Lejaskurzemes derbijā ”Nīca” saplosa ”Grobiņu”

Aizvadītās nedēļas izskaņā Nīcas Sporta hallē pirmoreiz sezonā šķēpus lauza abas mūspuses Latvijas Reģionālās basketbola līgas vienības. Kaimiņu principiālajā duelī gan nācās iztikt bez intrigas – ”Nīca/Bli” ar rezultātu 94:57 pārspēja ”Grobiņas” basketbolistus.

Arnis Ate (nr. 2) grobiņnieku grozos sameta 27 punktus, kaldinot nīcenieku uzvaru gada pirmajā lejaskurzemes derbijā. Viņam sezonas ievadā vidēji mačā 19.7 gūti punkti. (Foto: Latvijas Basketbola savienība)
20.10.2021 06:00

Roberts Džeriņš

Nīca/Bli” starta piecnieks: Ate, Kalējs, Fricbergs, Korps, Pusaudzis.
Grobiņas” starta piecnieks: Jagmins, Ķudis, Lagzdiņš, Jančauskis, Kabiņeckis.

Pirms savstarpējā mača abas komandas bija aizvadījušas nevainojamu sezonas sākumu. Nīcenieki vispirms ar 86:45 pārspēja BK ”Roja” un vēlāk ar 84:66 izskoloja arī ”LLU” komandu.

”Grobiņa” tikmēr ar 100:88 pārspēja ”Rīga/Jugla” un ar 92:74 uzvarēja arī BK ”Dartiju”, abām mūspuses blicēm ierindojoties starp pamatturnīra rietumu divīzijas līdervienībām.

Piektdienas vakarā gan līdzīgs rezultāts turējās vien pirmās trīs mača minūtes un jau ceturtdaļas pusē mājinieki veica izrāvienu, uz tablo uzsēdinot divciparu pārsvaru (23:10).

Aptuveni ar šādu nīcenieku handikapu arī spēle turpinājās, līdz pirmā puslaika izskaņā laukuma saimnieki ielika visai drošus pamatus uzvarai, pietuvojoties 20 punktu starpībai. Ejot lielajā pārtraukumā, rezultāts bija 55:37.

Trešā ceturtdaļas pirmajā pusē grobiņnieki vēl spurojās pretī, regulāri gūstot punktus un neļaujot pretiniekiem vairāk attālināties, tomēr arī sadeldēt lielo pārsvaru neizdevās un noslēdzošais periods bija vien formalitāte, sirēnām iekaucoties pie rezultāta 94:57.

Lāča tiesu ”Nīca/Bli” punktu guva Arnis Ate. Viņš saviem kaimiņiem un kolēģiem sameta 27 punktus, 16 pievienoja BK ”Liepāja” menedžeris Vairis Pusaudzis un vēl 13 lauvu galvenā trenera asistents Krists Pīternieks.

Grobiņnieku rindās pa 15 punktiem guva Niks Lagzdiņš, kurš vidēji spēlē šosezon iemet 23.3 punktus un dala līgas ceturtā vērtīgāka spēlētāja godu, kā arī Gatis Jagmins.

Komentāri:

Grobiņa” galvenais treneris Jānis Sudmalis:

Nebijām līdz galam gatavi. Abu komandu spēlētāji savstarpēji ir ļoti labi pazīstami un viņu spēles vienmēr beidzās te vienam, te otram par labu. Viss ļoti atkarīgs no tā, kā sākumā aiziet spēle. Mums neaizgāja. Redzējām kļūdas. Forši, ka jau sezonas sākumā varam tās konstatēt un ar to arī strādāt.

Pretinieks gandrīz 20 punktus guva pēc mūsu kļūdām, mēs pēc viņu – apaļu nullīti, tas jau pasaka daudz. Bet negaidījām, ka rezultāts būs tik liels.

Nīca/Bli” galvenais treneris Ģirts Novickis:

Beidzot sākam rādīt to, ko mēs varam. It īpaši aizsardzībā. Pirmās spēles pēc gada pauzes varbūt iedeva tādu nepareizu pirmo iespaidu, bet pret ”Grobiņu” beidzot kaut kas no mūsu rokraksta sāka parādīties. Ļoti labs treniņš mums bija Saldū, kur zaudējām Latvijas kausā, tas varbūt tā kā pamodināja. Uzskatu, ka labi noskaņojāmies un nospēlējām. Mums bija lielāka pārliecība, labs spēļu ritms, bet pretinieki to vēl nebija noķēruši. Nostrādājām aizsardzībā, tikām galā ar viņu kombinācijām un atvērās arī uzbrukums, tikām pie brīviem metieniem.