Svētdiena, 5. maijs Ģederts, Ģirts

“Liepāja” atspēlē -15, neizmanto iespēju uzvarēt un tiek pieveikta pagarinājuma izskaņā

Latvijas un Igaunijas apvienotajā līgā sāpīgu klupienu cīņā par pirmo astoņnieku piedzīvoja “Liepāja”, izbraukumā ar 89:98 pagarinājumā piekāpjoties Raplas “Avis” basketbolistiem.

30.01.2024 20:45

Liepājniekiem padevās dažāda līmeņa pirmās divas ceturtdaļas – pirmajā desmitminūtē kurzemnieki iekrāja pat astoņu punktu pārsvaru (24:16), savukārt otrajā ceturksnī Igaunijas komandai triju minūšu laikā padevās 14 punktu izrāviens.

Raplas vienība bija pārāka arī otrā puslaika ievadā, kad atstarpi divreiz palielināja līdz 15 punktiem (54:39, 56:41). Liepājnieki atbildēja ar Klāva Dubulta, Ojāra Bērziņa un Reiņa Avotiņa precīzajiem metieniem, pietuvojoties līdz 53:59.

Vēl noslēdzošajā ceturtdaļā mājiniekiem bija desmit punktu atstatums (68:58, 70:60, 72:62), bet pamatlaika atlikušajā daļā “Liepāja” ne vien atspēlējās, bet pēdējās minūtes pirmajā pusē pēc Kristapa Ķilpa pieciem precīziem soda metieniem pat ieguva šķietami izšķirošu piecu pārsvaru (83:78).

Raplas vienības kapteinis Raits-Rīvo Lāne 34 sekundes pirms beigām trāpīja tālmetienu, kā arī nākamajā “Liepājas” uzbrukumā atņēma bumbu Ķilpam, kurš uzreiz pārkāpa noteikumus.

Kapteiņa cienīgas darbības nodemonstrējušais Lāne no soda līnijas bija precīzs, bet pamatlaika pēdējās sekundēs iespēju izraut uzvaru neizmantoja Ričards Vitoļskis.

Pagarinājums iesākās ar Raplas komandas bosnieša Obrada Tomiča precīzu metienu.

Pēcāk līdz pat pēdējai minūtei “Liepājas” basketbolisti nespēja trāpīt no spēles, Bērziņam ar trejaci pārtraucot ieilgušo klusumu un atgūstot līdzsvaru (89:89).

Tomēr pēdējā pusminūtē Martins Pāsoja un Lāne nodrošināja Raplai triju zaudējumu virknes pārtraukšanu un reālu cerību sasniegt izslēgšanas cīņas saglabāšanu.