“Liepāja” ielaiž 131 punktu un pārbaudes spēlē zaudē brāļu Bolu komandai

08.10.2018 22:03

Latvijas basketbola kluba “Liepāja” komanda pirmdien aizvadīja pārbaudes spēli pret ASV slavenā izklaidētāja Lavāra Bola izveidotās Junioru basketbola asociācijas (JBA) izlasi, kurā spēlē arī Lavāra dēli Lamelo un Liandželo, un savā laukumā piedzīvoja zaudējumu ar 119:131.

Spēle aizritēja rezultatīva basketbola garā un jau pirmajā puslaikā abas komandas sasniedza 60 gūto punktu robežu – JBA izlase bija vadībā ar 71:60. Trešajā ceturksnī viesi guva 31 punktu, tādējādi jau desmit minūtes pirms mača beigām pārsniedzot simt gūto punktu robežu (102:87). Arī mača atlikušajās minūtēs liepājniekiem neizdevās sagādāt pretiniekiem reālas grūtības cīņā par uzvaru, līdz ar spēles beigu sirēnu Lamelo Bols vēl trāpīja trīspunktnieku, un JBA izlase svinēja uzvaru ar 131:119.

Liepājniekiem ar 36 punktiem izcēlās amerikānis Džastins Džonsons, bet 18 punktus sameta Roberts Krastiņš. Liandželo Bols iemeta 28 punktus, bet Lamelo rēķinā šoreiz 26 punkti. Rezultatīvāk par abiem brāļiem spēlēja Džerils Springers, kuram 36 punkti.

JBA tika izveidota šogad kā līga, kas būtu alternatīva vidusskolu absolventiem, kas nevēlas mācīties universitātē, bet sākt profesionāļa karjeru uzreiz. Katram spēlētājam JBA līgā tika nodrošināts atalgojums 3000 dolāru apmērā ik mēnesi, turklāt papildus pienācās arī daļa no spēles kreklu repliku pārdošanas ieņēmumiem. Par pirmo līgas čempioni kļuva Losandželosas komanda, bet par līgas vērtīgāko spēlētāju tika nosaukts Lavāra vidējais dēls Liandželo Bols.

Līgas sezona beidzās 12. augustā, bet tagad, kad sākusies ierastā basketbola klubu sezona, JBA izlase ceļo apkārt pasaulei, lai sacenstos ar dažādām komandām. Iepriekš JBA izlase viesojās Dānijā un Lietuvā, spēkojoties ar otrās līgas komandu “Jonava” un virslīgas komandu Alītas “Dzūkija”, bet pēc mača Liepājā vienība dosies uz Krieviju.

Tur JBA izlase tiksies ar Maskavas CSKA otro komandu un Sanktpēterburgas “Zenit”. Vēl pēc tam komandai līdz pat 21. decembrim ieplānoti mači vidus Eiropā, Ķīnā un Filipīnās.