiņš ātri atjaunoja līdzsvaru uz tablo, bet vadībā tā arī neizvirzījās. Pateicoties Kārļa Apsīša precīzajam tālmetienam, “Valmiera Glass/ViA” bija vadībā pēc ceturtdaļas ar 24:20.

Otrās ceturtdaļas ievadā valmierieši dubultoja savu pārsvaru, bet Geks un Guntis Sīpoliņš īsā laikā sadeldēja deficītu līdz minimumam (29:30). Vadības maiņa notika sākoties ceturtdaļas otrajai pusei. Nākamajās minūtēs komandas cīnījās līdzīgi, uz ko norāda arī rezultāts (36:36).

Puslaika pēdējās divās minūtēs nekas būtiski nemainījās, komandām azartiski spēlējot kā uzbrukumā, tā aizsardzībā. Pēc 20 spēlētām minūtēm “Liepāja” bija minimālā vadībā ar 41:40.

Otro puslaiku komandas sāka rezultatīvi, bet īpaši skatāmi darbojās laukuma saimnieki, izspēlējot uzbrukumus līdz triecieniem grozā no augšas (48:44). Tuvojoties ceturtdaļas vidum, komandas realizēja vairākus tālmetienus, rezultātam attīstoties ļoti strauji.

Lai kā komandas censtos spēlēt aizsardzībā, uzbrukums un spēlētāju spēja realizēt metienus bija pārāka. Pēc minūtes pārtraukuma liepājniekiem izdevās palielināt pārsvaru līdz astoņiem punktiem, bet izrāvienu ar precīzu tālmetienu nepieļāva Valters Vēveris.

Viesi izlīdzināja spēli, bet liepājnieki tāpat spēja iegūt deviņu punktu pārsvaru pirms izšķirošajām 10 minūtēm – 68:59.

Ceturtajā ceturtdaļā liepājnieki vairāk koncentrējās uz iegūtā pārsvara noturēšanu, kamēr valmieriešiem ar atspēlēšanos nesekmējās. Līdera cienīgu spēli šoreiz nespēja rādīt Edmunds Elksnis, piekto piezīmi nopelnīja Kārlis Apsītis, kas būtiski samazināja “Valmiera Glass/ViA” iespējas.

“Liepāja” palielināja pārsvaru līdz 14 punktiem, kas izrādījās izšķiroši (79:65). Turpinājumā liepājnieki pamatā punktus guva vien no soda metiena līnijas, kamēr valmierieši turpināja izmisīgus centienus izglābties. Pēdējā minūtē atspēlēt 10 punktu deficītu tomēr nebija reāli, sēriju ar uzvaru sākot “Liepājai” – 90:77.

“Liepāja” – “Valmiera Glass/ViA” 90:77 (20:24, 21:16, 27:19, 22:18)

“Liepāja”: Blumbergs 25 (6 ab), Geks 25, Sīpoliņš 13, Gromovs 11 (20 ab, 8 rp), Krastiņš 10, Bērziņš 4, Ozolinkevičs 3, Ozoliņš, Šenbergs, Jakubovskis.
“Valmiera Glass/ViA”: Vēveris 15, Jonāts 12 (8 ab), Dubults 12 (6 ab), Elksnis 10 (5 rp), Liepiņš 10, Ziediņš 6 (6 ab) Apsītis 5, Saleniks 4, Engers 3.