Piektdiena, 29. marts Agija, Aldonis

“Liepāja” izlaiž pārsvaru pamatlaikā, bet tiek pie izšķiroša panākuma

13.03.2019 21:48

Svarīgu uzvaru “Olybet” Latvijas – Igaunijas basketbola līgā izcīnīja BK “Liepāja” basketbolisti, kuri spēles pagarinājumā ar rezultātu 94:88 pārspēja Tallinas “Kalev/TLU” vienību, tādējādi apsteidzot valmieriešus cīņā par pēdējo brīvo vietu vietējā čempionāta izslēgšanas spēlēs.

Pirmajā ceturtdaļā “Liepāja” izteikti spēlēja uz saviem leģionāriem, kuri vienīgie spēja gūt punktus, kamēr vietējie spēlētāji klusēja. Torenss Rovs un Teilors Besiks divatā guva pirmos 18 liepājnieku punktus, palīdzot mājiniekiem uz brīdi panākt pat deviņu punktu pārsvaru. “Kalev/TLU” leģionāri pietuvoja viesu vienību līdz divu punktu atstatumam, bet Artūrs Štālbergs pieprasīja minūtes pārtraukumu un uzzīmēja pēdējo sekunžu sadarbību, kuru realizēja slovēnis Andrazs Kavašs, noslēdzot pirmo spēles nogriezni ar rezultātu 20:16 par labu liepājniekiem.

Otro ceturtdaļu ar pieciem pēc kārtas gūtiem punktiem ievadīja igauņu saspēles vadītājs Rond Pehka, izvirzot vadībā Igaunijas galvaspilsētas komandu ar viena punkta pārsvaru. “Liepājas” rindās ar pustālo metienu atzīmējās Guntis Sīpoliņš, otrajā ceturtdaļā kļūstot par pirmo vietējos spēlētāju, kurš šajā spēlē guva punktus liepājnieku labā. Kurzemnieku leģionāru sniegums ļāva mājinieku komandai panākt septiņu punktu pārsvaru. Igaunijas galvaspilsētas vienībā Ronalds Makgī un Damarkuss Harisons sadeldēja visu mājinieku iekrāto pārsvaru un pat pārņēma divu punktu vadību. Vien Kavaša precīzais trejacis ļāva lielajā pārtraukumā liepājniekiem doties ar minimālu pārsvaru – 38:37.

Otrā puslaika sākumā punktu guvēju sarakstā sevi ar pustālo metienu pieteica Mareks Jurevičus, bet viesu komandā mājinieki neatrada pretargumentus Harisona rezultatīvajam sniegumam. Trešās ceturtdaļas vidū apgriezienus sāka uzņemt līdz tam salīdzinoši klusais Džastins Džonsons, atgriežot nelielu pārsvaru vēju pilsētas komandai. Pašās trešās ceturtdaļas beigās svarīgu pienesumu uzbrukumā liepājniekiem deva vietējie spēlētāji, ļaujot pirms pēdējām desmit minūtēm mājiniekiem būt priekšā ar rezultātu 59:55.

Izšķirošajā ceturtdaļā “Liepāja” saglabāja savu iekrāto pārsvaru, sešas minūtes līdz mača noslēgumam Eduardam Hāzenram sasniedzot deviņu punktu vadību mājiniekiem (72:63). Iegūtā drošības sajūta gan ātri izplēnēja, jo sekoja Igaunijas komandas izrāviens, izlīdzinot mača rezultātu. Četras minūtes līdz pamatlaika beigām spēles rezultāts vēstīja par 72:72. Izrāvienu Igaunijas komanda turpināja ar Harisona diviem punktiem, bet ar saviem diviem punktiem atbildēja Kavašs, izlīdzinot rezultātu. Pēdējā minūtē sākās pie neizšķirta rezultāta (74:74), bet Harisons izcīnīja atlēkušo bumbu uzbrukumā, atgriežot viesiem viena metiena pārsvaru. Liepājnieku līderis Džonsons no soda metiena līnijas izlīdzināja rezultātu. Abu komandu pēdējie uzbrukumi pamatlaikā noslēdzās bez punktiem, tādējādi pie 76:76 nosūtot spēli uz papildlaiku.

Spēles papildlaiku sekmīgāk sāka “Liepājas” basketbolisti, Sīpoliņam sasniedzot sešu punktu pārsvaru. Tallinas komandā trīs uzbrukumus pēc kārtas realizēja Makgī, turot viesus spēlē, taču arī liepājnieki katrā savā uzbrukumā spēja būt rezultatīvi. Cīņas izskaņā bumba bija drošajās Džonsona rokās, līgas rezultatīvākajam spēlētājam izceļoties ar vairākiem precīziem uzbrukumiem un nodrošinot Kurzemes vienībai ļoti svarīgu panākumu ar rezultātu 94:88. Līdz ar šo uzvaru “Liepāja” turnīra tabulā neķēra valmieriešus un izvirzīja pretenzijas uz iekļūšanu Latvijas basketbola līgas izslēgšanas spēlēs.

“Liepāja” – “Kalev/TLU” 94:88 (20:16, 18:21, 21:18, 17:21, 18:12)

Liepāja: Džonsons 29 (9 rez.p.), Kavašs 17, Rovs 14, Sīpoliņš 14, Hāzners 8, Besiks 4, Jurevičus 3, Ate 3, Pīternieks 2, Jansons, Zotovs.
Kalev/TLU: Makgī 32, Harisons 24, Loiks 10, Pehka 6, Bakmens 6, Talts 4, Lips 3, Paiste 3, Saks.