Otrdiena, 23. aprīlis Jurģis, Juris, Georgs

“Liepāja” ielaiž gandrīz simtu un zaudē Tallinā

30.09.2018 18:00

”Olybet” Latvijas un Igaunijas apvienotajā līgā pirmo spēli izbraukumā šodien aizvadīja “Liepāja”. Liepājnieki tikās ar “Tal Tech” vienību, zaudējot ar rezultātu 82:99.

“Liepājai” šī bija sezonas atklāšanas spēle, kamēr “Tal Tech” basketbolisti sezonu sāka vakar, zaudējot ventspilniekiem ar 78:92. Nav šaubu, ka Tallinas komanda bija šī mača favorīte, bet liepājnieki noteikti gribēja sevi parādīt no labākās puses.

Spēles pirmajās trīs minūtēs labāk veicās mājiniekiem, kuri izvirzījās vadībā ar 11:5. Produktīvi un skaisti, divreiz triecot bumbu grozā no augšas, spēlēja Levi Martins Gīse, mazāk nekā četrās minūtēs gūstot septiņus punktus. Liepājniekiem kliboja spēle aizsardzībā un problēmas sagādāja pretinieku segšana pa visu laukumu. Daudz bija atkarīgs no Džastina Džonsona spēles, kurš nereti pārturēja bumbu. Tas liedza sekmīgi atspēlēties. Rezultāta starpība svārstījās ap deviņiem punktiem (22:13). Nākamajās minūtēs liepājniekiem padevās neliels izrāviens, kad tālmetienu trāpīja Roberts Krastiņš un Justs Nauseds (21:24). Līdz pat ceturtdaļas beigām komandas cīnījās rezultatīvi, bet vadību saglabāja “Tal Tech” – 28:25.

Otro ceturtdaļu ar piecu punktu izrāvienu sāka mājinieki, bet tad tālmetienu trāpīja Krastiņš. Kādu laiku cīņa ritēja līdzīgi, komandām punktus gūstot pārmaiņus. Pēc četrām nospēlētām minūtēm Džonsons bija precīzs no tālās distances, sadeldējot deficītu līdz trīs punktiem (37:40). Otrā laukuma galā ar tālmetienu uzreiz atbildēja Gregors Arbets, ievadot Tallinas komandas izrāvienu. Rezultāta starpība vēlreiz pietuvojās 10 punktiem, bet liepājnieki ātri to sadeldēja līdz četriem (42:46). Mājinieki ar tālmetieniem centās iegūt vairāk nekā 10 punktu pārsvaru pēc puslaika, bet palika tukšā. Pēc 20 spēlētām minūtēm rezultāts bija 53:46.

Trešās ceturtdaļas sākumā “Tal Tech” spēja iegūt 10 punktu pārsvaru, bet kopumā spēle turpināja ritēt līdzīgi kā pirmajā puslaikā. Tomas Rādiks uz brīdi panāca arī 13 punktu pārsvaru, bet Krastiņš arī spēja atbildēt ar precīzu tālmetienu (53:63). Līdzīgi kā visas spēles garumā, mājinieki labāk izmantoja savas iespējas, atrada caurumus pretinieku aizsardzībā un palielināja rezultāta starpību līdz 15 punktiem. Liepājniekiem izdevās to sadeldēt līdz 11 punktiem, bet nekas neliecināja par nozīmīgāka izrāviena veikšanu. Vēl nepilnas divas minūtes līdz ceturtdaļas beigām “Liepājas” deficīts bija 10 punkti, bet neveiksmīgi aizvadītā ceturtdaļas izskaņa lika nonākt iedzinējos ar 64:81.

Spēles noslēdzošajā nogrieznī Tallinas komanda varēja droši pretendēt uz 100 gūto punktu robežu, kā arī pārliecinošu uzvaru. Abas komandas uzbruka grozam ar vairāk nekā 50% precizitāti no visām distancēm, bet liepājniekiem tomēr iespēju bija mazāk. Nespēja apturēt pretiniekus aizsardzībā nesekmēja atspēlēšanos. Tā vietā ceturtās ceturtdaļas vidū “Tal Tech” bija vadībā ar 95:70. Turpmākajās divās minūtēs “Liepāja” spēja veikt 10:0 izrāvienu, bet tas bija krietni par vēlu. Mājinieku uzbrukums iestrēga, kas neļāva beigās sasniegt 100 gūto punktu robežu. Tas gan nelaupīja “Tal Tech” pārliecinošu uzvaru pār viesiem no Liepājas ar 99:82.