“Liepāja” atzīst “VEF” pārākumu

21.09.2020 20:02

Latvijas basketbola klubi turpina aizvadīt pārbaudes spēles, gatavojoties jaunajai sezonai. Rīgas VEF šodien ar 88:81 pieveica ”Liepāju”, ko neglāba arī centra spēlētāja Iļjas Gromova iespaidīgais sniegums.

Iepriekšējās divās pārbaudes spēlēs Jāņa Gailīša vadītā Rīgas VEF komanda pārliecinoši apspēlēja gan ”Latvijas Universitāti”, gan “Valmiera Glass/ViA” basketbolistus, bet mačā ar Artūra Visocka-Rubeņa trenēto ”Liepāju” valsts čempionvienībai klājās krietni grūtāk.

VEF padevās jaudīgs sākums, pirmajā ceturtdaļā gūstot 33 punktus, kamēr savā grozā ielaisti 20. Turpinājumā ”Liepājas” aizsardzība šādu punktu birumu vairs nepieļāva, taču pēc puslaika rezultāta starpība tik un tā bija ievērojama – ar 51:37 vadībā bija rīdzinieki.

Trešajā ceturksnī VEF savu pārsvaru nedaudz palielināja, savukārt ceturtajā ceturtdaļā atvērās liepājnieki – pēdējo desmit spēles minūšu ietvaros zaudēti vien 13 punkti, ceturtdaļas ietvaros pieveicot VEF ar desmit punktu pārsvaru (23:13). Tiesa, visā spēlē panākums VEF – 88:81.

Uzvarētāju rindās rezultatīvākais ar 16 punktiem bija Puertoriko basketbolists Aizeja Pinjeiro, 14 punkti un astoņas bumbas zem groziem Kailam Almenam, savukārt pa 12 punktiem Aigara Šķēles un Maikla Kaizera rēķinā. Neapturams atkal bija ”Liepājas” centrs Iļja Gromovs, kurš iepriekš sakrāja 18 punktus un 23 atlēkušās bumbas mačā ar ”Ventspili”, pievienojot savam krājumam vēl vienu iespaidīgu double-double – 25 gūti punkti un 14 bumbas zem groziem. 12 punktus pievienoja Roberts Bērziņš. Liepājnieku sastāvā laukumā devās arī pērno sezonu Valmierā pavadījušais Roberts Blumbergs, kurš 22 minūšu laikā guva astoņus punktus.