“Liepāja” mājās zaudē “VEF Rīga” basketbolistiem

“Pafbet” Latvijas un Igaunijas basketbola līgā uzvaru izdevies izcīnīt “VEF Rīga” basketbolistiem. Rīdzinieki viesojās Liepājā, kur pārspēja vietējo komandu ar rezultātu 85:74.

13.03.2021 19:06

Pēdējā abu komandu tikšanās reizē negaidītu uzvaru svinēja “Liepāja”, sagādājot “VEF Rīga” otro zaudējumu. Kopš tā brīža Latvijas un Igaunijas līgā rīdzinieki nebija zaudējuši, kamēr “Liepāja” zaudējumu sēriju nu nomainījusi pret divām uzvarām pēc kārtas. Liepājnieki savā laukumā bija gatavi parādīt, ka uzvara iepriekšējā spēlē nebija nejaušība.

Komandas sāka spēli ar nesekmīgiem uzbrukumiem, bet tad Kails Olmens atklāja spēles rezultātu. Komandas apmainījās ar vairākiem sekmīgiem metieniem, pēc četrām spēlētām minūtēm rezultātam esot neizšķirtam (10:10). Maikls Kaizers nākamajās minūtēs divreiz trieca bumbu grozā no augšas, Artis Ate realizēja pāris metienus, kas viesiem ļāva izvirzīties vadībā ar 19:12. Līdz pirmās ceturtdaļas beigām liepājniekiem ar atspēlēšanos nesekmējās. Ar triecienu grozā no augšas atzīmējās Iļja Gromovs, kurš izlaida pēdējās spēles. Pēc 10 spēlētām minūtēm “VEF Rīga” bija vadībā ar 25:17.

Otro ceturtdaļu ar astoņu punktu izrāvienu sāka “Liepāja”, kas rīdziniekiem lika ņemt pārtraukumu. Pēc tā mājinieku izrāvienu pārtrauca vēl viens Kaizera trieciens grozā no augšas (27:25). Kādu laiku cīņa ritēja punkts punktā, bet tad viesi iekrāja sešu punktu pārsvaru (35:29). Liepājnieki centās atspēlēties ar tālmetieniem, bet vienu trāpīja vien Roberts Krastiņš. Tikmēr rīdziniekiem pietrūka komandas spēles, lai palielinātu savu pārsvaru. Olmens regulāri pieturēja bumbu un meta garām metienus no tālās un pustālās distances. Puslaiku ar tālmetienu noslēdza Kaizers, ļaujot “VEF Rīga” būt vadībā pēc pus spēles ar 43:38.

Trešo ceturtdaļu ar četriem punktiem pirmajā minūtē sāka viesi, bet Renārs Birkāns un Dāvis Geks noformēja sešu punktu izrāvienu (46:47). Nākamajās minūtēs uzbrukumā dominēja Kaizers, atjaunojot sešu punktu pārsvaru viesiem (54:48). Ceturtdaļas vidū Olmens skaisti uzmeta bumbu Kaizeram, kurš atzīmējās ar skaistu triecienu grozā no augšas. Otrā laukuma galā krietni vienkāršāk bumbu grozā no augšas trieca Gromovs (50:56). Ceturtdaļas otrajā pusē liepājnieki sāka kļūdīties abos laukuma galos, kas ļāva “VEF Rīga” palielināt pārsvaru līdz 13 punktiem. Krastiņš ar tālmetienu noslēdza viesu izrāvienu, bet atspēlēšanos tas nesāka. Pēc 30 spēlētām minūtēm “VEF Rīga” bija vadībā ar 65:54.

Spēles noslēdzošo desmitminūti komandas sāka ar līdzīgu abu komandu spēkošanos, kas, protams, nāca par labu viesiem, kuri spēja saglabāt komfortablu pārsvaru (74:64). Ceturtdaļas vidū rīdziniekiem bija neveiksmīgs nogrieznis, bet tad Olmens trāpīja tālmetienu un ātrajā uzbrukumā trieca bumbu grozā no augšas, atjaunojot 11 punktu pārsvaru (79:68). Liepājniekus ar tālmetieniem spēlē turēja Geks, bet visus ar skaistām epizodēm turpināja priecēt Kaizers. Rīdzinieki arvien regulārāk uzlauza pretinieku aizsardzību, kas ļāva saglabāt iegūto pārsvaru. “VEF Rīga” stabili aizvadīja spēli līdz uzvarošām beigām – 85:74.

Viesu rindās ar 27 punktiem un septiņām atlēkušajām bumbām rezultatīvākais bija Maikls Kaizers, bet 23 punkti, septiņas rezultatīvas piespēles un piecas pārtvertas bumbas Kaila Olmena kontā. “Liepājas” labā pa 14 punktiem guva Roberts Blumbergs un Renārs Birkāns, kurš atdeva deviņas rezultatīvas piespēles.