“Liepāja” atdod pārsvaru un zaudē “Raplai”

08.01.2020 21:35

“Pafbet” Latvijas – Igaunijas basketbola līgā sāpīgu zaudējumu piedzīvoja “Liepājas” basketbolisti, kuri trešajā ceturtdaļā bija priekšā ar 21 punkta pārsvaru, bet pagarinājumā ar 87:92 zaudēja “Avis Rapla” vienībai.

Mača ievadā “Liepāja” regulāri centās izmantot savu jauniegūto serbu centru Radoslavu Pekoviču, kurš pēc spēles ar muguru pret grozu izšķīrās par pustālajiem metieniem. Pirmajās minūtēs Pekovičs palīdzēja liepājniekiem nokļūt vadībā ar 6:5. Gregors Ilvess ar diviem pēc kārtas realizētiem metieniem pārņēma vadību “Avis Rapla” komandai, igauņiem visu ceturtdaļas vidus daļu saglabājot pārsvaru. Taču “Liepāja” pašā ceturtdaļas izskaņā atguva nelielu pārsvaru ar Ata Ates trejaci, dodoties pirmajā pārtraukumā ar rezultātu 22:20.

Otrā ceturkšņa ievadā Pekovičs pievienoja liepājniekiem vēl divus precīzus metienus, bet “Avis Rapla” turējās līdzi līdz ceturtdaļas vidum, kad Rodriks Saikss guva divus grozus pēc kārtas, panākot mājiniekiem sešu punktu vadību. Ātrajā uzbrukumā punktu puslaikam pielika lietuvietis Pauļus Zaļs, sadeldējot starpību līdz četriem punktiem – 39:34.

Guntis Sīpoliņš un Eduards Hāzeners ar precīziem tālmetieniem iesāka spēles otro puslaiku, ļaujot liepājniekiem atrauties no sekotājiem. Rezultatīvi spēlējot kurzemnieku leģionāriem, “Liepāja” trešajā ceturtdaļā uz brīdi sasniedza pat 21 punkta pārsvaru. Ceturkšņa izskaņā Svens Kaldre un Indreks Kajupanks ar tālmetieniem centās panākt mājiniekus, taču Hāzners pirms puslaika beigu signāla raidīja grozā vēl vienu trejaci, ļaujot “Liepājai” pirms pēdējām desmit minūtēm būt priekšā ar 70:52.

Noslēdzošajā ceturtdaļā savai komandai spītīgi neļāva padoties amerikāņu leģionāri Montrē Glens un Devons Viljams, divatā velkot komandu pakaļ atrāvienu veikušajiem liepājniekiem. Ceturtdaļas vidū arī Kajupanks saprata, ka atspēlēties ir iespējams, pietuvojot “Avis Rapla” komandu līdz tikai piecu punktu starpībai divas ar pusi minūtes līdz pamatlaika beigām. Dramatiski notikumi risinājās mača noslēdzošajā minūtē. Liepājnieki gan izkrita ar bumbu ārpus laukuma robežām, gan savā uzbrukumā pārkāpa notiekumus ar kustīgu aizsegu, dāvinot “Avis Rapla” komandai iespēju tikt pie uzvaras. Taču mājiniekus pažēloja Kaldre, trāpot tikai vienu sodiņu, un Viljamss neiemetot pēdējo metieni. Tādējādi pie 80:80 komandas devās pagarinājumā.

Pagarinājumā liepājnieki saņēmās un vairākkārt panāca vadību, taču “Avis Rapla” basketbolisti regulāri kurzemnieku iegūto pārsvaru izdzēsa. Papildlaika noslēdzošajā minūtē Kaldre ar soda metieniem panāca līdzsvaru uz rezultāta tablo (87:87). Liepājnieki savu iespēju atgūt vadību neizmantoja un Kaldre viņus par to sodīja ar precīzu stūra trejaci. Vēl kurzemnieku rindās, saņemot bumbu pēc auta izmešanas, nostaigāt pamanījās Andrejs Šeļakovs, apdzēšot kurzemnieku cerības. Līdz ar to Viktora Iļjina debijā “Avis Rapla” tika pie uzvaras ar 92:87.

“Liepāja” – “Avis Rapla” 87:92 (22:20, 17:15, 31:17, 10:28, 7:12)