“Liepāja” līdzvērtīgā cīņā piekāpjas “Rīgas Zeļļiem”

“Rīgas Zeļļu” un “Liepājas” spēles rezultātu noteica pēdējā minūte. “Liepāja” ar rezultātu 81:79 piekāpās “Rīgas Zeļļu” basketbolistiem.

23.03.2024 21:29

“Arēnā Rīga” spēlei starp “Rīgas Zeļļiem” un “Liepāju” nebija iespēja izmainīt komandu izvietojumu turnīra noslēguma tabulā, jo rīdzinieki nevarēja tikt izkustināti no sestās vietas, bet liepājniekiem pie jebkuriem pēdējās spēļu nedēļas nogales rezultātiem bija nodrošināta 11. vieta.

Tādēļ abu vienību treneri varēja brīvāk darboties ar savu komandu sastāva rotāciju, dodot vērtīgas minūtes jaunajiem basketbolistiem.

Spiediena iztrūkums redzami iekrāsojās spēles sākumā, kad komandas guva punktus deviņos no pirmajiem desmit spēles uzbrukumiem.

Efektīgu bumbas triecienu grozā pēc Aizejas Osborna piespēles veica austrāliešu centrs Džordans Hanters, savukārt liepājnieku rindās no trejača distances sekmīgs bija garais spēlētājs Reinis Avotiņš.

Ilggadējajam Latvijas izlases centram Mārtiņam Meieram gūstot punktus no pustālās distances, rezultāts pēc desmit spēlētām minūtēm bija līdzsvarā – 25:25.

Otrajā ceturksnī “Rīgas Zeļļi” panāca septiņu punktu pārsvaru, bet vienpersonīgi starpības samazināšanu uz saviem pleciem ņēma Kristaps Ķilps. Puslaika apspriedē komandas devās pie 47:45 par labu rīdziniekiem.

Otrā puslaika otrajā minūtē Klāva Dubulta metiens ļāva vadību pārņemt “Liepājas” basketbolistiem, kuri attiecīgi arī trešās ceturtdaļas gaitā lielākoties turējās nelielā pārsvarā.

Kurzemnieku sezonas rezultatīvākā spēlētāja Ķilpa trāpītais tālmetiens pirms pēdējām desmit minūtēm deva vēju pilsētas komandai minimālu pārsvaru – 65:64.

Ar Aizejas Osborna pārtvertu bumbu un viegliem punktiem ātrajā uzbrukumā zeļļi pēdējās ceturtdaļas sākumā atgriezās priekšā.

Līdz sešu punktu pārsvaram izaudzēto vadību rīdzinieki nenoturēja, Dubultam četras ar pusi minūtes līdz beigām panākot 75:74 par labu kurzemniekiem.

Pēc divām Mārtiņa Meiera no groza apakšas izšķērdētām iespējām trejaci grozā raidīja Kamaka Hepa, pirms pēdējām divām minūtēm dodot rīdziniekiem +2.

Kārtējā vadības maiņa notika pēc Ojāra Bērziņa trāpītā trīs punktu raidījuma, bet ar bijušā liepājnieka Jura Vītola caurgājienu rezultāts pēdējā minūtē atkal nostājās līdzsvarā.

Pēdējā “Rīgas Zeļļu” uzbrukumā Osborns izprovocēja pārkāpumu un realizēja divus soda metienus. Artūrs Visockis-Rubenis sasauca minūtes pārtraukumu, pēc kura “Liepājas” pēdējo uzbrukumu uzņēmās Kristaps Ķilps.

Uzbrucējs nodriblēja gandrīz visu atlikušo spēles laiku un gatavojās izpildīt trejaci pēc atkāpšanās. Ķilpam pretī gan nostājās bieži sezonas gaitā tālmetienus nobloķējušais Osborns, tādēļ Ķilps lēcienā aizmeta bumbu Bērziņam.

“Liepājas” aizsargs negaidīja, ka viņam rokās tiks iegrūsta bumba, tādēļ tās savaldīšana prasīja vērtīgas sekundes desmitdaļas.

Bērziņam nācās izpildīt kārtīgi nesagatavotu metienu, kas nesūtīja bumbu cauri tīkliņam. Rezultātā ar 81:79 “Rīgas Zeļļi” tika pie savas sezonas 18. uzvaras apvienotajā “Pafbet” Latvijas-Igaunijas basketbola līgā.

2000 līdzjutēju priekšā par “Rīgas Zeļļu” rezultatīvāko spēlētāju šajā cīņā kļuva kanādietis Aizeja Osborns, kurš guva 18 punktus un pārtvēra trīs pretiniekiem piederošās bumbas.

14 punktus un sešas atlēkušās bumbas sakrāja Džordans Hanters, savukārt 13 punktus un septiņas bumbas statistikā ierakstīja Kamaka Hepa.

Lai gan Kristaps Ķilps statistikā atzīmējās ar cienījamiem rādītājiem – 25 punkti, astoņas izcīnītas bumbas un piecas rezultatīvas piespēles, tomēr iespaidu par viņa sniegumu sabojāja 11 pieļautās kļūdas, starp kurām netika ieskaitīta spēles beigās nogremdētā iespēja izraut uzvaru.

18 punktus liepājniekiem guva Reinis Avotiņš, bet pa 12 sakrāja Klāvs Dubults un Ojārs Bērziņš.

“Rīgas Zeļļi” nu var gatavoties apvienotās līgas play-off ceturtdaļfinālam, kas sāksies nākamajā nedēļas nogalē. Tas iezīmēsies ar iespēju uzplaukt potenciālajam Rīgas basketbola derbijam, jo rozajiem pretī stāsies “VEF Rīga”.

“Liepāja” tikmēr dosies divu nedēļu gatavošanās procesā gaidāmajam Latvijas Basketbola līgas (LBL) izslēgšanas spēļu turnīram, kas liepājniekiem sērijā pret “Ogri”, visticamāk, sāksies 9. vai 10. aprīlī.

“Rīgas Zeļļi” – “Liepāja” 81:79 (25:25, 22:20, 17:20, 17:14)

Zeļļi: Osborns 18 (3 pārt.b.), Hanters 14, Hepa 13, Pinete 11, Vītols 9, Vanags 7, Meiers 6, Skuja 3, Sondors, Skrinda.
Liepāja: Ķilps 25 (8 atl.b.; 5 rez.p., 11 kļ.) Avotiņš 18, Bērziņš 12, Dubults 12 (3 pārt.b.), Vitoļskis 8, Miglienieks 2, Iļjins 2, Bajārs, Viscokirs-Rubneis, Arājs, Šulcs.