“Liepāja/LSSS” ar 55:88 piedzīvo sagrāvi pret RSU

Latvijas, Igaunijas un Lietuvas basketbola līgā sestdien, 12.martā, Rīgas Stradiņa Universitāte pēdējās 14 minūtēs veica izrāvienu 39:11 un viesos sagrāva “Liepāju” ar 88:55.

12.03.2022 19:00

Matīsa Rožlapas trenētās RSU basketbolistes aizvadīja līdz šim labāko spēli sezonā. Pirmajā ceturtdaļā komandu ”pavilka” Luīze Šepte, otrajā Māra Mote un Marta Leimane.

Trešajā desmitminūtē Šepte un Leimane nodrošināja izšķirošo izrāvienu – abas spēja izkārtot metienus un realizēja tos ar augstu precizitāti.

Liepāja atradās vadībā līdz otrās ceturtdaļas vidum (26:19), taču otrais puslaiks kļuva par bālāko sezonā. Daļēju iespaidu atstāja savainojumi un slimības – Ketija Vihmane atgriezās laukumā pēc 18 dienu pārtraukuma, jau trīs nedēļas nevar spēlēt Ance Aizsila, tomēr galvenie nopelni pienākas RSU labajai spēlei.

Šepte un Leimane trešās ceturtdaļas pēdējās četrās minūtēs sarīkoja 16:3 izrāvienu, piecu punktu pārsvaru (44:49) palielinot vairāk nekā trīs reizes – 47:65.

Liepājai otrajā puslaikā ”neuzkrita” nevienai, tādējādi pamatlaika pēdējās 14 minūtes aizritēja viešņu zīmē. RSU šajā laikā veica 11:39 izrāvienu, strauji tuvojoties piektajai vietai pamatturnīrā un ceturtdaļfināla duelim pret Liepāju.

Liepāja/LSSS – Rīgas Stradiņa Universitāte 55:88 (19:19, 16:21, 12:25, 8:23)

Liepāja: Ķīvīte 12 (2p 3/6, 3p 2/7; 6ab, 3pb, eff 14), Koreņika 8 (4ab), Veršele 8, Kļeščova 7, Grigorjeva 6, Šmite 5, Maiara Pereira 5 (8ab), Vihmane 2, Brikmane 2, Muzikante, Urtāne. Treneris Rūdolfs Rozītis.
RSU: Šepte 16 (2p 6/8, 3p 1/2, 1p 1/2; 4rp, eff 20), Leimane 16 (2p 6/7, 3p 1/5, 1p 1/2; 5ab, eff 18), Mote 11 (2p 3/3, 3p 1/5, 1p 2/4; 4ab, eff 12), Harčenko 10 (2p 3/6, 1p 4/4; 6ab, eff 15), Lagzdiņa 9, Miķelsone 9 (6ab, 3pb), Bruzinska 7, Sičeva 6, Vīksne 4 (4ab, 4rp), Bieriņa. Treneris Matīss Rožlapa.
Tiesneši: Valters Čerņevskis, Olafs Ozols, Reinis Līnis.