“Liepāja”/LSSS viesos piekāpjas “TalTech”

Svētdienā, 5. martā, svarīgu Baltijas Sieviešu basketbola līgas spēli aizvadīja SBK ”Liepāja/LSSS”. Mūsējās viesos sacentās ar turnīra tabulas kaimiņu ”TalTech/Nordaid” un, aizvadot vāju otro puslaiku, piekāpās ar 55:74 (19:19, 20:16, 7:17, 9:22).

05.03.2023 23:23

SBK ”Liepāja/LSSS” starta piecinieks: Šmite, Kļeščova, Grigorjeva, Koreņika, Ķīvīte.

Komandām padevās rezultatīvs un līdzvērtīgs mača sākums – teju visi metieni lidoja grozā, bet pēc nospēlētām nepilnām piecām minūtēm viešņas atradās vadībā ar 14:12.

Pēc jaudīgā ievada uzbrukums pieklusa, un turpmākās trīs minūtes aizsardzība dominēja pār uzbrukumu.

Pirmās klusuma brīdi pārtrauca mūsējās, kad Kitija Muzikante realizēja tālmetienu, bet piecu pārsvaru nokārtoja Paula Kļeščova.

Pēc mājinieču pieprasītā minūtes pārtraukuma igaunietes atbildēja ar savu mini izrāvienu un ceturtdaļa noslēdzās neizšķirti.

Lai gan liepājnieces demonstrēja labu uzbrukumu, tomēr spēles pirmajā nogrieznī mūsējās sapelnīja desmit kļūdas.

Otrās ceturtdaļas ievadā kurzemnieces trāpīja jau ceturto trejaci, tobrīd atjaunojot nelielu vadību (24:20), tomēr jau pēc mirkļa septīto reizi mačā tika fiksēts neizšķirts un līdzvērtīga spēkošanās turpinājās.

Pēc nospēlētām 20 minūtēm vienības uzrādīja atzīstamu un identisku precizitāti (53%). Liepājnieces iemeta sešus trejačus, labāk cīnījās zem groziem (18:9), bet vairāk kļūdījās (15:8).

Pēc pirmā puslaika ”uguņošanas” precizitāte būtiski kritās un rezultāts auga pieticīgāk.

Lauvenes vēl turējās nelielā vadībā, tomēr mājinieces mūsējās tālu neatlaida, līdz 27. minūtē Janne Pulka ar trim soda metieniem panāca 45:45.

Kopumā trešās ceturtdaļas galotni kvalitatīvāk nospēlēja laukuma saimnieces, kas no sešu punktu deficīta veica 15:3 izrāvienu un pirmo reizi mačā ieguva sešu punktu pārsvaru.

Lietu kārtība viešņām neuzlabojās arī ceturtās ceturtdaļas pirmajos uzbrukumos – Tallinas grozi kļuva nepielūdzami, bet mājinieces lēnām, tomēr audzēja savu handikapu.

Nepilnu četru minūšu laikā mūsējās trāpīja tikai vienu raidījumu, un mājinieces aizmuka 14 punktu attālumā.

Nelīdzēja vairs minūtes pārtraukumi, sastāvu rotācijas – Tallinas prāmis vairs nebija apturams un lepni šķīla Baltijas jūras viļņus.

Otrajā puslaikā liepājnieču precizitāte nokritās līdz 37 procentu atzīmei.

Mūsējās pēc sekmīgiem trejačiem pirmajās divās ceturtdaļās turpinājumā aizmeta garām visus tālmetienus, kā arī kopumā sakrāja 26 kļūdas.

Rezultatīvākā kurzemnieču rindās ar 14 punktiem bija Paula Kļeščova.