Liepāja iztur un uzvar Hanzā

12.04.2019 23:39

Piektdien, 12. aprīlī, sākās Latvijas čempionāta 28. sezonas bronzas sērija līdz divām uzvarām. “Liepāja/LSSS” (23-11) spraigā cīņā viesos nosargāja uzvaru pār RSU basketbolistēm (19-11) ar 60:55, izvirzoties vadībā ar 1-0.

Komandas attaisnoja cerības, parūpējoties par ”play-off” spēļu cienīgu intrigu un pavērsieniem. Sākumā labāk veicās RSU – mājinieces pirmajā ceturtdaļā iemeta 4 no 8 trīspunktu metieniem (Frīdenberga divreiz, Lagzdiņa, Kudule) un izvirzījās vadībā ar 9:22.

Liepāja atbildēja ar ātrām pārejām uzbrukumā, bieži izdarot metienus, kamēr studentes nebija paspējušas nostāties aizsardzībā. Tāda taktika sekmēja labāku precizitāti. RSU pozicionālā spēlē kontrolēja groza apakšu (atlēkušās bumbas pirmajā puslaikā 22-29, uzbrukumā 5-13), taču metienu precizitāte kļuva arvien zemāka (13/34 pret 8/36).

Viešņas izmantoja pretinieču problēmas, veica izrāvienu un izlīdzināja rezultātu – 24:24. RSU puslaika beigās atguva minimālu vadību (26:27), taču pēdējo vārdu teica liepājnieces. Megana Rozenboma otrās ceturtdaļas beigās izšķīrās par sarežģītu metienu pāri rokām un bija precīza – 29:27.

RSU noturējās spēlē, pateicoties tālmetieniem. Ļiza Čumika, Sindija Kudule, Anna Buša, Guna Lagzdiņa tieši šādā secībā realizēja četrus trīspunktu metienus, tādā veidā gūstot 12 no 16 punktiem trešajā ceturtdaļā. Liepājas uzbrukums bija daudzveidīgāks, taču viešņām klājās grūti cīņā par uzbrukuma bumbām (7-19). Pēc 30 minūtēm liepājniecēm viena groza pārsvars – 46:43.

Izšķirošā ceturtdaļa sākās mājiniecēm nelabvēlīgi. Trīs minūtes pēc kārtas viņas nespēja gūt punktus, kamēr Katrīna Trankale panāca liepājniecēm plus septiņi – 50:43. Krīzi pārtrauca Anna Buša, izsitot pretiniecei bumbu un aizskrienot ātrajā uzbrukumā – 50:45. Ivaščanka atbildēja ar sarežģītu metienu, bet Guna Lagzdiņa realizēja trešo tālmetienu – 52:48.

Trīsdesmit sestajā minūtē Anna Buša samazināja starpību līdz minimumam – 52:51. Pirmais mēģinājums izrauties priekšā bija nesekmīgs, taču notika cits mājiniecēm labvēlīgs pavērsiens – Marina Ivaščanka atstāja laukumu ar piecām piezīmēm. Madaras Gulbes mēģinājumu nobloķēja Enija Meļķe, sekmīgs nebija arī trešais un ceturtais mēģinājums pārņemt vadību.

Neiemet tu, iemet tev. Rozenboma 124 sekundes pirms beigām izprovocēja piezīmi un iemeta abus brīvmetienus – 54:51. Pretējā pusē pie līdzīgas iespējas tika Zane Ozoliņa – 54:53. Rozenboma garāmgājienā revanšējās, taču uzreiz pēc tam līdz groza apakšai aizskrēja Sindija Kudule – 56:55. Sekoja abpusēji nesekmīgi uzbrukumi. Liepāja pārgāja ātrajā uzbrukumā, Rozenboma piesaistīja aizsargu uzmanību un atspēlēja bumbu Kerenai Ansonei – 58:55.

RSU devās pēdējā pilnajā uzbrukumā, taču 24 sekundes pirms pamatlaika beigām strīdus situācijā zaudēja bumbu. Komandas devās minūtes pārtraukumā. Mājinieces neļāva Liepājai spēlēt līdz galam, Petermane realizēja otro no diviem brīvmetieniem – 59:55. Studentes kļūdījās piespēlē un neizmantoja iespēju atspēlēties. Rozenboma izskaņā vēlreiz stājās uz līnijas, trāpot otro metienu.

Rīgas Stradiņa Universitāte – Liepāja/LSSS 55:60 (22:9, 5:20, 16:17, 12:14)

RSU: Lagzdiņa 14 (3p 3/5; 11ab), Buša 12 (10ab), Kudule 10 (3p 2/6), Frīdenberga 8 (6ab), Čumika 5, Ozoliņa 5, Grinberga 1, Gulbe, Sprudzāne, Skulme; Tamsone.
Liepāja: Rozenboma 18 (2p 6/11, 3p 1/7; 6ab, 4rp, 3pb, 4ip), Ivaščanka 17 (2p 5/8, 3p 2/7, 1p 1/2; 14ab, 3pb, 3bm, 5pp), Loceniece 9, Petermane 8 (7ab), Ansone 4, Trankale 2, Bula 2, Meļķe, Baumane; Kalna.
Tiesneši: Einārs Tukišs, Māris Visočanskis, Uģis Strauss.