Svētdiena, 28. aprīlis Terēze, Gundega

“Liepāja/LSSS” arī pusfināla otrajā spēlē piekāpjas “TTT Rīga” komandai un neiekļūst finālā

“TTT Rīga” basketbolistes trešdien, 12. aprīlī, viesos uzvarēja Liepāju ar 92:68. Rīdzinieces sērijā līdz divām uzvarām bija pārākas ar 2-0 un iekļuva Latvijas finālā. Spēles beigas aizkavējās tehnisku problēmu dēļ.

12.04.2023 21:02

Mārtiņa Gulbja trenētā komanda uz Kurzemi devās pēdējā mēneša laikā ierastajā 12 spēlētāju sastāvā.

Liepājnieču rindās bija izmaiņas – Enija Ķīvīte atgriezās laukumā pēc slimības, savukārt garā spēlētāja Deina Minajeva aizvadīja pirmo spēli kopš 2022. gada rudens.

TTT pretiniece finālā būs labākā komanda duelī starp Rīgas Stradiņa Universitāti un basketbola skolas ”Rīga” juniorēm.

Studentes pirmajā spēlē izcīnīja uzvaru ar 80:41, savukārt ceturtdien viesosies ”Rīdzenes” zālē.

Starta piecinieki

Liepāja: Ķīvīte, Šmite, Kļeščova, Koreņika, Grigorjeva
TTT: Stepanova, Jasa, Vilka, Baško, Miščenko

Liepājnieces spēli sāka daudz labāk nekā pirms trīs dienām. Raivita Koreņika, Enija Ķīvīte un Maija Aploka pirmajās minūtēs realizēja trīs tālmetienus.

Ceturtdaļas turpinājumā mājinieces guva punktus arī tuvāk grozam, vēl devītajā minūtē zaudējot tikai ar divu punktu starpību – 20:18.

Kate Vilka desmitminūtes beigās sameta piecus punktus pēc kārtas un iesāka 10:0 izrāvienu, kuru pabeidza Vanesas Jasas trīspunktu metiens – 30:18.

TTT nākamajā ceturtdaļā saglabāja stabilitāti uzbrukumā, kamēr Liepājai bija 10 sliktākās minūtes.

Kate Vilka un Dekija Koena divatā pirmajā puslaikā sameta par diviem punktiem vairāk nekā kurzemnieces, bet viešņu pārsvars strauji pieauga.

Sešas spēlētājas atzīmējās perimetrā, puslaikā savai komandai panākot plus trīsdesmit – 53:23.

Pārtraukums nāca Liepājai par labu. Laukuma saimnieces atcerējās, kā nogādāt bumbu grozā un 20 minūtēs sameta 45 punktus.

Lielie mīnusi iepriekšējās 12 minūtēs gan liedza cerēt uz atspēlēšanos – pēc 30 minūtēm rezultāts bija 74:43 rīdzinieču labā.

Ceturtajā ceturtdaļā TTT līderes devās malā, bet rezervistes padarīja darbu līdz galam. Tehnisku problēmu dēļ spēle ritēja ilgāk nekā ierasts.

Liepāja/LSSS – TTT Rīga 68:92 (18:30, 5:23, 20:21, 25:18)

Liepāja: Kļeščova 15 (2p 6/7, 3p 1/1), Ķīvīte 13 (2p 3/6, 3p 2/6, 1p 1/2; 4rp), Šmite 12 (2p 4/6, 3p 0/2, 1p 4/5), Koreņika 11, Muzikante 6, Minajeva 4, Aploka 3, Urtāne 2, Brikmane 2, Grigorjeva, Kaupmane, Ekšteina. Treneris Rūdolfs Rozītis.
TTT: Vilka 20 (2p 4/7, 3p 3/4, 1p 3/3; 4ab, 4rp), Koena 16 (2p 6/10, 3p 1/2, 1p 1/1; 9ab), Miščenko 11 (2p 5/9; 5ab), Jasa 10 (2p 3/3, 3p 1/5, 1p 1/1; 4rp), Jākobsone 9 (2p 1/3, 3p 1/3, 1p 4/4), Baško 7 (9ab), Košla 6, Paļulīte 4 (5rp), Baumgarte 4, Grausa 2, Petrus 2, Stepanova 1. Treneris Mārtiņš Gulbis.
Tiesneši: Elvis Binders-Čoders, Jānis Sudmalis, Emīls Vizulis.