Svētdiena, 28. aprīlis Terēze, Gundega

Foto un video: “Liepāja”/LSSS svin uzvaru pār “Rīga Juniores”/LU

“BioSil” Baltijas Sieviešu basketbola līgā SBK “Liepāja/LSSS” savā laukumā ar 79:23 (20:6, 14:10, 24:5, 21:2) uzvarēja BJBS “Rīga juniores/LU”, nostiprinoties izslēgšanas spēļu zonā. Regulārajā turnīrā mūsējām vēl jāaizvada trīs spēles, un visas cīņas norisināsies savu skatītāju priekšā.

21.02.2024 20:51

SBK “Liepāja/LSSS” starta piecnieks: Šmite, Muzikante, Koreņika, Ķīvīte, Aploka.

Liepājnieces līdz šim bija guvušas virsroku visās piecās savstarpējās spēlēs Baltijas līgā, bet pirmā apļa mačā kurzemnieces bija pārākas ar 79:57. Šoreiz uzvara bija vēl graujošāka.

Enija Ķīvīte mājinieču pirmo uzbrukumu noslēdza ar precīzu metienu, bet turpmākās trīs sadarbības sekmes neatnesa.

Ko kurzemnieces nepaveica uzbrukumā, to ar uzviju panāca aizsardzībā. Laukuma saimnieces ar labu bumbas kustību regulāri nonāca labās tālmetienu pozīcijās, tomēr pirmais trejacis cauri tīkliņam izkrita tikai septītajā piegājienā.

Savukārt divpunktnieki krita izcili, un mūsējās šajā rādītājā realizēja pirmos sešus raidījumus.

Otrās ceturtdaļas ievadā nedaudz izlīdzinājās cīņas ritējums, un komandas līdzvērtīgi apmainījās ar precīzām darbībām un kļūdainiem risinājumiem.

Pēc līdzīgāka nogriežņa liepājnieces iemeta divus tālmetienus pēc kārtas, un 15. minūtē pārsvars sasniedza jau 20 punktus (30:10).

Puslaika galotnē mūsējām gan iestājās paviršību ķēde, kas liedza vēl rezultatīvāk noslēgt cīņas otro nogriezni.

Pēc pārtraukuma mājinieces ieslēdza nopietnu presingu, pretiniecēm būtiski apgrūtinot nonākt puslīdz labās metienu pozīcijās.

Mūsējām padevās 10:0 izrāviens, un līdzīgi kā pirmajā ceturtdaļā sāncensēm pirmie punkti no spēles bija jāgaida vairāk nekā piecas minūtes.

Liepājnieces ne uz mirkli neatkāpās no agresīvā spēles stila, kas rīdziniecēm bija neparocīgs, un rezultāta starpība būtiski pieauga.

Neapturami laukumā cīnījās Sabīne Lipe, kura cīņā iesaistījās no rezervistu soliņa un pirms izšķirošās ceturtdaļas iekrāja 17 punktus.

Sākoties cīņas noslēdzošajam posmam, sportiskā intriga bija zudusi, un treneri varēja jau risināt lokālus uzdevumus, cīņā iesaistot arī tālākās rezervistes.

Šoreiz lauvenes noorganizēja jau 16:0 izrāvienu, bet pārsvars pārsniedza 50 punktu robežu.

Cīņai noslēdzoties, mājinieces bija labākas  visos statistikas rādītājos, būtiskākos sasniedzot metienu precizitātē (37%:17%) un kļūdās (13:32).

Lipe atzīmējās ar 20 punktiem un 7 atlēkušajām bumbām, bet Kitija Muzikante pievienoja 16 acis.

24. februārī “Liepāja/LSSS” uzņems “Siauliai-Vilmers”.