Piektdiena, 17. maijs Umberts, Herberts, Dailis

Liepāja neiekļūst pusfinālā

04.04.2014 20:40

“Vega 1/Liepāja” basketbolistes Nordea līgas ceturtdaļfinālā iekrāja astoņu punktu pārsvaru, taču galotnē palika bez divām pamatpiecnieka spēlētājām, atļāva sāncensēm veikt 0:11 izrāvienu un piedzīvoja zaudējumu pret “ECLEX Tallinn/1182” ar rezultātu 64:67. Igaunijas čempiones pusfinālā otro gadu pēc kārtas spēlēs pret “TTT Rīga”.

Cīņa izvērtās ārkārtīgi līdzīga, izņemot pirmās trīs minūtes. Kamēr liepājnieces iejutās spēlē, mājinieču garās spēlētājas paspēja gūt astoņus bezatbildes punktus – 0:8. Pirmā apmulsumu pārvarēja Stelfoksa, ar diviem precīziem metieniem soda laukumā iesākot sekmīgu pakaļdzīšanos. Ceturtdaļas beigās liepājnieces jau bija priekšā (18:17) un turējās vadībā lielāko spēles daļu.

Liepājas pirmais numurs Katažina Suknarovska laukumā atradās bez pārtraukuma, kamēr ECLEX rindās spēli organizēja kapteine Heila Rosenfelta un jauniņā Birgita Pībura. Garo spēlētāju duelī valdot līdzsvaram, tieši Suknarovskai izdevās trešajā ceturtdaļā pavilkt kurzemnieces uz priekšu. Mazāk ar precīziem metieniem no spēles, vairāk ar agresivitāti uzbrukumā un izprovocētām piezīmēm, viņa aktīvi krāja punktus, līdz pusstundas beigām panākot plus seši – 59:53.

Galotnē saspēlnieces spēki gāja uz beigām, piektās piezīmes saņēma Stelfoksa un Cirša, tāpēc kurzemnieču uzbrukums sāka buksēt. Savu grozu labi sargāja Niedola, turpretī uzbrukumā klājās smagi. Kritiskais brīdis pienāca nepilnu minūti pirms spēles beigām. Rezultātam esot neizšķirtam 64:64, tallinietes ieguva tiesības izpildīt divus soda metienus. Otrais nebija precīzs, taču Kostera savāca atlēkušo bumbu, bet Kārmana pēc izspēles to raidīja grozā – 67:64. Liepājai palika deviņas sekundes. Suknarovskas tālmetiens varēja izlīdzināt rezultātu, taču bumba, teju iekritusi grozā, izgriezās ārā.