”Liepāja/LSSS” izbraukumā Rīgā pārspēja RSU

22.01.2020 22:48

Trešdien, 22. janvārī, ”Douglas” Baltijas basketbola līgā notika viena spēle. ”Liepāja/LSSS” izbraukumā Rīgā pārspēja RSU ar 87:65 un saglabāja izredzes izcīnīt ceturto vietu regulārās sezonas kopvērtējumā.

Lietuviešu saspēles vadītājas Daļas Donskihites ierašanas dāvājusi komandai jaunu dimensiju. Smagi strādājošā aizsardze ļauj uzbrukumā vairāk atvērties Meganai Rozenbomai un citām kolēģēm. Tā notika Šauļos, tā atkārtojās Hanzas vidusskolā – ņiprā lietuviete 24 minūtēs pārķēra astoņas bumbas un izdarīja sešas rezultatīvas piespēles.

Pirmajā pusstundā RSU turēja līdzi. Uzbrukumā spēle no rokas gāja Dinijai Pāvelsonei, zem groziem milzīgu darba apjomu paveica Guna Lagzdiņa. Puslaikā 39:37 liepājnieču labā. Arī trešajā ceturtdaļā viešņas tikai lēnām audzēja pārsvaru, taču viņu neatslābstošais spiediens aizsardzībā beigās salauza lēnāk spēlējošās rīdzinieces.

RSU iepriekš tikai divreiz pieļāva vairāk par 19 kļūdām, bet šoreiz zaudēja bumbu teju katrā otrajā uzbrukumā. Kļūdas pārauga Liepājas ātrajos izrāvienos. Beigās mājinieces pagura un Anna Buša saņēma piekto piezīmi, kamēr Vēju pilsētas meiteņu intensitāte nemazinājās. Liepājnieces ceturtajā ceturtdaļā sameta 31 punktu, desmit minūšu laikā trīskāršojot pārsvaru.

Pirmā divīzija, 22. janvāris, Rīgas 49. vidusskola

RSU – Liepāja/LSSS 65:87 (20:20, 17:19, 12:17, 16:31)
RSU: Pāvelsone 13 (2p 3/4, 3p 2/6, 1p 1/2; 5ab), Zumenta 9, Buša 8 (4rp, 5pp), Kristiāna Koltone 7, Čumika 6, Lagzdiņa 6 (17ab, 9rp, 3bm, 7ip, eff 26), Krieviņa 6, Jundase 5, Bruzinska 4, Izabelle Koltone 1, Sprudzāne.
Liepāja: Rozenboma 27 (2p 10/15, 3p 1/4, 1p 4/4; 7ab, 4rp, 6pb, eff 33), Veidere 16 (2p 7/15, 3p 0/1, 1p 2/4; 9ab), Trankale 15 (2p 4/6, 3p 2/5, 1p 1/3; 6ab, 4rp), Gotfrīda 8 (5rp), Donskihite 7 (6rp, 8pb, 5pp), Vihmane 7 (3rp, 3pb, 5pp), Loceniece 4, Veršele 2, Grigorjeva 1, Ansone; Meļķe.
Tiesneši: Mareks Voļskis, Māris Visočanskis, Elza Gribuste.

Komandu stratēģiju janvāra beigās nosaka divi apsvērumi. Pirmkārt, kvalificēties ”Top 6” un piedalīties izslēgšanas spēlēs. Otrkārt, pabeigt pamatturnīru ceturtajā vai piektajā vietā, lai ceturtdaļfinālā nebūtu jāspēlē pret kādu no lietuviešu komandām, visticamāk, Kauņu.

RSU atrodas vistuvāk ceturtajai vietai. Komandai – pagaidām – ir pārsvars savstarpējās spēlēs pret Liepāju (1-0, +2) un Tartu (1-1, +19), kā arī rezervē cīņa pret ”play-off” neiekļuvušajiem Šauļiem. No otras puses, zaudējums pret Liepāju ar trīs un vairāk punktu pārsvaru var situāciju sarežģīt.

Liepājai finišēt ceturtajā vietā būs visgrūtāk, jo tai šobrīd ir negatīva attiecība savstarpējās spēlēs pret RSU (0-1, -2) un Tallinas Universitāti (1-1, -9). Lai piepildītos ideālais scenārijs, šodien Rīgā jāuzvar ar 24 punktu pārsvaru un jācer uz RSU klupienu Šauļos. Pašām būs tikai teorētiskas iespējas papildināt krājumus – februāra sākumā divreiz jāspēlē pret TTT.

Alternatīvais kurzemnieču scenārijs – uzvara ar četru punktu pārsvaru apvienojumā ar RSU neveiksmi Šauļos un Tallinas Universitātes zaudējumu Tartu. Rīgas studentēm tāda rēķināšana nav nepieciešama – viena uzvara var atrisināt visus jautājumus.