“Liepāja/LSSS” ar 67:84 zaudē “Latvijas Universitātei”

Sestdien, 6.martā, “Douglas” Latvijas Sieviešu basketbola līgas A grupā “Latvijas Universitāte” trešās un ceturtās ceturtdaļas mijā veica izrāvienu 25:5, savā laukumā otro reizi pēc kārtas apspēlējot “Liepāja/LSSS” vienību – 84:67.

06.03.2021 17:01

Liepājnieces februārī skāra slimību un savainojumu vilnis.

Kurzemes komanda trešdien Rīgā ieradās bez Kristīnas Petermanes, Ketijas Vihmanes, Devonas Brūkšīras un Evas Indriķes, tikai pēdējās minūtēs izraujot uzvaru pār BJBS ”Rīga” juniorēm.

Arī sestdien nācās iztikt nez minētā četrinieka, taču Liepāja bija labāk mobilizējušās cīņai nekā nedēļas vidū.

Viešņas pirmās ceturtdaļas beigās izrāvās vadībā un ieguva deviņu punktu pārsvaru – 10:19.

Iniciatīvu uzņēmās Santa Baltkojiene, bet garajā galā viņai asistēja Rūta Stiprā un Elvija Veršele. “Latvijas Universitāte” ātri atguvās, pēc diviem Vanesas Jasas tālmetieniem sadeldējot starpību līdz viena metiena tiesai – 16:19.

Līdzīgs scenārijs raksturoja arī otro ceturtdaļu. Tās izskaņā Elizabete Bulāne un Luīze Šepte iemeta pa trīspunktu metienam, bet Anna Buša izlīdzināja rezultātu – 38:38.

“Latvijas Universitāte” turpināja sekmīgi izdarīt spiedienu uz liepājnieču bumbas turētājām. Līdz trešās ceturtdaļas beigām Baltkojiene un Līna Loceniece divatā pieļāva 12 kļūdas, kamēr mājinieces bumbu zaudēja tikai deviņas reizes.

Studentes veica divus izrāvienus. Otro no tiem gandrīz vienatnē uztaisīja Vanesa Jasa, ar deviņiem punktiem pēc kārtas panākot LU divciparu pārsvaru – 59:49.

Izšķirošajā ceturtdaļā LU aizsardzes turpināja plosīt Liepājas aizsardzību, 34. minūtē panākot jau plus divdesmit – 72:52. Jasa izrāviena laikā sameta 13 no 22 mājinieču punktiem.

Liepājnieces atbildēja ar diviem ātriem Locenieces tālmetieniem, liekot Matīsam Rožlapam pieprasīt minūtes pārtraukumu – 72:58.

Pēc tā Locenieces trešais mēģinājums bija neveiksmīgs, kamēr Luīze Šepte ātri tika pie četriem punktiem – 76:58. Galotnē vairāk spēlēja rezervistes.

Latvijas Universitāte – Liepāja/LSSS 84:67 (18:21, 20:17, 23:11, 23:18)
LU: Jasa 21 (2p 4/6, 3p 3/7, 1p 4/5; 6ab, eff 21), Bulāne 17 (2p 1/7, 3p 4/7, 1p 3/4; 4rp 6 izprovocētas), Šepte 15 (2p 4/7, 3p 1/1, 1p 4/4; 6ab, 3 pārķertas, eff 25), Buša 11 (10ab, 6ip), Leimane 9, Miķelsone 4, Madlēna Ģērķe 3, Sičeva 2, Zumenta, Asnāte Ģērķe, Vucena. Treneris Matīss Rožlapa.
Liepāja: Loceniece 17 (2p 1/1, 3p 5/9; eff 13), Stiprā 16 (2p 5/9, 3p 0/1, 1p 6/11; 5ab, 2 bloķēti, eff 13), Veršele 14 (2p 4/9, 3p 1/3, 1p 3/3; 6ab, eff 13), Baltkojiene 11 (4rp), Koreņika 7 (11ab), Šmite 2, Grigorjeva, Trankale, Brikmane, Muzikante. Treneris Kaspars Mājenieks.
Tiesneši: Rafiks Misirovs, Māris Visočanskis, Vendijs Voskis.