Svētdiena, 5. maijs Ģederts, Ģirts

Par sezonas pirmajā tikšanās reizē piedzīvoto pagarinājuma zaudējumu trešdienas vakarā Liepājā reabilitējās “Ventspils” basketbolisti, kuri jau pirmajā ceturksnī uzņēmās spēles vadību un ar 90:70 apspēlēja liepājniekus. Išmaels El-Amins un Dešons Frensiss divatā guva 44 punktus.

24.01.2024 21:18

Pirmās spēles minūtes labākas padevās vēju pilsētas komandai, kurai pārsvaru ar 6:2 panāca Roberts Freimanis.

“Ventspils” atbildes trieciens sekoja no amerikāņu viesspēlētājiem, kuri guva 13 punktus pēc kārtas. Tikai pēc otrā Artūra Viscoka-Rubeņa pieprasītā minūtes pārtraukuma “Liepājai” izdevās atkal iestumt savus uzbrukuma ratus.

Ventspilnieki pirmajā ceturksnī paspēja gūt 30 punktus, metot bumbu grozā divas reizes biežāk par pretiniekiem.

Otrajā ceturksnī “Ventspils” pārsvars panāca +25, kad Dešons Frensiss pārtvēra bumbu un ātrajā uzbrukumā pārripināja to pāri groza stīpai.

Vien pašās pirmā puslaika beigās mājiniekiem sāka klāties nedaudz labāk, trejaci grozā raidot Kristapam Migliniekam. Smagā puslaika apspriedē “Liepāja” devās pie rezultāta 34:52.

Arī trešajā spēles nogrieznī Ginta Fogela trenētā komanda bija spēles šofera krēslā, turoties priekšā aptuveni 20 punktu atstatumā.

No liepājnieku puses lielākā pakaļdzīšanās bija trešā perioda pēdējās trīs minūtēs, kad Ojāŗa Bērziņa trīs trāpītie sodiņi panāca -15, tomēr Artūra Ausēja trejacis un Renāra Birkāna caurgājiens noslāpēja mājinieku cerības uz atgriešanos cīņā par uzvaru. Ceturkšņa beigās sekmīgas Emīla Krūmiņa caurgājiens uz spēles tablo atstāja rezultātu 58:74.

Katram liepājnieku mēģinājumam deldēt starpību “Ventspils” komanda atrada atbildi ar saviem rezultatīvajiem uzbrukumiem.

Viens no retajiem mājinieku prieka mirkļiem spēles izskaņā bija Henrika Bajāra iznākšana laukumā un tālā metiena realizēšana.

Ar noslēguma rezultātu 90:70 “Ventspils” turnīra tabulā ierakstīja savu 13. uzvaru, kamēr liepājniekiem ar desmito zaudējumu nākas atkāpties tālāk no play-off robežas pareizās puses.

“Ventspils” rezultatīvākais vīrs Išmaels El-Amins sakrāja 28 punktus, turpinot turēties līgas labāko punktu guvēju galvgalī. Viņa tautietis Dešons Frensiss guva 16 punktus, bet “Ventspils” kapteinis Artūrs Ausējs realizēja sešus no septiņiem tālmetieniem, iekrājot 22 punktus.

Liepājnieku sastāvā lielāko pretestību piekrastes ziemeļu kaimiņiem izrādīja Emīls Krūmīņš, sasniedzot acīti jeb 21 punktu.

Pie “double-double” rādītājiem tika 12 punktus guvušais un desmit atlēkušās bumbas izcīnījušais Klāvs Dubults.

“Liepāja” – “Ventspils” 70:90 (15:30, 19:22, 24:22, 12:16)

Liepāja: Krūmiņš 21 (4 rez.p.), Dubults 12 (10 atl.b.), Freimanis 10, Ķilps 10, Bērziņš 7, Miglinieks 3, Bajārs 3, Iļjins 2, Avotiņš 2, Šulcs, Kilups, Soldatenoks.
Ventspils: El-Amins 28, Ausējs 22, Frensiss 16, Jaunzems 10, Zaķis 8, Birkāns 6, Vasiļjevičs, Mežulis, Ozers, Donis, Censonis.