“Liepāja” izgāž sākumu un piekāpjas Umbraško trenētajai “Tarvas”

29.09.2019 16:25

Ar zaudējumu “Pafbet” Latvijas – Igaunijas basketbola līgas sezonu iesākusi Latvijas komanda “Liepāja”, kas savā laukumā praktiski visu maču atradās iedzinējos un ar 65:81 atzina čempionāta jaunpienācējas Rakveres “Tarvas” pārākumu.

Pie “Liepājas” komandas stūres šosezon stājās Kristaps Zeids, kuram pirmais pārbaudījums ar kurzemnieku komandu būs pret turnīra debitanti “Tarvas”. Lai gan Liepājā viesojās Igaunijas komanda, tomēr pie laukuma bija vērojams Latvijas treneru duelis, jo Rakveres vienību trenē Juris Umbraško, kurš komandai pērn palīdzēja uzvarēt Igaunijas 1. līgā, ļaujot “Tarvas” kvalificēties Latvijas – Igaunijas apvienotās līgas čempionātam.

Spēli ar 9:1 izrāvienu atklāja “Tarvas”, vēlāk palielinot savu pārsvaru līdz 16:4. Liepājnieki arī puslaika turpinājumā nespēja atgūties pēc neveiksmīgā starta, mājiniekiem nokļūstot iedzinējos pat ar 17 punktu deficītu – 17:34. Puslaiku pārtraukumā ejot, “Liepāja” gan bija spējusi četrus no šiem 17 punktiem atspēlēt – 26:39.

Diemžēl arī cīņas otrajā puslaikā liepājniekiem tā īsti neizdevās izrāpties no būšanas iedzinējos ar padsmit punktiem. Vienīgā reize, kad “Liepājai” izdevās piekļūt zem desmit punktu atzīmes bija trešās ceturtdaļas izskaņā, kad “Tarvas” atradās vadībā ar 60:51. Tomēr tas vairāk bija izņēmums nekā likumsakarība, Umbraško trenētajiem igauņiem uzreiz pēc tam veicot 12:0 izrāvienu, tādējādi praktiski dzēšot jebkādu atlikušo intrigu.

Turnīra nākamajās spēlēs “Liepāja” 2. oktobrī uzņems pašreizējo Latvijas – Igaunijas līgas čempioni “Ventspili”, savukārt “Tarvas” 4. oktobrī mājās eksaminēs Pērnavas “Sadam”.

“Liepāja” – Rakveres “Tarvas” 65:81 (10:18, 16:21, 25:23, 14:19)