”Liepāja” neizmanto iespēju un ar 80:81 zaudē jūrmalniekiem

21.12.2019 21:19

“Pafbet” Latvijas-Igaunijas basketbola līgā pie uzvaras tikusi “Jūrmala Betsafe”. Jūrmalnieki savā laukumā uzņēma “Liepājas” basketbolistus, pēdējā uzbrukumā nosargājot panākumu un pārspējot pretiniekus ar rezultātu 81:80.

Pagājušonedēļ pārtrūka jūrmalnieku četru uzvaru sērija, savā laukumā atzīstot Valmieras komandas pārākumu. Arī liepājnieki pēdējo spēli aizvadīja pret valmieriešiem, pirms teju divām nedēļām zaudējot tiem pagarinājumā.

Abas komandas savā starpā nav spēlējušas teju gadu, pēdējo savstarpējo dueli aizvadot janvāra sākumā. Daudz kas pa šo laiku mainījies, bet ne tas, ka jūrmalnieki bija arī šī mača favorīti.

Komandas spēli sāka ar nerealizētiem uzbrukumiem, bet rezultātu ar precīzu tālmetienu atklāja Kristiāns Šulcs. Nākamajās minūtēs divus tālmetienus realizēja Ervīns Jonāts, bet jūrmalnieki kopumā četrās nospēlētajās minūtēs veic 13:1 izrāvienu.

Viesi sāka agresīvāk spēlēt uzbrukumā, ar soda metieniem samazinot deficītu līdz sešiem punktiem.

Pirmās ceturtdaļas otrajā pusē liepājnieki spēlēja labāk, salīdzinoši īsā laikā samazinot rezultāta starpību līdz diviem punktiem (16:18). Ceturtdaļas pēdējās divās minūtēs “Jūrmala Betsafe” atguva iniciatīvu, veica izrāvienu un pēc 10 spēlētām minūtēm bija vadībā ar 27:16.

Otrajā ceturtdaļā “Liepāju” uz priekšu uzbrukumā turpināja vilkt Trojs Bārnīss, bet pēc Arņa Ates precīzā tālmetiena mājinieku pārsvars vairs bija tikai pieci punkti (29:24). Viesu izrāvienu ar precīzu tālmetienu pārtrauca Uģis Pinete.

Ceturtdaļas otrajā pusē komandas punktus guva pārmaiņus, liepājniekiem turpinot tiekties pēc rezultāta izlīdzināšanas. Viesus atkal iegāza ceturtdaļas izskaņa.

Jūrmalnieki ar ciešu aizsardzību piespieda pretiniekus kļūdīties vairākas reizes pēc kārtas. Kopumā tika veikts 10 punktu izrāviens, “Jūrmalai Betsafe” ejot lielajā pārtraukumā pie labvēlīga rezultāta 45:35.

Otro puslaiku komandas sāka ļoti rezultatīvi. Abas kopā divās ar pusi minūtēs guva 13 punktus. Liepājniekiem izdevās uz brīdi nedaudz atspēlēties, bet, tuvojoties trešās ceturtdaļas vidum, Edgars Jeromanovs ar tālmetienu atjaunoja “Jūrmalai Betsafe” 10 punktu pārsvaru (56:46).

Ceturtdaļas otrajā pusē Pinete divreiz trāpīja no tālienes, palielinot rezultāta starpību līdz 14 punktiem. Pirms noslēdzošajām 10 minūtēm “Jūrmala Betsafe” bija vadībā ar 71:55.

Lai kā viesi centās ar ciešāku spēli aizsardzībā vēl ko paveikt šajā mačā. Līdz ceturtdaļas vidum “Liepāja” sadeldēja deficītu zem 10 punktiem, Bārnīsam triecot bumbu grozā no augšas (67:75). Jūrmalas komanda uz brīdi izlīdzināja spēli, bet liepājnieki nedomāja padoties un turpināja pamazām atspēlēties.

Pusotru minūti līdz pamatlaika beigām “Jūrmala Betsafe” bija vadībā ar sešu punktu pārsvaru, bet pēdējā minūtē tas sadila līdz diviem punktiem. Mājiniekiem turpinājās problēmas uzbrukumā, bet liepājnieki ar ātru pāreju uzbrukumā izlīdzināja rezultātu. Otrā laukuma galā vienu no diviem soda metieniem realizēja Jeromanovs. “Liepājai” vēl bija iespēja izraut uzvaru, bet tā palika neizmantota. Tādējādi “Jūrmala Betsafe” guva panākumu ar rezultātu 81:80.

“Jūrmala Betsafe” – “Liepāja” 81:80 (27:16, 18:19, 26:20, 10:25)