Svētdiena, 28. aprīlis Terēze, Gundega

“Liepāja/LSSS” un “Grobiņa” “Ramirent” Nacionālajā basketbola līgā piedzīvo zaudējumus

“Ramirent” Nacionālajā basketbola līgā trešdienas vakarā pa uzvarai savam rēķinam pieskaitīja abas Rietumu grupas vadošās komandas, kuras tika pie panākumiem Dienvidkurzemē. “Saldus” basketbolisti ar 94:75 uzvarēja “Liepāja/LSSS” vienību, bet “Jelgava” ar 102:69 bija pārāka pār “Grobiņu”.

13.12.2023 22:41

Rietumu grupas līdervienība “Saldus” nokārtoja savu sezonas astoto uzvaru, atgūstoties pēc zaudējuma DSN/”Turība” vienībai ar panākumu Liepājā.

Lai gan Cieceres krasta komanda pēdējo spēles ceturtdaļu pret jaunajiem liepājniekiem sāka ar tikai viena punkta pārsvaru, tomēr noslēdzošajā ceturtdaļā Edgara Buiķa trenētā komanda devās atrāvienā un nokārtoja rezultāta izteiksmē drošu uzvaru ar 94:75.

“Saldus” rindās savu sezonas pārliecinoši labāko spēli aizvadīja saspēles vadītājs Kristers Ķeķis, sakrājot 20 punktus un ar deviņas rezultatīvas piespēles.

Par rezultatīvāko uzvarētāju rindās ar 23 punktiem kļuva Lauris Bērziņš, bet garā gala spēlētājs Jānis Dumburs izcēlās ar 19 punktiem.

Jauno liepājnieku rindās 16 punktus guva Mārtiņš Kilups, bet par punktu mazāk iekrāja Kristaps Soldatenoks.

Pie “double-double” rādītājiem tika “Liepāja/LSSS” garais spēlētājs Henriks Bajārs ar 12 punktiem un 16 izcīnītām bumbām zem groziem.

Nacionālās līgas vicečempione “Jelgava” aizvadīja spēli pret play-off zonā pēdējo pozīciju ieņemošo “Grobiņu”. Pirmajā desmitminūtē kurzemnieki vēl spēja turēties līdzi, tomēr otrajā ceturtdaļā Kristapa Pļavnieka tālmetieni salauza spēli, “Grobiņai” vairs nespējot atgūties no ielaistajiem mīnusiem.

Skanot spēles beigu signālam, rezultāta tablo liecināja par Zemgales lielākās pilsētas komandas uzvaru ar 102:69.

Grobiņniekiem šī bija ceturtā ar simts ielaistiem punktiem zaudētā spēle.

“Jelgavas” līderis Pļavnieks, trāpot četrus tālmetienus, bija spēles rezultatīvākais dalībnieks ar 27 gūtiem punktiem. Vien otro reizi spēlējot jelgavnieku kreklā, Andrejs Šeļakovs guva 18 punktus un sakrāja 19 atlēkušās bumbas zem groziem, pamanoties bloķēt arī divus pretinieku metienus.

Zemgales vienības astotajā uzvarā pa 13 punktiem sakrāja Ralfs Pavārs un Toms Bitītis.

“Grobiņas” līderis Niks Lagzdiņš atbildēja ar 21 gūtu punktu, bet 16 punktus paspēja sakrāt Viesturs Birsāns.