“Liepāja” ar 71:86 piedzīvo zaudējumu pret “Valmiera Glass/ViA”

“Pafbet” Latvijas-Igaunijas basketbola līgā pie sezonas ceturtā panākuma tikusi “Valmiera Glass/ViA”, kas ar rezultātu 86:71 savās mājās tika pie uzvaras pār “Liepāju”, tādējādi turnīra tabulā apsteidzot vēju pilsētas vienību.

26.01.2022 21:52

Uz Vidzemi liepājnieki bija devušies ārkārtīgi īsā sastāvā, spēles pieteikumā iekļaujot tikai astoņus spēlētājus. Leģionāra gaitās uz Itāliju devies Verners Kohs, bet spēlei gatavi nebija tādi liepājnieku basketbolisti kā Renārs Birkāns, Kārlis Žunda, Roberts Bērziņš un Juris Vītols.

Valmieriešu rindās rindās ar 19 gūtiem punktiem izcēlās Jānis Kaufmanis, bet Ingus Jakovičs guva 16. Abi aizsargi sakrāja arī septiņas rezultatīvas piespēles.

“Liepājas” vienībā Zigmārs Raimo tika pie 23 punktiem un 17 izcīnītām atlēkušajām bumbām, savukārt kurzemnieku kapteinis Roberts Krastiņš guva 13 punktus.

Sākumsastāvi:

Valmiera: Jakovičs, Kaufmanis, Apsītis, Jonāts, Dubults.
Liepāja: Jakubauskis, Krastiņš, Hlebovickis, Raimo, Šiliņš.

Spēli valmierieši sāka ar kārtīgu apšaudi no tālās distances, mājiniekiem trāpot savus pirmos trīs tālmetienus.

Vidzemnieki turpināja paļauties uz trīs punktu metieniem, kopumā pirmo desmit minūšu laikā realizējot sešus no astoņiem izdarītajiem trīs punktu metieniem, kas deva vadību ar 25:13.

Spēlējot ar ļoti ierobežotiem resursiem, “Liepājas” komandā spēli uz sevi uzņēmās Zigmārs Raimo, kurš gana regulāri iekaroja pretinieku grozu. Tuvāk par septiņu punktu atstatumu valmierieši viesus nepielaida, bet līdz ar puslaika beigu signālu caurgājienu realizēja Ingus Jakovičs, pārtraukumā vienības sūtot ar 42:30.

Trešajā ceturtdaļā pie 14 punktu mājinieku pārsvara pēc nepiekāpīgas cīņas zem groza nelielas nesaskaņas izcēlās starp abu komandu garajiem spēlētājiem. Kārlis Šiliņš veltīja Klāvam Dubultam kādas replikas, pēc kā valmieriešu centrs atbildēja ar grūdienu.

Visai ātri ar citu spēlētāju palīdzību emocijas tika apslāpētas un spēle turpinājās ar mājinieku pārsvaru. Ričards Greitāns pielika punktu trešajam periodam, caurgājienā panākot 67:50.

Pēdējās desmit spēles minūtēs liepājniekiem nebija resursu, lai būtiski sadeldētu rezultāta starpību un censtos iesaistīties cīņā par uzvaru. Pie dažām spēles minūtēm pašās beigās tika Markuss Zvīnis, kuram šī bija otrā spēle valmieriešu rindās. Savukārt Viktors Iļjins laukumā nedevās. Spēles beigu signāls skanēja pie rezultāta 86:71.

“Valmiera Glass/ViA” – “Liepāja” 86:71

Valmiera: Kaufmanis 19 (7 rez.p.), Jakovičs 16 (7 rez.p.), Klārks 10, Apsītis 10, Jonāts 9, Dubults 7 (10 atl.b.), Engers 7, Vēveris 4, Greitāns 4, Zvīnis.
Liepāja: Raimo 23 (17 atl.b.), Krastiņš 13, Šiliņš 12, Meinarts 10, Hleobvickis 9, Salmiņš 2, Vuciņš 2, Jakubauskis.