Otrdiena, 21. maijs Ingmārs, Ernestīne, Akvelīna

Līdzjutēju balsojumā Niedola atzīta par otro labāko Eiropas jauno basketbolisti

18.02.2009 16:40

Liepājniece Sabīne Niedola 2008.gada labāko Eiropas jauno basketbolistu līdzjutēju balsojumā ieņēma otro vietu, taču ekspertu balsojumā palika septītā, kas kopvērtējumā deva septīto vietu. Niedola pagājušā gada vasarā bija gan Latvijas U-16, gan arī U-20 izlases līdere. Labākās jaunās basketbolistes balsojumā viņa bija otra jaunākā spēlētāja.

Par 2008.gada labāko Eiropas jauno basketbolisti atzīta Lietuvas U-20 basketbola izlases spēlētāja Ģintare Petronīte. Petronīti par gada labāko basketbolisti atzina eksperti, savukārt līdzjutēju balsojumā viņa ieņēma piekto vietu.

195 centimetrus garā centra spēlētāja Petronīte Eiropas U-20 čempionātā vidēji ik mačā guva 20,8 punktus un izcīnīja 11,8 atlēkušās bumbas. Lietuvas izlase šajā turnīrā ieņēma astoto vietu.

Tāpat 19 gadus vecā Petronīte palīdzēja arī Lietuvas sieviešu izlasei kvalificēties 2009.gada Eiropas čempionāta finālturnīram, kas no 7. līdz 20.jūnijam notiks trīs Latvijas pilsētās – Rīgā, Liepājā un Valmierā.

Nacionālās izlases sastāvā Petronīte vidēji guva 9,3 punktus un izcīnīja 7,3 atlēkušās bumbas.

Petronīti par gada labāko basketbolisti atzina eksperti, savukārt līdzjutēju balsojumā viņa ieņēma piekto vietu.

Otrajā vietā kopējā balsojumā palika serbiete Soņa Petroviča, bet trešo vietu ieņēma Spānijas jaunā basketboliste Alva Torensa.