Pirmdiena, 29. aprīlis Raimonds, Laine, Vilnis

“Pafbet” Latvijas – Igaunijas apvienotajā basketbola līgā aizvadīta vēl viena spēļu nedēļas nogale. Pamatotas cerības par pamatturnīra beigu sagaidīšanu izslēgšanas spēļu zonā zaudēja “Liepājas” basketbolisti, kuri ar 68:81 piekāpās turnīra tabulas tiešajai konkurentei “TalTech/Optibet”.

03.03.2024 19:04

Artūra Visocka-Rubeņa trenētajai “Liepājas” komandai svētdienas spēlē pret “TalTech” nederēja nekas cits kā uzvara, lai saglabātu objektīvas izredzes uz cīņu par iekļūšanu turnīra izslēgšanas spēlēs.

Pie paša vēlamākā scenārija būtu lieti noderējis nodzēst abu komandu pirmajā savstarpējā spēlē ielaisto 21 punkta deficītu, taču vispirms bija jātiek līdz labvēlīgam rezultātam spēles ietvaros.

Pirmās desmit spēles minūtes gan īpaši rožainas Dienvidkurzemes komandai nebija.

Spēles ievadceturkšņa otrajā pusē Igaunijas galvaspilsētas komanda veica 14-0 izrāvienu, kas nostādīja liepājniekus pakaļskrējēju pozīcijās.

Pustālo metienu perioda pēdējā “Liepājas” uzbrukumā trāpīja Kristaps Ķilps, bet ar sekmīgu caurgājienu atbildēja igaunis Kārels Velbs, laikot mājiniekiem būt iedzinējos ar 16:28.

Lielā mērā ar liepājnieku garo spēlētāju sniegumu, otrajā ceturksnī mājinieki pamazām bēra ciet deficīta bedri.

Par labu “TalTech” vienībai nenāca komandas rezultatīvākā vīra Kaspera Sūrorga iedzīvošanās traumā.

Puslaika pēdējais rezultatīvais uzbrukums padevās Reinim Avotiņam, samazinot attālumu līdz sešiem punktiem – 38:44.

Cerīgo pirmā puslaika izskaņu liepājniekiem neizdevās pārnest uz cīņas trešo periodu.

Tallinieši lādēja grozā vienu pustālo metienu pēc otra, sākot jau tuvoties 20 punktu pārsvaram, nonākot viena trejača atstatumā no tā.

Liepājas Olimpiskā centra dīdžejs nolēma savu komandu uzmundrināt ar “Līvu” hītu “Dzelzgriezējs”.

Liepājnieki patiesi sāka atstatumu deldēt un pirms noslēdzošajām desmit minūtēm pietuvojās līdz apaļu desmit punktu starpībai – 53:63.

Noslēdzošās ceturtdaļas sākumā punkti nāca ar lielām grūtībām, bet līdzjutējus kājās piecēla Reiņa Avotiņa iespaidīgais danks ātrajā uzbrukumā.

Pats Avotiņš turpināja individuālo ofensīvu ar precīzu trejaci, kas pietuvoja kurzemniekus līdz četru punktu tiesai (62:66).

Nepilnas četras minūtes pirms beigām tālo metienu grozā raidīja Kristaps Miglinieks, taču tas palika pēdējais mirklis, kad liepājnieki vēl pretendēja uz atspēlēšanos.

Pārāk bieži un viegli Tallinas vienībai nāca punkti, kas lika Kurzemes komandas līdzjutējiem no halles doties mājās ar nokārtām galvām – 68:81.

“Liepāja” – “TalTech/Optibet” 68:81 (16:28, 22:16, 15:19, 15:18)