Sestdiena, 18. maijs Inese, Inesis, Ēriks

”Liepāja/LSSS” izbraukumā zaudē TTT basketbolistēm

TTT basketbolistes svētdien, 9. aprīlī, mājas spēlē uzvarēja “Liepāja/LSSS” ar 83:51. Guntai Baško 17 punkti, 12 atlēkušās bumbas un septiņas rezultatīvas piespēles. Latvijas pusfināla sērijā līdz divām uzvarām rezultāts kļuvis 1-0. Nākamā spēle 12. aprīlī Liepājas Olimpiskajā centrā.

09.04.2023 20:25

Pirmā siltā nedēļas nogale 2023. gadā un Lieldienu brīvdienas neaizvilināja uzticamākos basketbola līdzjutējus. Rīgā ieradās Liepājas atbalstītāju pulks ar neiztrūkstošo bundzinieku sastāvā, bet pēcpusdienas saule arī caur nolaistajiem aizslēgiem dāvāja patīkamu pavasara gaismu.

Starta piecinieki

TTT: Stepanova, Jasa, Vilka, Baško, Miščenko
Liepāja: Brikmane, Šmite, Kļeščova, Grigorjeva

Pirmajās minūtēs Liepāja trīsreoz izrāvās vadībā, taču pārējā cīņa aizritēja ar lielu TTT pārsvaru.

Rīdzinieces bija ātrākas, tai skaitā lēmumu pieņemšanā. Vairākas reizes mājinieces nevis izrāva, bet izņēma bumbu no pretinieču rokām.

Liepājniecēm neizdevās arī ”sadraudzēties” ar Daugavas sporta nama groziem – metienu precizitāte bija par zemu, lai turētu līdzi ”oranži-melno” ekspresim. Pēc pirmās ceturtdaļas komandas šķīra trīspadsmit punkti (24:11), puslaikā divreiz vairāk – 48:22.

Rīdzinieces spēlēja ar lielu pārliecību. Tā atspoguļojās divpunktu metienu precizitātē. Kate Vilka pirmajā puslaikā realizēja visus piecus metienus groza tuvumā. Gunta Baško un Emīlija Košla katra trāpīja trīs no trīs mēģinājumiem, pirmo pustālo metienu realizēja Tīna Grausa.

Precīzi bija 15 no 18 metieniem jeb 83,3%. Pavisam 18 no 19 precīzajiem metieniem tika reģistrēti pēc rezultatīvām piespēlēm. Liepājas meitenes 20 minūtēs trāpīja 7 no 23 divpunktu metieniem.

Spēle izlīdzinājās trešajā ceturtdaļā. TTT nometa tempu un liepājnieces sāka trāpīt brīvos metienus. Sanija Brikmane un Madara Šmite realizēja pa trīspunktu metienam, savas iespējas realizēja Raivita Koreņika.

Kurzemes komanda desmit minūtēs sameta par trīs punktiem vairāk, tiesa, uz rezultātu tam lielas ietekmes nebija – 61:38. Turpinot spēlē iesaistīt rezervistes, rīdzinieces droši virzījās pretī pirmajai uzvarai.

TTT Rīga – Liepāja/LSSS 83:51 (24:11, 24:11, 13:16, 22:13)

TTT: Baško 17 (2p 6/7, 3p 1/1, 1p 2/4; 12ab, 7rp), Jasa 13 (3p 3/6, 1p 4/5), Vilka 13 (2p 6/9, 1p 1/2; 8ab), Košla 11 (2p 4/4, 1p 3/4), Koena 9 (12ab), Miščenko 5, Paļulīte 5, Jākobsone 3, Petrus 3, Grausa 2, Baumgarte 2, Stepanova (3ab, 2rp). Treneris Mārtiņš Gulbis.
Liepāja: Šmite 14 (2p 3/5, 3p 2/4, 1p 2/2), Kļeščova 10 (5ab, 7rp), Grigorjeva 7, Koreņika 6, Urtāne 6, Brikmane 5, Kaupmane 2, Muzikante 1, Aploka, Kreicberga; Ekšteina, Minajeva. Treneris Rūdolfs Rozītis.
Tiesneši: Andris Petrovs, Jānis Poriņš, Mareks Voļskis.

Izslēgšanas spēles pirmo reizi kopš 2019. gada notiek sērijās, komandām sacenšoties mājās un viesos. Pirms trīs gadiem vietu sadalījumu turnīrā noteica LBS valde, savukārt 2021. un 2022. gadā medaļas tika sadalītas ”Final Four” turnīrā Liepājā.