Trešdiena, 24. aprīlis Nameda, Visvaldis, Ritvaldis

“Liepāja” kausā pārkāpj pāri jelgavniekiem un dodas uz dueli ar “Ventspili”

Latvijas basketbola “Užavas” kausā astotdaļfinālu fāzi pārvarējusi “Liepāja”, kas savā laukumā ar rezultātu 104:67 sagrāva jelgavniekus, kvalificējoties turnīra ceturtdaļfinālam, kur gaidāms Kurzemes derbijs pret “Ventspili”.

Roberts Krastiņš. (Foto: Ģirts Gertsons)
08.12.2021 21:10

Kausa trešajai kārtai punkts tika pielikts tikai pēc tam, kad jau divi ceturtdaļfināla pāri savas cīņas ir uzsākuši. Pie pirmajām uzvarām savās ceturtdaļfinālu sērijās jau tikušas “Latvijas Universitātes” un “Ogres” komandas.

Cīņās pret “Jelgavu” liepājniekiem nācās iztikt bez saviem potenciālajiem līderiem Renāra Birkāna un Vernera Koha. Savukārt Zemgales komandai nevarēja palīdzēt saspēles vadītājs Kristaps Pļavnieks.

Abu komandu pirmajā tikšanās reizē Jelgavā kurzemnieki iekrāja 15 punktu pārsvaru. Uz handikapu “Liepāja” gan nepaļāvās, jau atbildes spēles sākumā sākot strauji audzēt savu pārsvaru, jau pēc pirmajām desmit minūtēm esot priekšā ar 32:12. Sagaidot pirmā puslaika beigas, “Liepājas” pārsvars jau bija kļuvis nospiedošs, vēju pilsētas vienībai esot priekšā jau ar 59:30.

Spēles trešajā nogrieznī Armands Ginters palīdzēja jelgavniekiem krietni naskāk krāt punktus, kas ceturtdaļas laikā ļāva Zemgales komandai samazināt rezultāta starpību, taču ne pietiekami, lai uzbruktu “Liepājas” līderpozīcijai vai vēl jo vairāk domātu par ko divu spēļu summā – 74:52. Noslēdzošajā spēles fāzē jelgavnieku uzbrukuma efektivitāte apsīka un “Liepāja” atkal krietni palielināja pārsvaru, nokārtojot panākumu ar 104:67, kas divu spēļu summā deva 52 punktu pārsvaru.

Liepājniekiem šajā spēlē ar 18 punktiem izcēlās Roberts Krastiņš, bet par punktu mazāk Zigmāra Raimo rēķinā. Viesu komandā ar 14 punktiem rezultatīvākais bija Jānis Bērziņš.

“Liepāja” – “Jelgava” 104:67 (32:12, 27:18, 15:22, 30:15)

Liepāja: Krastiņš 18, Raimo 17, Jakubauskis 16, Bērziņš 12, Šiliņš 10, Žunda 10, Vītols 9, Hlebovickis 5, Salmiņš 5, Meinarts 2, Vuciņš.
Jelgava: Bērziņš 14, Ginters 11, Feldmanis 8, Pāže 8, Neimanis 8, Šteinbergs 6, Justovičs 6, Seņkāns 4, Fiļipovs 2.