Piektdiena, 3. maijs Uvis, Gints

“Liepāja” atspēlējas no -20 un divu papildlaiku drāmā bez līderiem pieveic “Ogri”

Latvijas Basketbola līgas (LBL) bronzas godalgu sērijas otrajā kaujā “Liepāja” 50 minūšu ilgā cīniņā uzvarēja (111:108) “Ogri” un izvirzījās viena panākuma attālumā no kāpšanas uz goda pjedestāla.

07.05.2023 19:56

Līdzīgi kā sērijas pirmajā spēlē Ogrē, arī šodien Liepājā rezultatīvākā izvērtās pirmā ceturtdaļa, kurā abas komandas guva pa 29 punktiem.

Cīņas pirmajā minūtē ogrēnieši spēja veikt septiņu punktu izrāvienu, viesiem priekšgalā noturoties līdz par ceturkšņa priekšpēdējās minūtes izskaņai, kad Ojārs Bērziņš ar trejaci izvirzīja vadībā (27:26) vēju pilsētas pārstāvjus.

“Ogres” komandā produktīvāko sniegumu uzbrukumā pirmajā ceturtdaļā nodemonstrēja Uģis Pinete un Rihards Zēbergs.

Otrajā ceturtdaļā spēles temps samazinājās, ik pa laikam iniciatīvu pārņemot viesiem, kuri desmitminūtes ievadā veica 12:2 izrāvienu, kā arī puslaika pēdējās trijās minūtēs “Ogre” vadību no 43:39 palielināja līdz 57:41.

Pēc 15 minūšu pārtraukuma kurzemnieki groza apakšā divreiz nenoturēja “Ogres” komandas kapteini Kristapu Dārgo, kurš savas vienības pārsvaru palielināja līdz 20 punktiem (61:41). Pēcāk ogrēniešiem sekoja teju sešu minūšu ilgs laika intervāls, kurā viesi guva vien divus punktus.

“Liepāja” pretiniekiem pamazām deldēja šķietami lielo “Ogres” pārsvaru, līdz ceturtās ceturtdaļas vidū atguva izlīdzinājumu (77:77).

Arī pamatlaika pēdējā minūte iesākās ar neizšķirtu rezultātu (82:82). Pamatlaika galotnē “Ogre” pēc Renāra Magones un Kārļa Apsīša precīziem soda metieniem divreiz ieguva divu punktu pārsvaru (84:82, 86:84), tomēr liepājnieki atbildēja ar Kārļa Žundas un Ričarda Daniela Vanaga metieniem no groza apakšas.

Pēdējā uzbrukumā bumbu kontrolēja viens no ogrēniešu līderiem Pinete, kurš izšķīrās veikt tālu trīspunktu metienu, metot pārāk spēcīgi.

Pamatlaika beigu daļā savus piektos pārkāpumus veica “Liepājas” vadošais saspēles vadītājs Renārs Birkāns un “Ogres” basketbolists Zēbergs.

Papildlaikā liepājniekiem sakrājušos piezīmju dēļ nācās “atvadīties” arī no vienības līdera Kārļa Šiliņa, savukārt “Ogrei” atlikušajā spēles daļā nācās iztikt bez piekto sodu iekrājušā Magones.

Pirmajā pagarinājumā ogrēnieši likvidēja piecu punktu deficītu (89:94), izcīnot neizšķirtu (96:96) un vēl vienu papildlaiku.

Nākamajā piecminūtē vadībā bija teju viena, te otra komanda, šoreiz veiksmīgāk nospēlējot “Liepājai”, kuras rindās svarīgus metienus no tālās un pustālās distances realizēja Kristaps Miglinieks, gūstot astoņus no komandas 15 punktiem šajā pagarinājumā.

Pa trejacim trāpīja arī mājinieks Kārlis Žunda un viesu basketbolists Pinete, kurš četras sekundes pirms finālsirēnas atjaunoja intrigu (108:109), tomēr pēc tam pats minstinājās pēdējo sekunžu uzbrukumā.

Par spīti “Ogres” dominancei (51:33) cīņā groza apakšā, “Liepāja” ieguva trīs piegājienus izcīnīt bronzu.

Uzvarētāju rindās vairāk nekā 43 minūtes laukumā cīnījās Vanags, kurš guva 24 punktus (8/13 metienos no spēles, 8/8 soda metienos).

Kurzemes kluba ierastajiem līderiem Birkānam un Šiliņam šodien attiecīgi 18 (7/11 metienos no spēles, 2/4 soda metienos) un 11 punkti (4/11 metienos no spēles), kā arī astoņas atlēkušās bumbas.

Ogrēniešu komandā milzu darba apjomu veica Dārgais, 47 minūšu laikā gūstot 24 punktus (9/18 metienos no spēles, 6/9 soda metienos), izcīnot 19 atlēkušās bumbas, tomēr arī pieļaujot septiņas kļūdas.

21 punkts (7/21 metienos no spēles, 3/4 soda metienos) Pinetes kontā. Zēbergs sakrāja 18 punktus (7/9 metienos no spēles, 1/1 soda metienā).

“Liepāja” – “Ogre” 111:108 2. pag. (29:29, 12:28, 19:11, 26:18, 10:10, 15:12)

Liepāja: Vanags 24 (5 atl.b., 4 rez.p., 4 kļ., 4 piez., 6 izprov. piez.), Birkāns 18 (5 rez.p., 5 piez.), O. Bērziņš 14 (6 atl.b.), Žunda 14 (7 izprov. piez.), K. Miglinieks 13, A. Helmanis 12, Šiliņš 11 (8 atl.b., 5 piez.), Rob. Freimanis 3 (4 rez.p.), J. Vītols 2, Šulcs.
Ogre: Dārgais 24 (19 atl.b., 4 rez.p., 7 kļ., 4 pārtv.b., 6 izprov. piez.), Pinete 21 (4 atl.b.), Zēbergs 18 (4 atl.b., 5 piez.), Magone 14 (4 atl.b., 5 piez.), Apsītis 12 (5 atl.b., 4 piez.), Taltons 11 (10 atl.b., 4 kļ., 5 piez.), Kalve 9, Pozņaks, Mališevs.