“Liepāja/LSSS” pārsteidz Igaunijas čempioni

19.10.2019 18:51

“Douglas” Baltijas basketbola līgā (WBBL) sestdien, 19.oktobrī, “Liepāja/LSSS” izturēja Tallinas Universitātes atspēlēšanos un, pateicoties, lieliskam sniegumam uzbrukumā, pārspēja konkurenti ar 94:67.

Kaspara Mājenieka un Nika Lagzdiņa komandai izdevās lielisks spēles sākums. Rūta Veidere droši nospēlēja groza apakšā, savukārt Ketija Vihmane divreiz precīzi uzbruka no trīspunktu līnijas un ātri guva astoņus punktus.

Katrīna Trankale, atgriežoties laukumā pirmo reizi kopš 2. oktobra, agresīvi nospēlēja uzbrukumā un realizēja četrus brīvmetienus – 18:8.

Tallinas Universitāte sakārtoja spēli uzbrukumā – izrāvās ātrajās pārejās un tika pie otrās iespējas punktiem.

Otrās ceturtdaļas vidū Igaunijas čempione jau atradās vadībā – 30:34 un 32:36. Puslaika beigas tomēr piederēja mājiniecēm. Rūta Veidere ātri nokārtoja ekonomisko ”double-double”, iekrājot 10 punktus un 10 atlēkušās bumbas. Megana Rozenboma rezultatīvi pabeidza Liepājas pēdējo uzbrukumu pirms pārtraukuma – 43:41.

Trešajā ceturtdaļā Veidere – ar Ilzes Gotfrīdas atbalstu – turpināja spēlēt pirmo vijoli groza apakšā, pēc izcīnītām bumbām uzbrukumā parūpējoties par otrās iespējas punktiem vai atspēli partnerēm.

Ketija Vihmane un Līna Loceniece ar augstu precizitāti realizēja brīvos metienus no perimetra – līdz ceturtās ceturtdaļas sākumam duets trāpīja 8 no 13 mēģinājumiem. Pārsvars strauji auga – 73:51.

Trīsdesmit gūtie punkti trešajā desmitminūtē un atlēkušo bumbu kontrole izšķīra spēli. Pretinieču līdere Annika Kostere viena nevarēja paspēt visur, bet viņas kolēģu metienu precizitāte bija zemāka nekā liepājniecēm.

Piecas minūtes pirms pamatlaika beigām kļuva skaidrs, ka Tallinas Universitāte neatspēlēsies. Otrajā puslaikā liepājnieces sakāva pretinieces ar 25 punktu pārsvaru (51:26), visā spēlē svinot panākumu ar +27.

Rūta Veidere sasniedza karjeras rekordu, izcīnot 16 atlēkušās bumbas, tai skaitā 10 uzbrukumā. Spēka uzbrucējas rēķinā arī 16 punkti, septiņas izprovocētas piezīmes un lietderības koeficients 24. Ketija Vihmane iemeta 5 no 9 trīspunktu metieniem un sameta 23 punktus.

Liepāja/LSSS – Tallinn University 94:67 (25:17, 18:24, 30:10, 21:16)

Liepāja: Vihmane 23 (2p 4/6, 3p 5/9; 5ab, 5rp, +34, eff 26), Veidere 16 (2p 7/15, 1p 2/3; 16ab, 7ip, eff 24), Loceniece 13 (3p 3/5), Rozenboma 12 (5ab, 5rp), Trankale 10 (5ab, 5ip), Gotfrīda 7 (9ab, +38), Ansone 6, Petermane 3, Meļķe 2, Baumane 2, Ruperte, Kalna.
Tallina: Koster 18 (15ab, 6rp, 5ip, eff 30), Warthen 13 (6ab), Fox 11 (6ab), Kosareva 9, Kisseljova 6, Korjus 4, Horvatova 4, Perednya 2, Eerikson.
Tiesneši: Ģirts Splīte, Jānis Jaunzemis, Olafs Ozols.