“Liepāja” 200 punktu duelī pieveic Pērnavu

Latvijas un Igaunijas apvienotajā līgā “Liepāja” pagarinājumā uzvarēja (102:98) Igaunijas čempioni “Pärnu Sadam”, tādējādi izslēgšanas cīņas sasniedzot “Ogres” un “Viimsi” komandām.

11.03.2023 20:55

Līdzvērtīgā un rezultatīvā cīņā liepājnieki veiksmīgāk uzbruka no tālās distances nekā divpunktu metienu zonas.

Pirmajā puslaikā kurzemniekiem izdevās iekrāt astoņu punktu pārsvaru (30:22), tomēr mājinieki to visnotaļ ātri izsēja, puslaika izskaņā pērnaviešiem pārņemot nelielu vadību (47:45).

Otrajā puslaikā krietni biežāk priekšgalā atradās liepājnieki, tomēr pārsvars bija nebūtisks, nepārsniedzot sešu punktu apmēru (57:51).

Dramatiski izvērtās pamatlaika galotne, kad “Liepājai” savu pēdējo uzbrukumu izdevās izspēlēt līdz Ričarda Daniela Vanaga netraucētam bumbas triecienam grozā no augšas (87:87).

Pērnaviešu pēdējais uzbrukums noslēdzās ar austrālieša Metjū Makkartija netraucētu, taču neveiksmīgu mēģinājumu izcelties metienā tiešā groza tuvumā.

Papildus piecās minūtēs spīdēja “Liepājas” līderi Kārlis Šiliņš un Renārs Birkāns, kuri realizēja vairākus svarīgus uzbrukumus. Vēl 46 sekundes pirms papildlaika beigām liepājnieku rīcībā bija septiņu punktu vadība (99:92).

Atlikušajā laikā pērnavieši vairākkārt pietuvojās līdz dažu punktu atstatumam, pakutinot mājinieku nervus, taču nespējot atgūt neizšķirtu.

“Liepājas” basketbolisti šovakar realizēja 15 no 36 (41%) tālmetieniem, kā arī 18 no 40 (45%) divpunktu metieniem un 21 no 24 (87%) soda metieniem.

Salīdzinājumam: Igaunijas čempionvienības spēlētāji realizēja piecus no 26 (19%) trejačiem, 31 no 58 (53%) divpunktu metieniem un 21 no 26 (80%) soda metieniem.

27 punktus (9/12 metienos no spēles, 5/6 soda metienos) guvušais un 11 atlēkušās bumbas savākušais Šiliņš un 25 punktus (8/10 metienos no spēles, 4/4 soda metienos) guvušais un 15 rezultatīvas piespēles veikušais Birkāns kopā iemeta vairāk kā pusi no komandas kopumā sakrātajiem punktiem.

Pērnaviešu rindās Sverrem Āvam 20 punkti. Leģionāri Makkartijs un amerikānis Aizeja Hārts iemeta pa 16 punktiem.

Papildlaikā piekto piezīmi nopelnījušajam Makkartijam arī deviņas atlēkušās bumbas. Hārts punktu krājumam pievienoja septiņas rezultatīvas piespēles un sešas atlēkušās bumbas.

“Liepāja” – “Pärnu Sadam” 102:98 (20:18, 26:29, 20:18, 21:22, 15:11)

Liepāja: Šiliņš 27 (11 atl.b., 8 izprov. piez., 4 piez.), Birkāns 25 (15 r.p.), Vanags 15 (6 izprov. piez.), Meinarts 14, O. Bērziņš 10 (6 atl.b.), A. Helmanis 8 (4 atl.b., 5 piez.), Rob. Freimanis 3 (5 atl.b., 4 piez.), K. Miglinieks, Kiseļovs, Ju. Vītols, Soldatenoks.
Pärnu Sadam: Āvs 20 (4 piez.), Hārts 16 (6 atl.b., 7 r.p.), Makkartijs 16 (9 atl.b., 5 piez.), Valge 12, Kirvess 11 (7 atl.b.), Suts 10 (5 atl.b.), Mabors 7 (9 atl.b.), Lotuss 6 (6 atl.b.).