“Liepāja” atvadās no zaudējumu sērijas ar panākumu Kurzemes derbijā

“Pafbet” Latvijas – Igaunijas basketbola līgā “Liepājas” basketbolisti spēja likvidēt 15 punktu deficītu un nokārtot drošu panākumu ar 72:60 pār savu principiālo Kurzemes konkurenti “Ventspili”.

06.12.2022 20:17

Sākumsastāvi:

Liepāja: Birkāns, Bērziņš, Žunda, Helmanis, Meinarts.
Ventspils: Gandija-Rosa, Ausējs, Kulačkovskis, Jaunzems, Sīpoliņš.

Neierasti “Liepājas” galvenais treneris Artūrs Visockis-Rubenis savu pamatsartāva centu Kārli Šiliņu spēles ievadā bija atstājis uz rezervistu soliņa, oktobra mēneša līgas vērtīgākajam spēlētājam laukumā nākot vien uz maiņu. Savukārt Ričards Vanags gan šajā spēlē vēju pilsētas vienībai palīgā doties nevarēja. Tikmēr “Ventspils” bija bez amerikāņa Milika Jarbro.

Savu artavu “Liepājas” vadībai pirmajā ceturtdaļā deva 17 gadus vecais Kristaps Soldatenoks, kura seši gūtie punkti pirmā ceturkšņa otrajā pusē ļāva mājiniekiem būt priekšā ar 18:15.

Otrā ceturtdaļa kļuva par to, kuru liepājnieki labprāt ātri aizmirstu. Mājinieku komanda desmit minūtēs guva tikai astoņus punktus, kamēr “Ventspils” pārņēma spēles vadību un ieveda cīņu sev šķietami labvēlīgā gultnē. Kristapam Medisam raidot grozā trejaci, puslaikā dzeltenās komandas pārsvars bija 35:26.

Trešajā ceturksnī Artūrs Ausējs sasniedza ventspilniekiem jau +15, liekot “Liepājai” potenciāli jau saost septīto zaudējumu pēc kārtas. Tomēr Soldatenoks realizēja caurgājienu, bet Renārs Birkāns meta grozā tālmetienu, kas apgrieza spēles gaitu kājām gaisā. Savu elementu noķērušajiem liepājniekiem rezultatīvus trejačus izpildīja Kārlis Šiliņš, Kristiāns Šulcs un divreiz Ojārs Bērziņš, pirms pēdējās desmitminūtes dodot mājiniekiem vadības grožus ar 52:47.

Pēdējā ceturtdaļā “Ventspils” vairs nespēja nomest “Liepājas” kuģa enkuru un mājinieki droši stūrēja uzvaras virzienā. Līdz desmit punktu tiesai liepājnieku pārsvaru palielināja Birkāna trejacis, bet pamatlaika izskaņā vēl vairākas sekmīgas darbības bija Arnoldam Helmanim, kurš sekmīgi aizpildīja piezīmju normas dēļ spēli priekšlaicīgi pametušā Šiliņa lomu.

Skanot spēles beigu sirēnai, “Liepāja” pielika punktu savai sešu spēļu ieilgušajai zaudējumu sērijai “Pafbet” Latvijas – Igaunijas basketbola līgā.

Par spēles rezultatīvāko dalībnieku kļuva Kristaps Mediss ar 22 gūtajiem punktiem, taču uzvaru savai komandai nesa 20 Renāra Birkāna punkti. Pie “double-double” rādītājiem tika Kārlis Šilņš.

“Liepāja” – “Ventspils” 72:60 (18:15, 8:20, 26:12, 20:13)
Liepāja: Birkāns 20, Šiliņš 11 (11 atl.b.), Helmanis 11, Bērziņš 10, Soldatenoks 8, Šulcs 5, Žunda 4, Vītols 3, Meinarts, Cālītis.
Ventspils: Mediss 22, Jaunzems 11, Ausējs 8, Gandija-Rosa 6, Kulačkovskis 4, Bumeisters 4, Sīpoliņš 3 (10 atl.b.), Šeļakovs 2, Elksnis.